Jedynie prawda jest ciekawa

Duda: Ta prezydentura to będzie nowa jakość

07.08.2015

„Problemów nie da się rozwiązać od razu, ale trzeba rozmawiać, a nie zamykać się na klucz”.

Prezydent nie może się zamykać na klucz, musi rozmawiać z Polakami – mówił Piotr Duda. Lider „Solidarności” komentował w TV Republika początek prezydentury Andrzeja Dudy. „Wiadomo, że wszystkich problemów nie da się rozwiązać od razu, ale trzeba rozmawiać, a nie zamykać się na klucz w Pałacu na 5 lat” – mówił Duda.

„W dzisiejszym orędziu Andrzej Duda w ogóle mnie nie dziwił” – przyznał przewodniczący "Solidarności". Zaznaczył, że prezydent był po prostu sobą. „Ja znam go od wielu lat i zawsze mu mówię, żeby sobą pozostał. Kiedy spotkaliśmy się 5 maja, aby podpisać umowę, mówiłem, że od listopada bardzo szybko zdobył zaufanie, ale dodałem też że bardzo szybko może je stracić” – podkreślił.

I wskazał, że prezydentura Andrzeja Dudy będzie całkiem inna niż poprzednika. „Dziś podczas swojego mniej oficjalnego wystąpienia mówił jak związkowiec: 'Co się nie da?'” – ocenił.

„To, co dziś rozpoczął, ta droga do poprawy polskiej polityki jest bardzo ważna” – podkreślił. Szef "S" zwrócił uwagę na słowa Dudy, który powiedział, że nie da się wszystkiego zrobić od razu, ale trzeba o tych kwestiach rozmawiać. „A nie zamykać się na klucz w Pałacu na 5 lat, albo jak pani premier, która też w ogóle nie chciał rozmawiać” – mówił. „Dopiero jak jest strach, że się straci władzę, udaje że rozumie i pomaga” – dodał.

Duda wyraził opinię, ze takie rzeczy należy robić od początku. „Kampania wyborcza polityka zaczyna się pierwszego dnia urzędowania i tak właśnie polityków powinni rozliczać wyborcy” – tłumaczył.

TK,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. wPolityce.pl/TVN24]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook