Jedynie prawda jest ciekawa


Duda: PO unika sprawy infoafery

09.01.2014

Rozmowa z Andrzejem Dudą, prawnikiem, posłem PiS.

Stefczyk.info: SLD proponuje, by powstała komisja śledcza ws. infoafery. Pana zdaniem afera informatyzacyjna to dobry temat na komisję śledczą?

Andrzej Duda: Zdaje się, że podobny wniosek był już składany, zdaje się, że jeszcze nie rozstrzygnięto sprawy wniosku PiS o to, by w sprawie całej infoafery została Sejmowi przedstawiona przez premiera Donalda Tuska, przez szefa CBA i prokuratora generalnego informacja. Widać, jak Platforma Obywatelska podchodzi do tej sprawy, widać, jak marszałek Sejmu Ewa Kopacz ucieka przed tymi tematami. Wnioski do dziś nie zostały rozpatrzone.

Pomysł dot. komisji śledczej w takim razie pan popiera?

Jeśli na posiedzeniu Sejmu stanie wniosek o powołanie komisji śledczej, my z całą pewnością taki wniosek poprzemy. Jednak powtarzam, że już dawno temu złożyliśmy w tej sprawie wniosek o przedstawienie pełnej informacji Sejmowi. Uważamy, że jakakolwiek komisja śledcza powinna być poprzedzona wiadomością, która sprawi, że posłowie będą mieli jasność. Skoro szef CBA mówi, że to największa afera korupcyjna w III RP, to uważamy, że premier żądaną przez nas informację powinien przedstawić. Powinien w tym uczestniczyć Paweł Wojtunik i Andrzej Seremet. Jednak do dziś nasz wniosek nie został rozpatrzony, jest spychany, przerzucany. Mamy ewidentną spychotechnikę. Widać, że PO unika tego tematu.

Sądzi pan, że uda się stworzyć poparcie sejmowej większości dla pomysłu powołania komisji śledczej?

Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć. Jednak jestem pewien, że Platforma zrobi wszystko, by takiej komisji nie było. A jeśli się uda ją powołać, zrobi wszystko, by prace w niej wyglądały, jak w komisji hazardowej, ze słynnym panem Sekułą na czele.

PO już niejedna afera uszła na sucho. Czy również infoafera może zakończyć się niczym?

Na pewno, jak już widać, Donald Tusk i jego współpracownicy robią wszystko, by tak się stało, by o tej sprawie nie mówiono. Przypomnę jedynie, że cały czas słyszeliśmy opinie i komunikaty, że to nie politycy zawinili, ale urzędnicy. Jakoś jednak dziwnie wszyscy zapominają, kto tych urzędników nadzoruje. Nadzorują ich politycy i ministrowie. To nie jest tak, że minister czy wiceminister bierze pieniądze za nic, że swoją funkcje piastuje, by siedzieć i drapać się po głowie. To są konkretne obowiązki i konkretna odpowiedzialność.

Rozmawiał TK
[Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook