Jedynie prawda jest ciekawa


Działania Radia Maryja i TV Trwam są wspaniałe

14.07.2013

Całe pola jasnogórskie są zapełnione ludźmi, na wałach jest podobnie. Jednak nie można się temu dziwić, bowiem z miarą postępującego upadku obecnej partii rządzącej, ludzie którzy są zniechęceni do polityków, widzą jedyną drogę ucieczki właśnie na Jasną Górę – mówi prof. Zbigniew Żmigrodzki.

Stefczyk.info: Jak Pan ocenia pielgrzymkę wielkiej rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze?

Prof. dr hab. Zbigniew Żmigrodzki: Od samego początku oceniam działania Radia Maryja i TV Trwam za wspaniałe. Pisałem o tym wielokrotnie jako publicysta. Pielgrzymki rodziny Radia Maryja oglądam od wielu lat, a tegoroczna jest nadzwyczaj imponująca. Całe pola jasnogórskie są zapełnione ludźmi, na wałach jest podobnie. Jednak nie można się temu dziwić, bowiem z miarą postępującego upadku obecnej partii rządzącej, ludzie którzy są zniechęceni do polityków, widzą jedyną drogę ucieczki właśnie na Jasną Górę, gdzie mogą wspólnie modlić się z Radiem Maryja.

Jak pan ocenia przekaz medialny tej pielgrzymki?

Telewizja Polska może pokazać w miarę swoich możliwości jakiś mały fragmencik – miejsce gdzie było mniej pielgrzymów, jakąś migawkę małą – o ile w ogóle coś będzie. W TVN i Polsacie nie spodziewam się żadnej relacji. Taką mamy w mediach sytuację, że odziedziczyły specjalistów typu: Janina Paradowska, którzy ukierunkowują swoją publiczność, która nie ma dostępu do TV Trwam, nie ma dostępu do czasopism, gdyż prawicowe pisma są coraz gorzej dostępne, często wręcz chowane w kioskach. Spójrzmy jak trudno jest dostać tygodnik „Niedziela”? Natomiast wszędzie jest dostępny „Tygodnik Powszechny”. Współpracowałem z tym pismem w latach 1956-76. Wtedy to była prawdziwa katolicka gazeta. Teraz to zupełnie inne pismo, ks. Boniecki narobił mu mnóstwo szkody. Obecnie to gazeta dla katolików postępowych, mocno laicyzujących.

Ojciec Tadeusz Rydzyk powiedział, że „stał się cud” ws. przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie. Czy w takiej sytuacji, ruch rodziny Radia Maryja może się powiększyć?

Oczywiście, że tak, jednak gdy faktycznie telewizja będzie dostępna. Jest takie przysłowie „nie mów hop, póki nie przeskoczysz”, które pasuje do tej sytuacji idealnie. Jednocześnie z przyznaniem miejsca na multipleksie, co z kwaśną miną ogłosił szef KRRiT Jan Dworak, pan Krzysztof Luft wypowiedział się, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której Telewizja Polska zwalnia swoje miejsce, bo przecież to jest wspólny multipleks. TVP ma swoje miejsca, których bardzo potrzebuje. Wkrótce potem wypowiedział się prezes TVP Juliusz Braun, idąc w tym samym kierunku. Pana Brauna znam jak zły szeląg od wielu lat, więc to akurat do niego pasuje. Dlatego dopóki Telewizja Trwam nie otrzyma swojego właściwego miejsca, sprawa nadawania jest w zawieszeniu. Wszystko ma nastąpić „ewentualnie” w kwietniu przyszłego roku i dopiero wtedy będziemy się bardzo z tego cieszyć.

Dlaczego rządzący tak bardzo boją się TV Trwam?

Rządzący, tak jak niektórzy hierarchowie, są za poprawnością polityczną w stylu europejskim, która jest laicyzująca. Telewizja Trwam przeciwstawia się takim procesom. Jednak większość rządzących to ludzie podobni do premiera, który po dwudziestu latach wziął ślub kościelny, a wcześniej żył tylko po „cywilnemu”. Obecnie nadal niechętnie skłania się ku religii. Proszę spojrzeć na koalicjanta – były przywódca PSL Waldemar Pawlak porzucił żonę, związał się z inną kobietą. Takich ludzie wśród rządzących jest mnóstwo. Oczywiście w PiS również występują takie przypadki, jednak jest ich zdecydowanie mniej. Dla przykładu proszę spojrzeć ile osób w PO stało po stronie Jarosława Gowina ws. in vitro? To jest przykład, cóż to są za chrześcijanie, o ile w ogóle są...

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot: PAP/Waldemar Deska]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook