Jedynie prawda jest ciekawa


Duda: Ta prezydentura to będzie nowa jakość

07.08.2015

„Problemów nie da się rozwiązać od razu, ale trzeba rozmawiać, a nie zamykać się na klucz”.

Prezydent nie może się zamykać na klucz, musi rozmawiać z Polakami – mówił Piotr Duda. Lider „Solidarności” komentował w TV Republika początek prezydentury Andrzeja Dudy. „Wiadomo, że wszystkich problemów nie da się rozwiązać od razu, ale trzeba rozmawiać, a nie zamykać się na klucz w Pałacu na 5 lat” – mówił Duda.

„W dzisiejszym orędziu Andrzej Duda w ogóle mnie nie dziwił” – przyznał przewodniczący "Solidarności". Zaznaczył, że prezydent był po prostu sobą. „Ja znam go od wielu lat i zawsze mu mówię, żeby sobą pozostał. Kiedy spotkaliśmy się 5 maja, aby podpisać umowę, mówiłem, że od listopada bardzo szybko zdobył zaufanie, ale dodałem też że bardzo szybko może je stracić” – podkreślił.

I wskazał, że prezydentura Andrzeja Dudy będzie całkiem inna niż poprzednika. „Dziś podczas swojego mniej oficjalnego wystąpienia mówił jak związkowiec: 'Co się nie da?'” – ocenił.

„To, co dziś rozpoczął, ta droga do poprawy polskiej polityki jest bardzo ważna” – podkreślił. Szef "S" zwrócił uwagę na słowa Dudy, który powiedział, że nie da się wszystkiego zrobić od razu, ale trzeba o tych kwestiach rozmawiać. „A nie zamykać się na klucz w Pałacu na 5 lat, albo jak pani premier, która też w ogóle nie chciał rozmawiać” – mówił. „Dopiero jak jest strach, że się straci władzę, udaje że rozumie i pomaga” – dodał.

Duda wyraził opinię, ze takie rzeczy należy robić od początku. „Kampania wyborcza polityka zaczyna się pierwszego dnia urzędowania i tak właśnie polityków powinni rozliczać wyborcy” – tłumaczył.

TK,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. wPolityce.pl/TVN24]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook