Jedynie prawda jest ciekawa


Duda: Sypie się kampania Komorowskiego

14.03.2015

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda podkreśla, że jest przeciwnikiem zapłodnienia in vitro i zawsze opowiadał się po stronie życia. Polityk nie ma zamiaru zmieniać swojego zdania.

Polityk podkreśla, że wyciągnięcie przez PO tematu in vitro nie jest dziełem przypadku. „Wydaje mi się, że sypie się kampania Bronisława Komorowskiego. Skończyły się marzenia o pierwszej turze. PO ucieka się do starych sztuczek. Cynicznie wyciąga tematy, które rozbudzają emocje w społeczeństwie” - mówi dziennikowi „FaktDuda.

Kandydat PiS na prezydenta podkreśla, że nie ma zamiaru zmieniać swoich poglądów w sprawie in vitro. „In vitro to w bardzo wielu przypadkach dawanie ludziom fałszywej nadziei i branie od nich za to ogromnych pieniędzy” - mówi Andrzej Duda. Europoseł wyjaśnia również, dlaczego nie popiera rządowego projektu w tej sprawie: „Obecny projekt rządowy także jest bardzo liberalny i nie uwzględnia w zasadnie żadnych postulatów ludzi wierzących. Trudno się dziwić, że go nie popieram” - tłumaczy europoseł PiS.

Polityk zaznacza jednak, że sprawy takie jak in vitro wymagają debaty, ale nie w takiej formie, jak prezentuje to partia rządząca. „Kwestie bioetyczne w Polsce wymagają regulacji. Tylko nie w taki sposób, w jaki robi to od lat Platforma: poszukiwanie konfliktu społecznego i budowanie agresji. Tu trzeba dialogu i rozsądnego rozwiązania, które nie będzie szkodliwe” - mówi Andrzej Duda.

Kandydat PiS nie wycofuje się również z porównania Platformy Obywatelskiej do Milicji Obywatelskiej. „Co ich działalność ma wspólnego z obywatelskością? Zwłaszcza jeżeli wszystkie wnioski obywateli są odrzucane w polskim Sejmie. Miliony podpisów to za mało? Z czystej przyzwoitości, z szacunku do głosu obywateli, trzeba pochylić się nad takim projektem, a nie od razu wyrzucać go do śmietnika” - puentuje Duda.

gah/Fakt

[fot. PAP/Marcin Obara]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook