Jedynie prawda jest ciekawa


Dudek: Tymochowicz to klasyczny hochsztapler

14.10.2011

- Polacy to debile - uważa Piotr Tymochowicz, doradca Janusza Palikota. A Tymochowicz to hohsztapler - odpowiada politolog Antoni Dudek.

- Przepraszam, że to powiem, ale po wyborach mogę sobie na to pozwolić. Kiedy patrzę na 30 proc. poparcia dla PiS nadal uważam, że jest debilne - powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu" Piotr Tymochowicz, działacz Ruchu Poparcia Palikota i jego doradca ds. PR.

- Polacy mają w dupie wszystko. Ludzie w całej masie są dość debilowaci... no, należy powiedzieć sobie prawdę. I należy, jeżeli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila – twierdzi Piotr Tymochowicz.

Tymochowicz zaznacza, że jest tylko skromnym doradcą polityków i do tej pory nie utożsamiał się z żadnymi poglądami.  Teraz jednak gloryfikuje osobę Janusza Palikota, twierdząc, że Palikot radzi się wybitnych postaci i ma talent do wybierania fachowców. Czy Piotr Tymochowicz również jest takim fachowcem?

Politolog profesor Antonii Dudek uważa, że Tymochowicz jest raczej przereklamowany. – Dla mnie jest on niewiarygodny. Piotr Tymochowicz chwali się w mediach, że wypromował między innymi Andrzeja Leppera, teraz także Janusza Palikota, usiłuje się przedstawiać jako specjalista, ale tak naprawdę Lepper nigdy nie potwierdzał wpływów Tymochowicza na swój sukces. Ja chciałbym poznać ludzi, którzy stoją za sukcesem Donalda Tuska i są jego doradcami. Niech Piotr Tymochowicz najpierw wygra wybory, wypromuje premiera, a dopiero potem się chwali. Ludzie, których on wypromował pojawiają się szybko i równie szybko znikają. A żeby utrzymać się w polityce, trzeba mieć jednak trwałe zaplecze polityczne. Trzeba jednak przyznać, że jest to człowiek szczery. Faktycznie, w Polsce jest taka bezkrytyczna masa i do niej trzeba umieć dotrzeć, ale to jest mniejszość. Dla mnie Piotr Tymochowicz jest klasycznym hochsztaplerem - kończy Anoni Dudek.

MKo

[Fot. PAP/Tmasz Gzell]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook