Jedynie prawda jest ciekawa

Duda o Szydło: Polska zasługuje na dobrego premiera

20.06.2015

Cel wydawał się nierealny, a jednak się udał – mówił na sobotniej konwencji PiS Andrzej Duda, odnosząc się do swojego zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Jak podkreślił, chodziło w nich nie tylko o wygraną, ale o zaufanie i realizację idei budowy państwa sprawiedliwego.

„Cel wydawał się nierealny, a jednak się udał, ale nie tylko o zwycięstwo chodziło. (…) Chodziło o zaufanie co do przyszłości, co do realizacji idei, to było chyba najważniejsze - idei budowy państwa sprawiedliwego dla wszystkich; idei budowy państwa, w którym każdy obywatel będzie równo traktowany; idei budowy państwa, które będzie sprawiedliwe dla swoich obywateli, które - jak mówił pan prezydent prof. Lech Kaczyński - będzie umiało bronić słabszych i nie będzie musiało bać się silnych” - mówił Duda.

Dziękował za zaufanie, jakim został obdarzony, gdy wystawiono go jako kandydata PiS na prezydenta. Dziękował "prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, władzom PiS i zgromadzonym”. Oraz Beacie Szydło - szefowej jego kampanii - za zaangażowanie.

 „Moi drodzy, mogę dziś śmiało powiedzieć: to był fenomenalny wybór, najlepszy jakiego mogliśmy dokonać” – mówił. Andrzej Duda podkreślił jednocześnie, że wybory trzeba wygrywać prawdą! Podkreślił on także, że wielkie podziękowania należą się także wspaniałej kobiecie, bez której nie było by jego zwycięstwa.

„Dziękuję wspaniałej kobiecie”— powiedział o Beacie Szydło, Andrzej Duda, prezydent elekt.

„To się udało tylko dlatego, że jest ona wielce doświadczona w kierowaniu ludźmi, umiejąca ułożyć pracę, ale co było najważniejsze potrafiąca wykorzystać potencjał ludzi, którzy są wokół niej”— dodał.

Podkreślił także jej umiejętność słuchania ludzi, wiedzę, mądrość i doświadczenie. „Czeka ja teraz własna droga, dużo trudniejsza niż przemierzyła ze mną, ale tak to jest, że jeśli dobrze wykonasz zadanie to dostajesz jeszcze trudniejsza”- dodał prezydent Duda, prosząc jednocześnie o zaangażowanie i pomoc w jej wypromowaniu.

„Polska zasługuje na dobrego premiera”— zaznaczył. Andrzej Duda wyjaśnił także jak ma wyglądać jego prezydentura. „Proszę abyście nieśli do swoich domów tę wiadomość, że polska polityka może być lepsza”— zakończył.

O Szydło mówił, że jest wspaniała, mądra, spokojna, doświadczona w zarządzaniu i kierowaniu ludźmi, umiejąca organizować pracę, potrafiąca wykorzystywać potencjał ludzi, umiejąca słuchać.

„Beata zawsze mówiła: przede wszystkim musimy słuchać ludzi, musimy być dla nich takimi, jacy naprawdę jesteśmy. Nie kreacja, nie sztuczności. Wybory trzeba wygrywać w Polsce prawdą, wygrywać uczciwością” – mówił.

Duda apelował o wsparcie dla Szydło, zaangażowanie w kampanię parlamentarną, o więcej sił i radości. Jak podkreślał, Polacy i Polska zasługują na mądrego premiera wyczulonego na sprawy społeczne i rozumiejącego sprawy biznesu, umiejącego te kwestie połączyć, patrzącego z troską na ludzkie sprawy, podchodzącego z szacunkiem do ludzi.

Ryb, PAP, wpolityce.pl

Fot. [PAP/Paweł Supernak]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook