Jedynie prawda jest ciekawa


Dyspozytorzy państwa odpowiedzialności nie ponoszą

05.03.2013

...skończy się na odpowiedzialności dyspozytorki pogotowia Minister Arłukowicz zapowiedział, że winni śmierci małej Dominiki ze Skierniewic, do której nie przyjechało pogotowie, zostaną ukarani. Zapewne pan minister wydał już stosowne dyspozycje podległym sobie sędziom i prokuratorom - pisze Janusz Wojciechowski.

Poza tym wszystko jest w najlepszym porządku, system ratownictwa medycznego działa bez zarzutu.

Dwoje dzieci w rodzinie zastępczej opiekunowie na śmierć zakatowali... pracownicy socjalni zawinili, państwowy system opieki funkcjonuje bez zastrzeżeń.

800 tysięcy głodnych dzieci – alarmują organizacje pozarządowe... to samorządy zawiniły, że nie potrafią ich nakarmić, państwo nie ma sobie nic do zarzucenia. A poza tym tych głodnych dzieci tak naprawdę, to nie ma.

W mięsie sól się znalazła przemysłowa, gdzieś tam koninę na wołowinę przerabiali – zawinił rzeźnik, system kontroli żywności jest niezawodny, nic nie trzeba zmieniać.

Pod Szczekocinami pociągi się zderzyły - zawinił maszynista i dyżurny ruchu, poza tym kolej jest sprawna, system bezpieczeństwa działa, można wsiadać i drzwi zamykać, przynajmniej do tych pociągów, których chwilowo jeszcze nie zlikwidowano.

Rozbił się samolot rządowy, zginął Prezydent Rzeczypospolitej i cała delegacja – winni piloci i pasażerowie, poza tym państwo zdało egzamin, zarówno przed jak i po katastrofie.  

Komisja badająca katastrofę w pomiarze brzozy o półtora metra się pomyliła – widocznie miara, od Rosjan pożyczona, była niedokładna, ale poza tym komisja bezbłędnie wszystko wyjaśniła, a kto się tym nie zgadza, ten oszołom.

Dwa lata trzymali w więzieniu człowieka chorego na afazję, w dodatku przez pomyłkę aresztowanego – tu nikt nie zawinił, ani system, ani człowiek. Jeśli bowiem chodzi o wymiar tak zwanej umownie sprawiedliwości, to tam po pierwsze nie ma błędów, a po drugie jeśli są, to nikt za nie nie odpowiada, ani indywidualnie, ani systemowo.

To tylko IV RP zbiorowo odpowiadała za każdy błąd swojego policjanta, urzędnika czy prokuratora. Dlatego Jarosław Kaczyński ma być postawiony przed Trybunał.

W Trzeciej Rzeczypospolitej państwo nie odpowiada za nic.

Tu może odpowiadać co najwyżej dyspozytorka pogotowia.  

Dyspozytorzy państwa odpowiedzialności nie ponoszą.


Janusz Wojciechowski
[fot. kprm.gov.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook