Jedynie prawda jest ciekawa


Duda: premier Tusk to kłamca i tchórz

01.07.2014

Rozmowa z Piotrem Dudą, przewodniczącym „Solidarności”.

Stefczyk.info: Rządowa afera taśmowa nabiera tempa. Premier Tusk i jego ministrowie nie widzą jednak powodu, by w tej sytuacji miało dojść do zmian politycznych. Jak Pan to wszystko ocenia?

Piotr Duda: Nie jestem zdziwiony tym, co zostało nagrane na ujawnianych taśmach. Znam tych ludzi, wiem dlaczego oni tak podchodzą do spraw publicznych. Mówiłem wiele razy, że to jest grupa biznesowo-towarzyska. Im nie zależy na naszej ojczyźnie, na Polsce, ale na własnych interesach i utrzymaniu się za wszelką cenę przy władzy. Rok temu mówiłem na Kongresie PiSu, że premier Tusk to kłamca i tchórz, to się obecnie jedynie potwierdza.

W jaki sposób?

Premier jest tak wielkim tchórzem, że nawet swojego rządu nie jest w stanie podać do dymisji. Jest tak dużym kłamcą, że w tych wszystkich sprawach dotyczących choćby kwestii społecznych, komisji Trójstronnej jego słowa są jedynie fałszem. Obecnie okazuje się, że Komisja Trójstronna jest również tylko teorią, jak nasze państwo. Dla mnie sprawa jest jasna, wiedziałem od lat, że ci ludzie w ten sposób podchodzą do Polski, że traktują nasz kraj jako swój prywatny folwark.

Wielu dopiero teraz przejrzało na oczy.

Wielu dziennikarzy obecnie się przebudziło. Wielu z tych, którzy nas krytykowali, teraz przejrzało na oczy. A nas atakowano za to, że wychodzimy z Komisji, że burzymy dialog. Teraz sami się przekonali, jak to jest z wolnością słowa, że ta władza zrobi wszystko, by utrzymać się na stołkach.

Rząd ma jednak obecnie legitymizację. Sejm udzielił mu wotum zaufania.

To jest dla mnie karykatura. Oni sami sobie udzielili wotum zaufania. Chętnie podsłuchałbym spotkania premiera Tuska i premiera Piechocińskiego. Jaki był układ? Co za co, żeby PSL znany z polityki „prorodzinnej” zagłosował za wotum dla rządu? Rządzący to dla mnie banda ludzi, którzy powinni dawno być w rynsztoku politycznym, a nie sprawować władzę w kraju. Oni przynoszą nam wstyd.

Wyobraża Pan sobie jakąś formę włączenia się „Solidarności” w tworzenie nacisku społecznego w związku z aferą taśmową?

Oczywiście, że sobie to wyobrażam. Jednak my działamy już od lat i zauważam, że protestujących nie jest dużo. Na ulice wyszła „Solidarność”, której niektórzy kibicowali na forach internetowych. Czas najwyższy natomiast zamknąć komputer, przestać tylko narzekać i pisać na forach, że coś zrobimy. Trzeba wyjść na ulice. Jako związek jesteśmy do tego przygotowani. Będziemy o tym rozmawiali na Komisji Krajowej, która będzie 8 lipca. Jednak nie jesteśmy jedyną siłą społeczną. Jako „Solidarność” jesteśmy dobrze zorganizowani i mamy silne struktury. Na pewno włączymy się we wszelkie działania, ponieważ chcemy, by w naszym kraju rządy sprawowali politycy, którym zależy na dobru społeczeństwa i kraju, a nie tylko na własnych interesach.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Solidarnosc.org.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook