Jedynie prawda jest ciekawa


Duda we "wSieci": Władza nie słucha Polaków

19.05.2015

Platforma od ośmiu lat niszczy w Polsce obywatelskość, wypycha obywateli z życia publicznego, np. odrzucając wnioski referendalne.

Także takie jak ten poparty przez 1,5 mln Polaków, w sprawie wieku emerytalnego. Platforma jest głucha na protesty — nieważne, jak intensywne i autentyczne - mówi Andrzej Duda tygodnikowi „wSieci”.

Kandydat PiS na prezydenta przypomniał głośną wypowiedź Andrzeja Olechowskiego, który mówił, że PO m.in. na rzecz JOW-ów z 2004 r. to były jedynie „ćwiczenia”.
"A przecież pod tą inicjatywą podpisało się ponad 700 tys. obywateli. Oni mogą się czuć oszukani, bo potem te podpisy wrzucono do niszczarek i zmielono" - mówi Duda.

Pytany o elektorat Pawła Kukiza z I tury wyborów Andrzej Duda zaznacza, że są to ludzie, którzy „chcą zmiany podejścia do społeczeństwa”.
"Chcą rozmowy. Ja jestem gotowy do rozmowy. Niestety obecna władza Polaków nie słucha, zamiata dobre postulaty pod dywan. Władza nie chce społeczeństwa obywatelskiego" - tłumaczy kandydat PiS.

Andrzej Duda podkreśla, że ma przekaz dla zwolenników Kukiza.
"Chcę im powiedzieć, że moim celem jest uczynienie wszystkiego, co możliwe, by nasze państwo stwarzało swoim obywatelom coraz lepsze warunki do życia. Nie w znaczeniu rozdawania czegokolwiek, ale właśnie tworząc dobre warunki. Moim celem jest polityka ambitna, umożliwiająca rozwój gospodarczy. Moim celem jest dobra zmiana. Myślę, że oni chcą tego samego" - zaznacza Duda we „wSieci”.

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook