Jedynie prawda jest ciekawa

Durczok krytykuje PO: W sprawie górnictwa nie robiła nic!

17.01.2015

Miarka się przebrała? Nawet Kamil Durczok, redaktor naczelny "Faktów" TVN, przyznaje, że rząd PO w sprawach Śląska był bierny.

"Od siedmiu lat rząd Platformy Obywatelskiej w sprawie górnictwa i Śląska robił niewiele, a w sprawie górnictwa nie robił nic" - powiedział w porannym programie TVN24 dziennikarz, który notabene pochodzi ze Śląska.

"To, jak przespał cudownie koniunkturę na węgiel, to jak przespał moment, w którym Kompania Węglowa – ta sama, która teraz stoi na skraju upadłości – miała miliard złotych zysku, to powinno przejść do podręczników ekonomii" - wyliczał Durczok. 

Negatywnie ocenił także sposób prowadzenia negocjacji z górnikami: "Mówię jako człowiek, który od 20 lat przygląda się temu, jak próbuje się reformować górnictwo – rząd przesyła skrajnie niekompetentną ekipę czterech dżentelmanów z Warszawy, która wygląda jak czwórka bez sternika z połamanymi wiosłami, którzy nie potrafią nawet zacząć konferencji prasowej, nie mówiąc już o tym jak przekonać górników do tego, że część tych kopalń naprawdę będzie musiała ograniczyć swoje wydobycie, a część osób odejść z tej branży".

Dziennikarz bardzo krytycznie ocenił fakt, że rząd nie ma pomysłu jak uratować polskie górnictwo:  "Nikt tu nikomu łaski nie robi. Część ekipy rządowej po prostu powinna się zabrać do roboty i próbować ocalić resztki tego, co przez ostatnie lata bardzo systematycznie swoim lekceważeniem niszczyła przez długie lata" - podsumował.

mc,Telewizja Republika
[fot. wPolityce.pl/fakty.tvn24.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook