Jedynie prawda jest ciekawa


Duda: W sprawie „500+” nie liczę na opozycję

02.02.2016

„PO i Nowoczesna potrafią walczyć jedynie o własne przywileje. Dla nich dobro wspólne to ich dobro”.

Piotr Duda, lider „Solidarności”, pozytywnie ocenia  skierowanie do Sejmu projektu dot. Programu 500+. „Dobrze się stało. To bardzo potrzebna i słuszna inicjatywa. Choć żałujemy, że rząd nie wziął pod uwagę propozycji przedstawianych przez NSZZ Solidarność, przede wszystkim odnośnie kryterium dochodowego dla rodzin posiadających jedno dziecko, i braku takiego dla najbogatszych rodzin rodzin z dwójką i więcej dzieci” – mówi Tygodnikowi „Solidarność” Duda.

 

Wskazuje, że „to znacznie ogranicza zapowiadaną przez rząd powszechność rozwiązania”. W ocenie przewodniczącego „S”, „najlepiej byłoby znieść wszelkie kryteria dla wszystkich”. W jego ocenie bariery finansowe są najważniejszymi przeszkodami dla młodych ludzi, którzy chcą założyć rodzinę. „Jak wiemy młodzi ludzie mają ogromne problemy z podjęciem decyzji o pierwszym dziecku. Niemniej ustawa ta ma szanse poprawić demografię. Oczywiście wpływ na to ma wiele czynników. Rozszerzenie ustawy o postulaty Solidarności na pewno byłoby skuteczniejszym wsparciem dla młodych małżeństw” – zaznacza Piotr Duda.

 

Pytany o apel premier Szydło do opozycji o zgodną pracę nad propozycją rządu Piotr Duda wskazuje, że nie ma na co liczyć. „Niestety, nie spodziewałbym się cudów ze strony polityków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Mówimy o projekcie, który ma procentować dla dobra całego narodu. Tymczasem politycy ci potrafią upominać się i walczyć jedynie o własne przywileje. Dla nich dobro wspólne oznacza ich dobro. Dlatego na polityków tych partii nie liczyłbym. Mam nadzieję, że posłowie z Ruchu Kukiz’15 poprą projekt ustawy „Rodzina 500 plus”. Podobnie zresztą jak Polskie Stronnictwo Ludowe, którego szef – były minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz – chwali się, że od 1 stycznia 2016 roku wypłacane jest tzw. kosiniakowe” – tłumaczy Duda.

 

Dodaje, że „to Solidarność alarmowała, iż po wydłużeniu urlopów macierzyńskich nie będą mogły z nich korzystać matki zatrudnione na tzw. umowach śmieciowych i kobiety bezrobotne”. „Świadczenia hucznie nazywane „kosiniakowymi” były inicjatywą Solidarności. Skoro PSL tak bardzo chce być uważana za prorodzinną, to powinna stanąć do merytorycznej debaty i pracy nad projektem „Rodzina 500 plus”” – zaznacza Piotr Duda.

 

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook