Jedynie prawda jest ciekawa


Duda o Szydło: Polska zasługuje na dobrego premiera

20.06.2015

Cel wydawał się nierealny, a jednak się udał – mówił na sobotniej konwencji PiS Andrzej Duda, odnosząc się do swojego zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Jak podkreślił, chodziło w nich nie tylko o wygraną, ale o zaufanie i realizację idei budowy państwa sprawiedliwego.

„Cel wydawał się nierealny, a jednak się udał, ale nie tylko o zwycięstwo chodziło. (…) Chodziło o zaufanie co do przyszłości, co do realizacji idei, to było chyba najważniejsze - idei budowy państwa sprawiedliwego dla wszystkich; idei budowy państwa, w którym każdy obywatel będzie równo traktowany; idei budowy państwa, które będzie sprawiedliwe dla swoich obywateli, które - jak mówił pan prezydent prof. Lech Kaczyński - będzie umiało bronić słabszych i nie będzie musiało bać się silnych” - mówił Duda.

Dziękował za zaufanie, jakim został obdarzony, gdy wystawiono go jako kandydata PiS na prezydenta. Dziękował "prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, władzom PiS i zgromadzonym”. Oraz Beacie Szydło - szefowej jego kampanii - za zaangażowanie.

 „Moi drodzy, mogę dziś śmiało powiedzieć: to był fenomenalny wybór, najlepszy jakiego mogliśmy dokonać” – mówił. Andrzej Duda podkreślił jednocześnie, że wybory trzeba wygrywać prawdą! Podkreślił on także, że wielkie podziękowania należą się także wspaniałej kobiecie, bez której nie było by jego zwycięstwa.

„Dziękuję wspaniałej kobiecie”— powiedział o Beacie Szydło, Andrzej Duda, prezydent elekt.

„To się udało tylko dlatego, że jest ona wielce doświadczona w kierowaniu ludźmi, umiejąca ułożyć pracę, ale co było najważniejsze potrafiąca wykorzystać potencjał ludzi, którzy są wokół niej”— dodał.

Podkreślił także jej umiejętność słuchania ludzi, wiedzę, mądrość i doświadczenie. „Czeka ja teraz własna droga, dużo trudniejsza niż przemierzyła ze mną, ale tak to jest, że jeśli dobrze wykonasz zadanie to dostajesz jeszcze trudniejsza”- dodał prezydent Duda, prosząc jednocześnie o zaangażowanie i pomoc w jej wypromowaniu.

„Polska zasługuje na dobrego premiera”— zaznaczył. Andrzej Duda wyjaśnił także jak ma wyglądać jego prezydentura. „Proszę abyście nieśli do swoich domów tę wiadomość, że polska polityka może być lepsza”— zakończył.

O Szydło mówił, że jest wspaniała, mądra, spokojna, doświadczona w zarządzaniu i kierowaniu ludźmi, umiejąca organizować pracę, potrafiąca wykorzystywać potencjał ludzi, umiejąca słuchać.

„Beata zawsze mówiła: przede wszystkim musimy słuchać ludzi, musimy być dla nich takimi, jacy naprawdę jesteśmy. Nie kreacja, nie sztuczności. Wybory trzeba wygrywać w Polsce prawdą, wygrywać uczciwością” – mówił.

Duda apelował o wsparcie dla Szydło, zaangażowanie w kampanię parlamentarną, o więcej sił i radości. Jak podkreślał, Polacy i Polska zasługują na mądrego premiera wyczulonego na sprawy społeczne i rozumiejącego sprawy biznesu, umiejącego te kwestie połączyć, patrzącego z troską na ludzkie sprawy, podchodzącego z szacunkiem do ludzi.

Ryb, PAP, wpolityce.pl

Fot. [PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook