Jedynie prawda jest ciekawa


Dudek: Tymochowicz to klasyczny hochsztapler

14.10.2011

- Polacy to debile - uważa Piotr Tymochowicz, doradca Janusza Palikota. A Tymochowicz to hohsztapler - odpowiada politolog Antoni Dudek.

- Przepraszam, że to powiem, ale po wyborach mogę sobie na to pozwolić. Kiedy patrzę na 30 proc. poparcia dla PiS nadal uważam, że jest debilne - powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu" Piotr Tymochowicz, działacz Ruchu Poparcia Palikota i jego doradca ds. PR.

- Polacy mają w dupie wszystko. Ludzie w całej masie są dość debilowaci... no, należy powiedzieć sobie prawdę. I należy, jeżeli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila – twierdzi Piotr Tymochowicz.

Tymochowicz zaznacza, że jest tylko skromnym doradcą polityków i do tej pory nie utożsamiał się z żadnymi poglądami.  Teraz jednak gloryfikuje osobę Janusza Palikota, twierdząc, że Palikot radzi się wybitnych postaci i ma talent do wybierania fachowców. Czy Piotr Tymochowicz również jest takim fachowcem?

Politolog profesor Antonii Dudek uważa, że Tymochowicz jest raczej przereklamowany. – Dla mnie jest on niewiarygodny. Piotr Tymochowicz chwali się w mediach, że wypromował między innymi Andrzeja Leppera, teraz także Janusza Palikota, usiłuje się przedstawiać jako specjalista, ale tak naprawdę Lepper nigdy nie potwierdzał wpływów Tymochowicza na swój sukces. Ja chciałbym poznać ludzi, którzy stoją za sukcesem Donalda Tuska i są jego doradcami. Niech Piotr Tymochowicz najpierw wygra wybory, wypromuje premiera, a dopiero potem się chwali. Ludzie, których on wypromował pojawiają się szybko i równie szybko znikają. A żeby utrzymać się w polityce, trzeba mieć jednak trwałe zaplecze polityczne. Trzeba jednak przyznać, że jest to człowiek szczery. Faktycznie, w Polsce jest taka bezkrytyczna masa i do niej trzeba umieć dotrzeć, ale to jest mniejszość. Dla mnie Piotr Tymochowicz jest klasycznym hochsztaplerem - kończy Anoni Dudek.

MKo

[Fot. PAP/Tmasz Gzell]


CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook