Jedynie prawda jest ciekawa


Duda: PO unika sprawy infoafery

09.01.2014

Rozmowa z Andrzejem Dudą, prawnikiem, posłem PiS.

Stefczyk.info: SLD proponuje, by powstała komisja śledcza ws. infoafery. Pana zdaniem afera informatyzacyjna to dobry temat na komisję śledczą?

Andrzej Duda: Zdaje się, że podobny wniosek był już składany, zdaje się, że jeszcze nie rozstrzygnięto sprawy wniosku PiS o to, by w sprawie całej infoafery została Sejmowi przedstawiona przez premiera Donalda Tuska, przez szefa CBA i prokuratora generalnego informacja. Widać, jak Platforma Obywatelska podchodzi do tej sprawy, widać, jak marszałek Sejmu Ewa Kopacz ucieka przed tymi tematami. Wnioski do dziś nie zostały rozpatrzone.

Pomysł dot. komisji śledczej w takim razie pan popiera?

Jeśli na posiedzeniu Sejmu stanie wniosek o powołanie komisji śledczej, my z całą pewnością taki wniosek poprzemy. Jednak powtarzam, że już dawno temu złożyliśmy w tej sprawie wniosek o przedstawienie pełnej informacji Sejmowi. Uważamy, że jakakolwiek komisja śledcza powinna być poprzedzona wiadomością, która sprawi, że posłowie będą mieli jasność. Skoro szef CBA mówi, że to największa afera korupcyjna w III RP, to uważamy, że premier żądaną przez nas informację powinien przedstawić. Powinien w tym uczestniczyć Paweł Wojtunik i Andrzej Seremet. Jednak do dziś nasz wniosek nie został rozpatrzony, jest spychany, przerzucany. Mamy ewidentną spychotechnikę. Widać, że PO unika tego tematu.

Sądzi pan, że uda się stworzyć poparcie sejmowej większości dla pomysłu powołania komisji śledczej?

Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć. Jednak jestem pewien, że Platforma zrobi wszystko, by takiej komisji nie było. A jeśli się uda ją powołać, zrobi wszystko, by prace w niej wyglądały, jak w komisji hazardowej, ze słynnym panem Sekułą na czele.

PO już niejedna afera uszła na sucho. Czy również infoafera może zakończyć się niczym?

Na pewno, jak już widać, Donald Tusk i jego współpracownicy robią wszystko, by tak się stało, by o tej sprawie nie mówiono. Przypomnę jedynie, że cały czas słyszeliśmy opinie i komunikaty, że to nie politycy zawinili, ale urzędnicy. Jakoś jednak dziwnie wszyscy zapominają, kto tych urzędników nadzoruje. Nadzorują ich politycy i ministrowie. To nie jest tak, że minister czy wiceminister bierze pieniądze za nic, że swoją funkcje piastuje, by siedzieć i drapać się po głowie. To są konkretne obowiązki i konkretna odpowiedzialność.

Rozmawiał TK
[Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook