Jedynie prawda jest ciekawa

Durczok krytykuje PO: W sprawie górnictwa nie robiła nic!

17.01.2015

Miarka się przebrała? Nawet Kamil Durczok, redaktor naczelny "Faktów" TVN, przyznaje, że rząd PO w sprawach Śląska był bierny.

"Od siedmiu lat rząd Platformy Obywatelskiej w sprawie górnictwa i Śląska robił niewiele, a w sprawie górnictwa nie robił nic" - powiedział w porannym programie TVN24 dziennikarz, który notabene pochodzi ze Śląska.

"To, jak przespał cudownie koniunkturę na węgiel, to jak przespał moment, w którym Kompania Węglowa – ta sama, która teraz stoi na skraju upadłości – miała miliard złotych zysku, to powinno przejść do podręczników ekonomii" - wyliczał Durczok. 

Negatywnie ocenił także sposób prowadzenia negocjacji z górnikami: "Mówię jako człowiek, który od 20 lat przygląda się temu, jak próbuje się reformować górnictwo – rząd przesyła skrajnie niekompetentną ekipę czterech dżentelmanów z Warszawy, która wygląda jak czwórka bez sternika z połamanymi wiosłami, którzy nie potrafią nawet zacząć konferencji prasowej, nie mówiąc już o tym jak przekonać górników do tego, że część tych kopalń naprawdę będzie musiała ograniczyć swoje wydobycie, a część osób odejść z tej branży".

Dziennikarz bardzo krytycznie ocenił fakt, że rząd nie ma pomysłu jak uratować polskie górnictwo:  "Nikt tu nikomu łaski nie robi. Część ekipy rządowej po prostu powinna się zabrać do roboty i próbować ocalić resztki tego, co przez ostatnie lata bardzo systematycznie swoim lekceważeniem niszczyła przez długie lata" - podsumował.

mc,Telewizja Republika
[fot. wPolityce.pl/fakty.tvn24.pl]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook