Jedynie prawda jest ciekawa


Duda w Berlinie - Karnowski kontra Morozowski

01.09.2015

To jest szukanie wielkiego haka, na którym można by powiesić prezydenta Dudę – tak zarzuty pod adresem prezydenta „o donos na Polskę” ocenia w rozmowie z SE Michał Karnowski. Zdaniem Andrzeja Morozowskiego prezydent zachował się „jak człowiek pierwotny”.

Według Karnowskiego media mainstreamowe za wszelką cenę szukają haków na prezydenta.

Z szukaniem czegoś, co ma pogrążyć prezydenta, mamy do czynienia od pierwszego dnia, a nawet jeszcze sprzed zaprzysiężenia. Z tak infantylnymi przykładami, jak dorysowywanie mu pryszczy na okładce pisemka Tomasza Lisa. I tak bym patrzył na tę nagłą lawinę oburzenia. Atak na Dudę bierze się jednak głównie z tego, że ci ludzie orientują się, że kończy się epoka, w której można było maskować za granicą wszystkie wady Polski —zauważa dziennikarz.

Zdaniem Morozowskiego Duda jest sam sobie winien.

Zaskakuje mnie pewna nieudolność prezydenta. Prawda jest taka, że wszyscy prezydenci popierali swoich. Ale z reguły robili to subtelniej. Mistrzem tego był Aleksander Kwaśniewski, który mawiał, że serce ma po lewej stronie. Wszyscy wiedzieli, że popiera SLD, ale nigdy tego głośno nie mówił. To samo było z Bronisławem Komorowskim. A Andrzej Duda trochę jak człowiek pierwotny - wziął maczugę i jak przyłożył, to wszystko poszło w drzazgi
— tak słowa prezydenta w Berlinie, skierowane do Joachima Gaucka ocenia Andrzej Morozowski.Michał Karnowski widzi sprawę zupełnie inaczej:

Kiedy z kanclerz Merkel i prezydentem Gauckiem rozmawiał poprzednik, czyli prezydent Komorowski, to opowiadał, że Polska jest krajem ludzi przeszczęśliwych, odnosi tylko sukcesy, a kto niezadowolony, to frustrat i margines. Teraz przyjechał prezydent wybrany właśnie przez tych niezadowolonych. I naturalnym tematem rozmowy jest, co się takiego stało – tłumaczy.

Jak podkreśla publicysta „wSieci” zarzut „skarżenie się na Polskę” pojawia się w ustach polityków lub publicystów, „którzy przedstawiali za granicą demokratyczną partię jako siłę niemal faszystowską, fanatyczno—sekciarską.”

Robią to ludzie, którzy przy prostym oświadczeniu lustracyjnym zbudowali atmosferę histerii, jakby miała zacząć się w Polsce dyktatura. Którzy przedstawiają Polaków jako niemal współsprawców niemieckich zbrodni z II wojny światowej, rozciągając jakieś sprawki marginesu na odpowiedzialność całego narodu. Duda nie powiedział niczego złego ani o Polakach – podkreśla Karnowski.

Morozowski twierdzi, że słowa prezydenta w Berlinie nie są problem dla Polski tylko dla samego Andrzeja Dudy.

Jego elektorat tego nie lubi. Bo gdzie to powiedział? W Niemczech. Przecież jeszcze niedawno sam prezes mówił, że Polska jest kondominium niemiecko-rosyjskim, a teraz wyborca PiS może sobie pomyśleć, że jak to? Nasz prezydent jedzie do Niemiec i tam wypłakuje się w rękaw, że w Polsce nie ma sprawiedliwości? Dla wyborcy pana prezydenta może to być duże przeżycie. Bardzo nieprzyjemne.
Zdaniem Morozowskiego wzajemne oskarżenia PIS i PO to element politycznego teatru.

Oczywiście ta hipokryzja mnie śmieszy. Ale nie tylko hipokryzja PO, także PiS. Przecież jeszcze niedawno partia Jarosława Kaczyńskiego odsądzała od czci i wiary Radosława Sikorskiego za jego przemówienie w Berlinie, w którym wzywał Niemcy do wzięcia większej odpowiedzialności za Europę. Ileż wtedy było oburzenia, że jak śmiał - i to jeszcze w Niemczech - głosić takie rzeczy. Że nie skonsultował się z prezydentem i może trzeba było to w Polsce ogłosić. To typowe gry i zabawy polityków. To walka na łopatki i wiaderka o rządy w piaskownicy. Jednym słowem – normalka.
Michał Karnowski tak natomiast podsumowuje zachowanie prezydenta w Berlinie:

Powiedział jedno zdanie prawdy, które uzasadnia jego obecność na urzędzie. Mamy to ukrywać? Prezydent Komorowski i Platforma zawsze byli za pudrowaniem rzeczywistości i propagandą sukcesu, ale ta niesprawiedliwość, której według nich nie ma, właśnie zmiotła z urzędu głowę państwa, która cieszyła się podobno uznaniem 70 proc. obywateli.

ansa/SE

[fot. You Tube]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook