Jedynie prawda jest ciekawa

Duda: Sypie się kampania Komorowskiego

14.03.2015

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda podkreśla, że jest przeciwnikiem zapłodnienia in vitro i zawsze opowiadał się po stronie życia. Polityk nie ma zamiaru zmieniać swojego zdania.

Polityk podkreśla, że wyciągnięcie przez PO tematu in vitro nie jest dziełem przypadku. „Wydaje mi się, że sypie się kampania Bronisława Komorowskiego. Skończyły się marzenia o pierwszej turze. PO ucieka się do starych sztuczek. Cynicznie wyciąga tematy, które rozbudzają emocje w społeczeństwie” - mówi dziennikowi „FaktDuda.

Kandydat PiS na prezydenta podkreśla, że nie ma zamiaru zmieniać swoich poglądów w sprawie in vitro. „In vitro to w bardzo wielu przypadkach dawanie ludziom fałszywej nadziei i branie od nich za to ogromnych pieniędzy” - mówi Andrzej Duda. Europoseł wyjaśnia również, dlaczego nie popiera rządowego projektu w tej sprawie: „Obecny projekt rządowy także jest bardzo liberalny i nie uwzględnia w zasadnie żadnych postulatów ludzi wierzących. Trudno się dziwić, że go nie popieram” - tłumaczy europoseł PiS.

Polityk zaznacza jednak, że sprawy takie jak in vitro wymagają debaty, ale nie w takiej formie, jak prezentuje to partia rządząca. „Kwestie bioetyczne w Polsce wymagają regulacji. Tylko nie w taki sposób, w jaki robi to od lat Platforma: poszukiwanie konfliktu społecznego i budowanie agresji. Tu trzeba dialogu i rozsądnego rozwiązania, które nie będzie szkodliwe” - mówi Andrzej Duda.

Kandydat PiS nie wycofuje się również z porównania Platformy Obywatelskiej do Milicji Obywatelskiej. „Co ich działalność ma wspólnego z obywatelskością? Zwłaszcza jeżeli wszystkie wnioski obywateli są odrzucane w polskim Sejmie. Miliony podpisów to za mało? Z czystej przyzwoitości, z szacunku do głosu obywateli, trzeba pochylić się nad takim projektem, a nie od razu wyrzucać go do śmietnika” - puentuje Duda.

gah/Fakt

[fot. PAP/Marcin Obara]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook