Jedynie prawda jest ciekawa


Duda: To, co dzieje się z Kiszczakiem, to farsa i kpina

12.12.2014

„To wstyd dla państwa, że jest kolejna rocznica 13/12, a nie zostali osądzeni sprawcy stanu wojennego”.

Piotr Duda, lider „Solidarności” przyznaje, że dziwi go histeria, jaką wywołuje organizowany 13 grudnia Marsz w obronie demokracji i wolności słowa. „Nie rozumiem histerii w związku z marszem PiS, zwłaszcza ze strony PO. Nikt niczego nie zawłaszcza, każdy 13 grudnia ma prawo spędzać, jak chce” - mówił w TVN24 Duda.

Duda informował, że z racji obchodów związanych z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego nie będzie go na marszu PiS. W sobotę będzie we Wrocławiu, gdzie weźmie udział w spotkaniu związanym z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego.

Jednocześnie zaznaczył, że nie wycofuje się z komitetu honorowego i popiera tę inicjatywę. „Każdy członek związku, który uważa, że powinien być na marszu, to na nim będzie. Uważam, że ci, którzy kandydowali do władz samorządowych z list PiS, powinni być na tym marszu” - powiedział Duda.

„Nikt niczego nie zawłaszcza, każdy 13 grudnia ma prawo spędzać, jak chce, każdy ma prawo organizować marsze, żyjemy w państwie demokratycznym” - ocenił. „Jeśli Platformie się coś nie podoba, powinna zrobić kontrmarsz, iść pod hasłem 'PO przewodnią siłą narodu'” - dodał.

Duda odniósł się też do słów Władysława Frasyniuka, który krytycznie ocenił pomysł PiS organizacji marszu 13 grudnia. Zdaniem byłego działacza opozycyjnego "Kaczyński to bałwan, dureń i szkodnik, który zabija historyczne daty Polski". „Pan Frasyniuk, wielce zasłużony dla "Solidarności", sam sobie tymi słowami wystawił świadectwo. Nikt nie ma prawa, nawet ci, którzy byli internowani, zawłaszczać sobie tego dnia” - powiedział przewodniczący "Solidarności".

Duda odniósł się również do sprawy procesu Czesława Kiszczaka, który wciąż nie został prawomocnie skazany. „To wstyd dla państwa, że jest kolejna rocznica 13 grudnia, a nie zostali osądzeni sprawcy stanu wojennego, tacy jak Kiszczak” - mówi Duda. „To, co dzieje się z Kiszczakiem, to farsa i kpina” – ocenił szef „Solidarności".

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook