Jedynie prawda jest ciekawa


Dwór Pawlaka zostanie rozproszony

25.11.2012

W tym rządzie Pawlakowi zresztą niewiele wychodziło. Nie ma się czym pochwalić, niewiele zrobił w Ministerstwie Gospodarki - ocenia poczynania swojego byłego prezesa Jacek Soska, polityk PSL.

Podziały w Polskim Stronnictwie Ludowym wchodzą w nową fazę. W dzienniku "Polska The Times" zamieszczona jest rozmowa z Jackiem Soską, politykiem PSL.

"Żelbetonowy dwór został pozbawiony lidera, który był dla dworu oparciem. Dawał im miejsca w radzie nadzorczej, dawał stanowiska, rządził niepodzielnie. Jego dwór chciałby, aby życzył on źle Piechocińskiemu i kontrował jego działania" - uważa Soska, recenzując poczynania Waldemara Pawlaka.

Niezwykle krytyczna opinia polityka PSL-u o byłym prezesie partii dotyczy także jego poczynań rządowych. "Był supersmykiem politycznym, kalibrowym, co PSL w pewnych momentach, ale rzadkich, dawało korzyści. Przez 20 lat byłem skłonny ze dwa razy pochwalić Pawlaka. Ostatnio, kiedy walczył o kobiety przy emeryturach. A tak to w zasadzie Pawlak w koalicji nie grał. Polityk, aby ciągnął partię do góry, musi grać. Może przegrywać, może faulować, może być skopany, taka jest polityka, a 30-milionowa widownia naszego kraju też patrzy na polityków jak na graczy. PSL nie grało przy Pawlaku" - uważa Soska.

Polityk skarży się także na sytuację, w jakiej Pawlak zostawił partię: "Zostawił go (Piechocińskiego - dop. SI) z długiem, z tym, co Kalinowski z Sawickim spieprzyli, i ich błąd kosztuje nas miliony. Jak powiedzieć członkom PSL, że mają zapłacić 200 zł każdy za nieudolność Sawickiego, który był pełnomocnikiem kampanii wyborczej? Przecież Sawickiego już dawno powinno nie być" - kończy. 

ll, Polska The Times

[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook