Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Duda: To bitwa o Polskę

16.01.2015

Dla mnie to jest już bitwa o Polskę, ale takie zdanie musi mieć większość przewodniczących regionów. Ale to społeczeństwo musi zrozumieć, że to co się dzieje na Śląsku może dotkną każdego – powiedział w poranku Radia Wnet przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

Rozmowa dotyczyła sytuacji na Śląsku i protestu górników. Przewodniczący związku zaznaczył, że zbiera się sztab protestacyjny, który będzie omawiał całą sytuację.

„Rząd pokazuje brak jakichkolwiek chęci do dialogu ze stroną społeczną. My chcemy rozmawiać, dlatego wczoraj od późnych godzin nocnych nasi przedstawiciele negocjowali ze stroną rządową” - mówił Duda.

Przekonywał, że o przebiegu strajków na Śląsku będą decydować lokalni działacze „S”:

„Dla nas najważniejszy jest, aby te cztery kolanie nie były likwidowane, tylko restrukturyzowane i sprzedane spółkom energetycznym, a nie prywatnemu kapitałowi. Bo trzeba pamiętać, że tu chodzi o bezpieczeństwo energetyczne Polski” - wskazał.

Zdaniem Piotra Dudy rząd gardzi Konstytucją, a związkowcy muszą zdawać sobie sprawę, że obecna ekipa rządząca nie doprowadzi do dialogu społecznego.

„Oni nie chcą rozmawiać, tylko nocą przepychają kolanem ustawy, gdzie zakłada się likwidację tylu miejsc pracy. Ich nie interesuje Konstytucja, gdzie jest zapisana społeczna gospodarka rynkowa, której podstawą jest dialog ze stroną społeczną” - zaznaczył Piotr Duda.

Szef Solidarność zapowiedział, że związek zamierza przeprowadzić demonstracje w Warszawie:

„W Warszawie, we wtorek 20 stycznia o 16:00 pod Ministerstwem Gospodarki, będzie miała miejsce akcja protestacyjna, którą realizuje region Mazowsze. Oprócz naszego sztabu protestacyjnego chcemy, żeby do tej akcji włączyły się inne centrale związkowe. W obliczu tej sytuacji musimy być solidarni” - mówił w poranku Radia Wnet.

Radio Wnet, lz

[fot: PAP/Andrzej Grygiel]

Słowa kluczowe:

Piotr Duda

,

protest głodowy

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook