Jedynie prawda jest ciekawa


Duda: To, co dzieje się z Kiszczakiem, to farsa i kpina

12.12.2014

„To wstyd dla państwa, że jest kolejna rocznica 13/12, a nie zostali osądzeni sprawcy stanu wojennego”.

Piotr Duda, lider „Solidarności” przyznaje, że dziwi go histeria, jaką wywołuje organizowany 13 grudnia Marsz w obronie demokracji i wolności słowa. „Nie rozumiem histerii w związku z marszem PiS, zwłaszcza ze strony PO. Nikt niczego nie zawłaszcza, każdy 13 grudnia ma prawo spędzać, jak chce” - mówił w TVN24 Duda.

Duda informował, że z racji obchodów związanych z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego nie będzie go na marszu PiS. W sobotę będzie we Wrocławiu, gdzie weźmie udział w spotkaniu związanym z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego.

Jednocześnie zaznaczył, że nie wycofuje się z komitetu honorowego i popiera tę inicjatywę. „Każdy członek związku, który uważa, że powinien być na marszu, to na nim będzie. Uważam, że ci, którzy kandydowali do władz samorządowych z list PiS, powinni być na tym marszu” - powiedział Duda.

„Nikt niczego nie zawłaszcza, każdy 13 grudnia ma prawo spędzać, jak chce, każdy ma prawo organizować marsze, żyjemy w państwie demokratycznym” - ocenił. „Jeśli Platformie się coś nie podoba, powinna zrobić kontrmarsz, iść pod hasłem 'PO przewodnią siłą narodu'” - dodał.

Duda odniósł się też do słów Władysława Frasyniuka, który krytycznie ocenił pomysł PiS organizacji marszu 13 grudnia. Zdaniem byłego działacza opozycyjnego "Kaczyński to bałwan, dureń i szkodnik, który zabija historyczne daty Polski". „Pan Frasyniuk, wielce zasłużony dla "Solidarności", sam sobie tymi słowami wystawił świadectwo. Nikt nie ma prawa, nawet ci, którzy byli internowani, zawłaszczać sobie tego dnia” - powiedział przewodniczący "Solidarności".

Duda odniósł się również do sprawy procesu Czesława Kiszczaka, który wciąż nie został prawomocnie skazany. „To wstyd dla państwa, że jest kolejna rocznica 13 grudnia, a nie zostali osądzeni sprawcy stanu wojennego, tacy jak Kiszczak” - mówi Duda. „To, co dzieje się z Kiszczakiem, to farsa i kpina” – ocenił szef „Solidarności".

TK
[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook