Jedynie prawda jest ciekawa


Dziecko musi mieć matkę i ojca!

13.07.2012

Czule objęte dwie sympatyczne kobiety, trzymają splecione dłonie na leżącym między nimi, uśmiechniętym chłopczyku. „Tak, to nasze dziecko” – ogłasza podpis. „Czas zrozumieć, że homoseksualne pary z dziećmi są wśród nas.”

To okładka „Newsweeka”, która odsyła do artykułu wewnątrz zajmującego się dramatyczną sytuacją homoseksualnych par wychowujących dzieci w Polsce. Ludzie tolerancyjni  powinni się wzruszyć i zrobić coś, aby poprawić komfort życia sympatycznym homoseksualistom i oszczędzić im niepotrzebnych kłopotów. Bo przecież tylko na tym polega problem, mówi nam „Newsweek” i przywołane przez niego autorytety.

To element kampanii, która ma doprowadzić do legalizacji związków partnerskich, potem, homoseksualnych „małżeństw” czego konsekwencją będzie dopuszczenie do adopcji przez nie dzieci, co „Newsweek” w sposób oczywisty postuluje.

Wszystko odbywa się w tonacji harlequina: eleganckie pary połączone ujmującymi uczuciami, którym w spełnieniu przeszkadzają tylko źli ludzie nie potrafiący zrozumieć, że to: „nasze dziecko”.

Nie, drogie panie i panowie, to nie „wasze” dziecko! Dziecko musi mieć matkę i ojca. Nie występują w przyrodzie dwie mamusie lub dwóch tatusiów. Chcecie eksperymentować? Nie kosztem dzieci!

Mamy wystarczająco dużo spontanicznych eksperymentów społecznych, które pokazują jakim problemem jest wychowanie dzieci w ułomnych rodzinach. Chłopców pozbawionych ojców, w cierpiących na tę przypadłość amerykańskich środowiskach murzyńskich, wychowywały kochające mamy, babcie i ciocie. W skali społecznej okazywało się to jednak zdecydowanie nie wystarczać. Problemy, które rodzi taki stan rzeczy były już wielokrotnie, wyczerpująco analizowane.

Uderzające, że w melodramatycznym artykule „Newsweeka” cały czas czytamy o uczuciowych problemach lesbijskich mamuś. Dziecko występuje tam wyłącznie jako obiekt. Mamy potrzeby emocjonalne, mówią bohaterki, „mamy prawo” do dziecka.

Tylko, że wychowanie dziecka, życie w rodzinie to nie tylko prawa, ale i obowiązki, które pociągają za sobą wyrzeczenia. Ta perspektywa wydaje się zupełnie obca rzecznikom kampanii: „dziecka dla homoseksualistów”. Sam pomysł „legalizacji” związków partnerskich służy rozsadzeniu tradycyjnej rodziny, która polega nie tylko na wzajemnym zaspokojeniu, ale i zobowiązaniach. Zwłaszcza wobec dzieci, które same nie są w stanie walczyć o swoje elementarne prawa. 

Bronisław Wildstein

[Fot. Jak]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook