Jedynie prawda jest ciekawa


Duda o Szydło: Polska zasługuje na dobrego premiera

20.06.2015

Cel wydawał się nierealny, a jednak się udał – mówił na sobotniej konwencji PiS Andrzej Duda, odnosząc się do swojego zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Jak podkreślił, chodziło w nich nie tylko o wygraną, ale o zaufanie i realizację idei budowy państwa sprawiedliwego.

„Cel wydawał się nierealny, a jednak się udał, ale nie tylko o zwycięstwo chodziło. (…) Chodziło o zaufanie co do przyszłości, co do realizacji idei, to było chyba najważniejsze - idei budowy państwa sprawiedliwego dla wszystkich; idei budowy państwa, w którym każdy obywatel będzie równo traktowany; idei budowy państwa, które będzie sprawiedliwe dla swoich obywateli, które - jak mówił pan prezydent prof. Lech Kaczyński - będzie umiało bronić słabszych i nie będzie musiało bać się silnych” - mówił Duda.

Dziękował za zaufanie, jakim został obdarzony, gdy wystawiono go jako kandydata PiS na prezydenta. Dziękował "prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, władzom PiS i zgromadzonym”. Oraz Beacie Szydło - szefowej jego kampanii - za zaangażowanie.

 „Moi drodzy, mogę dziś śmiało powiedzieć: to był fenomenalny wybór, najlepszy jakiego mogliśmy dokonać” – mówił. Andrzej Duda podkreślił jednocześnie, że wybory trzeba wygrywać prawdą! Podkreślił on także, że wielkie podziękowania należą się także wspaniałej kobiecie, bez której nie było by jego zwycięstwa.

„Dziękuję wspaniałej kobiecie”— powiedział o Beacie Szydło, Andrzej Duda, prezydent elekt.

„To się udało tylko dlatego, że jest ona wielce doświadczona w kierowaniu ludźmi, umiejąca ułożyć pracę, ale co było najważniejsze potrafiąca wykorzystać potencjał ludzi, którzy są wokół niej”— dodał.

Podkreślił także jej umiejętność słuchania ludzi, wiedzę, mądrość i doświadczenie. „Czeka ja teraz własna droga, dużo trudniejsza niż przemierzyła ze mną, ale tak to jest, że jeśli dobrze wykonasz zadanie to dostajesz jeszcze trudniejsza”- dodał prezydent Duda, prosząc jednocześnie o zaangażowanie i pomoc w jej wypromowaniu.

„Polska zasługuje na dobrego premiera”— zaznaczył. Andrzej Duda wyjaśnił także jak ma wyglądać jego prezydentura. „Proszę abyście nieśli do swoich domów tę wiadomość, że polska polityka może być lepsza”— zakończył.

O Szydło mówił, że jest wspaniała, mądra, spokojna, doświadczona w zarządzaniu i kierowaniu ludźmi, umiejąca organizować pracę, potrafiąca wykorzystywać potencjał ludzi, umiejąca słuchać.

„Beata zawsze mówiła: przede wszystkim musimy słuchać ludzi, musimy być dla nich takimi, jacy naprawdę jesteśmy. Nie kreacja, nie sztuczności. Wybory trzeba wygrywać w Polsce prawdą, wygrywać uczciwością” – mówił.

Duda apelował o wsparcie dla Szydło, zaangażowanie w kampanię parlamentarną, o więcej sił i radości. Jak podkreślał, Polacy i Polska zasługują na mądrego premiera wyczulonego na sprawy społeczne i rozumiejącego sprawy biznesu, umiejącego te kwestie połączyć, patrzącego z troską na ludzkie sprawy, podchodzącego z szacunkiem do ludzi.

Ryb, PAP, wpolityce.pl

Fot. [PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook