Jedynie prawda jest ciekawa


Duda: Sypie się kampania Komorowskiego

14.03.2015

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda podkreśla, że jest przeciwnikiem zapłodnienia in vitro i zawsze opowiadał się po stronie życia. Polityk nie ma zamiaru zmieniać swojego zdania.

Polityk podkreśla, że wyciągnięcie przez PO tematu in vitro nie jest dziełem przypadku. „Wydaje mi się, że sypie się kampania Bronisława Komorowskiego. Skończyły się marzenia o pierwszej turze. PO ucieka się do starych sztuczek. Cynicznie wyciąga tematy, które rozbudzają emocje w społeczeństwie” - mówi dziennikowi „FaktDuda.

Kandydat PiS na prezydenta podkreśla, że nie ma zamiaru zmieniać swoich poglądów w sprawie in vitro. „In vitro to w bardzo wielu przypadkach dawanie ludziom fałszywej nadziei i branie od nich za to ogromnych pieniędzy” - mówi Andrzej Duda. Europoseł wyjaśnia również, dlaczego nie popiera rządowego projektu w tej sprawie: „Obecny projekt rządowy także jest bardzo liberalny i nie uwzględnia w zasadnie żadnych postulatów ludzi wierzących. Trudno się dziwić, że go nie popieram” - tłumaczy europoseł PiS.

Polityk zaznacza jednak, że sprawy takie jak in vitro wymagają debaty, ale nie w takiej formie, jak prezentuje to partia rządząca. „Kwestie bioetyczne w Polsce wymagają regulacji. Tylko nie w taki sposób, w jaki robi to od lat Platforma: poszukiwanie konfliktu społecznego i budowanie agresji. Tu trzeba dialogu i rozsądnego rozwiązania, które nie będzie szkodliwe” - mówi Andrzej Duda.

Kandydat PiS nie wycofuje się również z porównania Platformy Obywatelskiej do Milicji Obywatelskiej. „Co ich działalność ma wspólnego z obywatelskością? Zwłaszcza jeżeli wszystkie wnioski obywateli są odrzucane w polskim Sejmie. Miliony podpisów to za mało? Z czystej przyzwoitości, z szacunku do głosu obywateli, trzeba pochylić się nad takim projektem, a nie od razu wyrzucać go do śmietnika” - puentuje Duda.

gah/Fakt

[fot. PAP/Marcin Obara]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook