Jedynie prawda jest ciekawa


Duda: To bitwa o Polskę

16.01.2015

Dla mnie to jest już bitwa o Polskę, ale takie zdanie musi mieć większość przewodniczących regionów. Ale to społeczeństwo musi zrozumieć, że to co się dzieje na Śląsku może dotkną każdego – powiedział w poranku Radia Wnet przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

Rozmowa dotyczyła sytuacji na Śląsku i protestu górników. Przewodniczący związku zaznaczył, że zbiera się sztab protestacyjny, który będzie omawiał całą sytuację.

„Rząd pokazuje brak jakichkolwiek chęci do dialogu ze stroną społeczną. My chcemy rozmawiać, dlatego wczoraj od późnych godzin nocnych nasi przedstawiciele negocjowali ze stroną rządową” - mówił Duda.

Przekonywał, że o przebiegu strajków na Śląsku będą decydować lokalni działacze „S”:

„Dla nas najważniejszy jest, aby te cztery kolanie nie były likwidowane, tylko restrukturyzowane i sprzedane spółkom energetycznym, a nie prywatnemu kapitałowi. Bo trzeba pamiętać, że tu chodzi o bezpieczeństwo energetyczne Polski” - wskazał.

Zdaniem Piotra Dudy rząd gardzi Konstytucją, a związkowcy muszą zdawać sobie sprawę, że obecna ekipa rządząca nie doprowadzi do dialogu społecznego.

„Oni nie chcą rozmawiać, tylko nocą przepychają kolanem ustawy, gdzie zakłada się likwidację tylu miejsc pracy. Ich nie interesuje Konstytucja, gdzie jest zapisana społeczna gospodarka rynkowa, której podstawą jest dialog ze stroną społeczną” - zaznaczył Piotr Duda.

Szef Solidarność zapowiedział, że związek zamierza przeprowadzić demonstracje w Warszawie:

„W Warszawie, we wtorek 20 stycznia o 16:00 pod Ministerstwem Gospodarki, będzie miała miejsce akcja protestacyjna, którą realizuje region Mazowsze. Oprócz naszego sztabu protestacyjnego chcemy, żeby do tej akcji włączyły się inne centrale związkowe. W obliczu tej sytuacji musimy być solidarni” - mówił w poranku Radia Wnet.

Radio Wnet, lz

[fot: PAP/Andrzej Grygiel]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook