Jedynie prawda jest ciekawa


Duda: Sypie się kampania Komorowskiego

14.03.2015

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda podkreśla, że jest przeciwnikiem zapłodnienia in vitro i zawsze opowiadał się po stronie życia. Polityk nie ma zamiaru zmieniać swojego zdania.

Polityk podkreśla, że wyciągnięcie przez PO tematu in vitro nie jest dziełem przypadku. „Wydaje mi się, że sypie się kampania Bronisława Komorowskiego. Skończyły się marzenia o pierwszej turze. PO ucieka się do starych sztuczek. Cynicznie wyciąga tematy, które rozbudzają emocje w społeczeństwie” - mówi dziennikowi „FaktDuda.

Kandydat PiS na prezydenta podkreśla, że nie ma zamiaru zmieniać swoich poglądów w sprawie in vitro. „In vitro to w bardzo wielu przypadkach dawanie ludziom fałszywej nadziei i branie od nich za to ogromnych pieniędzy” - mówi Andrzej Duda. Europoseł wyjaśnia również, dlaczego nie popiera rządowego projektu w tej sprawie: „Obecny projekt rządowy także jest bardzo liberalny i nie uwzględnia w zasadnie żadnych postulatów ludzi wierzących. Trudno się dziwić, że go nie popieram” - tłumaczy europoseł PiS.

Polityk zaznacza jednak, że sprawy takie jak in vitro wymagają debaty, ale nie w takiej formie, jak prezentuje to partia rządząca. „Kwestie bioetyczne w Polsce wymagają regulacji. Tylko nie w taki sposób, w jaki robi to od lat Platforma: poszukiwanie konfliktu społecznego i budowanie agresji. Tu trzeba dialogu i rozsądnego rozwiązania, które nie będzie szkodliwe” - mówi Andrzej Duda.

Kandydat PiS nie wycofuje się również z porównania Platformy Obywatelskiej do Milicji Obywatelskiej. „Co ich działalność ma wspólnego z obywatelskością? Zwłaszcza jeżeli wszystkie wnioski obywateli są odrzucane w polskim Sejmie. Miliony podpisów to za mało? Z czystej przyzwoitości, z szacunku do głosu obywateli, trzeba pochylić się nad takim projektem, a nie od razu wyrzucać go do śmietnika” - puentuje Duda.

gah/Fakt

[fot. PAP/Marcin Obara]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook