Jedynie prawda jest ciekawa


Dyspozytorzy państwa odpowiedzialności nie ponoszą

05.03.2013

...skończy się na odpowiedzialności dyspozytorki pogotowia Minister Arłukowicz zapowiedział, że winni śmierci małej Dominiki ze Skierniewic, do której nie przyjechało pogotowie, zostaną ukarani. Zapewne pan minister wydał już stosowne dyspozycje podległym sobie sędziom i prokuratorom - pisze Janusz Wojciechowski.

Poza tym wszystko jest w najlepszym porządku, system ratownictwa medycznego działa bez zarzutu.

Dwoje dzieci w rodzinie zastępczej opiekunowie na śmierć zakatowali... pracownicy socjalni zawinili, państwowy system opieki funkcjonuje bez zastrzeżeń.

800 tysięcy głodnych dzieci – alarmują organizacje pozarządowe... to samorządy zawiniły, że nie potrafią ich nakarmić, państwo nie ma sobie nic do zarzucenia. A poza tym tych głodnych dzieci tak naprawdę, to nie ma.

W mięsie sól się znalazła przemysłowa, gdzieś tam koninę na wołowinę przerabiali – zawinił rzeźnik, system kontroli żywności jest niezawodny, nic nie trzeba zmieniać.

Pod Szczekocinami pociągi się zderzyły - zawinił maszynista i dyżurny ruchu, poza tym kolej jest sprawna, system bezpieczeństwa działa, można wsiadać i drzwi zamykać, przynajmniej do tych pociągów, których chwilowo jeszcze nie zlikwidowano.

Rozbił się samolot rządowy, zginął Prezydent Rzeczypospolitej i cała delegacja – winni piloci i pasażerowie, poza tym państwo zdało egzamin, zarówno przed jak i po katastrofie.  

Komisja badająca katastrofę w pomiarze brzozy o półtora metra się pomyliła – widocznie miara, od Rosjan pożyczona, była niedokładna, ale poza tym komisja bezbłędnie wszystko wyjaśniła, a kto się tym nie zgadza, ten oszołom.

Dwa lata trzymali w więzieniu człowieka chorego na afazję, w dodatku przez pomyłkę aresztowanego – tu nikt nie zawinił, ani system, ani człowiek. Jeśli bowiem chodzi o wymiar tak zwanej umownie sprawiedliwości, to tam po pierwsze nie ma błędów, a po drugie jeśli są, to nikt za nie nie odpowiada, ani indywidualnie, ani systemowo.

To tylko IV RP zbiorowo odpowiadała za każdy błąd swojego policjanta, urzędnika czy prokuratora. Dlatego Jarosław Kaczyński ma być postawiony przed Trybunał.

W Trzeciej Rzeczypospolitej państwo nie odpowiada za nic.

Tu może odpowiadać co najwyżej dyspozytorka pogotowia.  

Dyspozytorzy państwa odpowiedzialności nie ponoszą.


Janusz Wojciechowski
[fot. kprm.gov.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook