Jedynie prawda jest ciekawa


Durczok krytykuje PO: W sprawie górnictwa nie robiła nic!

17.01.2015

Miarka się przebrała? Nawet Kamil Durczok, redaktor naczelny "Faktów" TVN, przyznaje, że rząd PO w sprawach Śląska był bierny.

"Od siedmiu lat rząd Platformy Obywatelskiej w sprawie górnictwa i Śląska robił niewiele, a w sprawie górnictwa nie robił nic" - powiedział w porannym programie TVN24 dziennikarz, który notabene pochodzi ze Śląska.

"To, jak przespał cudownie koniunkturę na węgiel, to jak przespał moment, w którym Kompania Węglowa – ta sama, która teraz stoi na skraju upadłości – miała miliard złotych zysku, to powinno przejść do podręczników ekonomii" - wyliczał Durczok. 

Negatywnie ocenił także sposób prowadzenia negocjacji z górnikami: "Mówię jako człowiek, który od 20 lat przygląda się temu, jak próbuje się reformować górnictwo – rząd przesyła skrajnie niekompetentną ekipę czterech dżentelmanów z Warszawy, która wygląda jak czwórka bez sternika z połamanymi wiosłami, którzy nie potrafią nawet zacząć konferencji prasowej, nie mówiąc już o tym jak przekonać górników do tego, że część tych kopalń naprawdę będzie musiała ograniczyć swoje wydobycie, a część osób odejść z tej branży".

Dziennikarz bardzo krytycznie ocenił fakt, że rząd nie ma pomysłu jak uratować polskie górnictwo:  "Nikt tu nikomu łaski nie robi. Część ekipy rządowej po prostu powinna się zabrać do roboty i próbować ocalić resztki tego, co przez ostatnie lata bardzo systematycznie swoim lekceważeniem niszczyła przez długie lata" - podsumował.

mc,Telewizja Republika
[fot. wPolityce.pl/fakty.tvn24.pl]

Warto poczytać

 1. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 2. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 3. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 4. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 5. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 6. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 7. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook