Jedynie prawda jest ciekawa


Honorowanie Berlinga to sankcjonowanie zdrady

29.04.2012

Przedstawiciele prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz dzielnicy Praga Południe złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Berlinga. Oburzeni tym faktem radni PiS skierowali do prezydent stolicy list, w którym proszą o wyjaśnienie tego skandalicznego wydarzenia i przypominają, że "pomnik ten wystawiły Berlingowi władze PRL w hołdzie za wierną służbę towarzyszowi Stalinowi i ojczyźnie światowego proletariatu”. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy prof. Antoniego Dudka, politologa i historyka.

- Zważywszy na to, że jest to człowiek, który w armii został zdegradowany za zdradę, jest to dość osobliwe zachowanie. Trzeba pamiętać, że pułkownik Berling był oficerem Wojska Polskiego, który był w Armii gen. Andersa i z niej zdezerterował, a następnie stanął na czele tzw. Armii Berlinga, czyli wojska kolaborującego ze Związkiem Sowieckim. Honorowanie Zygmunta Beringa jest horrendalnym działaniem, bo to jest sankcjonowanie zdrady i zdrajcy. Oczywiście Berling później też popadł w niełaskę w obozie komunistycznym i został po konflikcie z grupą komunistów PPR zmarginalizowany, ale do końca PRL-u go hołubiono i honorowano, choć może bez dopuszczania do występów publicznych – wyjaśnia prof. Dudek.

- To jest przykład kompletnego pomieszania wartości. Pani Gronkiewicz-Waltz powinna przeczytać jakiś podręcznik historii zanim takie wieńce zacznie składać. To smutne wydarzenie – dodaje profesor.

PiKa

[fot. warszawskiPiS.pl/mall]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook