Jedynie prawda jest ciekawa


Dworczyk: „To prywatna wojna Timmermansa”

23.02.2017

„To prywatna wojna komisarza Timmermansa, który atakuje Polskę i zrobił sobie z tego punkt honoru. (…) Pan komisarz jest lewakiem i po prostu atakuje konserwatywny rząd w Warszawie dodając okrągłe słowa o zagrożeniu demokracji w Polsce” - powiedział na antenie Telewizja Republika Michał Dworczyk, poseł PiS.

„Nie ma żadnych merytorycznych przesłanek, aby marszałek został odwołany, a i większość parlamentarna wspiera pana marszałka. Byliśmy świadkami ostatniego aktu smutnego spektaklu, który rozpoczął się 16 grudnia. Opozycja skompromitowała się działaniami 16 grudnia, po 16 grudnia i wczorajszymi próbami” - mówił Michał Dworczyk o głosowaniu nad wnioskiem opozycji o odwołanie Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. 

Polityk odniósł się także do działań opozycji w kontekście postawy Komisji Europejskiej wobec Polski. 

„To bardzo smutne działania PO i .N na rzecz zdyskredytowania Polski na arenie międzynarodowej. Widzą, że nie mają szans na oszukanie Polaków i przekonanie, że zmiany idą w złym kierunku, więc na próbują zohydzić Polskę na forum międzynarodowym. (…) Problem w tym, że to zohydzanie dotyczy całej Polski. Chcą uzyskać partykularny cel” - zaznaczył. 

Dworczyk skomentował też działania Fransa Timmermansa. 

„To prywatna wojna komisarza Timmermansa, który atakuje Polskę i zrobił sobie z tego punkt honoru. Chce doprowadzić do sytuacji, że Polska dozna pewnych konsekwencji, tylko jakich? Bo nic się nie wydarzyło. (…) Pan komisarz jest lewakiem i po prostu atakuje konserwatywny rząd w Warszawie dodając okrągłe słowa o zagrożeniu demokracji w Polsce” - powiedział poseł PiS. 

„Wierzę, że nic z tych działań nie wyniknie. Po pierwsze, nie ma ku temu przesłanek. Po drugie, Europa ma naprawdę wiele swoich problemów (…). A po trzecie, coraz więcej osób zaczyna rozumieć, że działania eurokratów doprowadziły np. do Brexitu. (…) Dlatego nie wierzę, że działania Timmermansa przyniosą oczekiwany przez niego skutek” - stwierdził. 

Gość Telewizji Republika odniósł się też do sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”, jakie padło w izraelskiej gazecie w kontekście… Dachau. 

„Wycierpieliśmy się jak mało który naród od najeźdźcy, a że była prowadzona taka polityka historyczna przez ostatnie dwadzieścia kilka lat, to dlatego pojawiają się takie publikacje w prasie zagranicznej” - powiedział Dworczyk. 

Jak zauważył parlamentarzysta: „Od lat 60. w Niemczech jest prowadzona polityka zrzucania odpowiedzialności za II wojnę światową. (…) Z drugiej strony nasza serwilistyczna polityka doprowadziła do tego, że można bezkarnie rzucać kalumnie na Polskę i Polaków. Od półtora roku PiS walczy z tym”. 

ak/wPolityce.pl 

[fot. ]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook