Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Duda musi uświadomić Polakom, że jest ostatnią szansą

22.02.2015

Ta debata to powinna być obietnica prawdziwej troski o polską rację stanu.


Prędzej się spali Most Łazienkowski, niż w debacie czy to w I-ej czy w II-ej turze pokona A.Dudę B.Komorowski


Ciśnie się więc na usta stare warszawskie powiedzonko; "Z czym do gościa"? O czym to niby i to całkiem na serio miałby dyskutować bystry czeladnik A.Duda z "Majstrem Biedą", politycznym "Nikiforem" z Budy Ruskiej - prezydentem B.Komorowskim?

 

Bo, z pewnością nie o tym przecież czy wąsy lub ich brak mają wpływ na polską demokrację, nie o tym też, że po powodzi woda spływa do Bałtyku, jak i o wyższości duńskich kaszalotów nad słowiańską szprotką, nie mówiąc już o obyczajach myśliwskich i czekoladowym orle.

 

Ta debata powinna dotyczyć kwestii fundamentalnych dla Polski i Polaków, naszego dziś być, albo nie być między Odrą, a Bugiem, naszego bezpieczeństwa ekonomicznego, obrony przed bankructwem i odpowiedzialności za 8 lat rządów, które tak beztrosko firmował prezydent B.Komorowski, będąc samemu w stanie drzemki i skutecznie też usypiając Polaków.

 

To musi być debata z całym Narodem, trzeba zawzięcie tłumaczyć Polakom, że zarówno obecna ekipa rządowa  PO-PSL, której wielce spolegliwym notariuszem przez 5 lat był prezydent B.Komorowski, niczego sensownego nam już nie zaoferuje, poza kolejnym pomysłem wydłużenia wieku emerytalnego - teraz np. do 70-ciu lat - nowymi podatkami np. podatkiem katastralnym, wyprzedażą lasów i polskiej ziemi.

 

W tej debacie A.Duda może łatwo przekonać do siebie blisko 1,5miliona tzw. "frankowiczów" wraz z rodzinami, przekonać, że ta władza, której symbolem jest również prezydent B.Komorowski całkowicie ich porzuciła i będzie chronić wyłącznie interesy banków, a nie własnych obywateli, że obecny stan, nie tyle już "Zielonej Wyspy", co Sahary nad Wisłą z 1bln zł długu publicznego, ponad 1bln zł długu zagranicznego, prawie 0,9bln zł długu prywatnego, 3bln zł długu ukrytego, 2,5milionem młodej, polskiej emigracji za chlebem i normalnością, totalną wyprzedażą majątku narodowego i to za bezcen, upadkiem polskiej służby zdrowia i rosnącą biedą, a obecnie zagrożeniem bezpieczeństwa zewnętrznego państwa polskiego nie stoją krasnoludki, tylko właśnie prezydent B.Komorowski i jego polityczni przyjaciele, z Unii Wolności, PO i PSL. To Polacy czekają na otwartą i uczciwą debatę z kandydatem A.Dudą, czekają na odpowiedź, na zasadnicze dla ich przyszłości pytanie: dlaczego władze III-ej RP w rzeczywistości prowadzą wojnę ekonomiczną z własnym narodem?

 

Chcą jasnej odpowiedzi na pytanie; czy aby Naród bez własnych banków, przedsiębiorstw, sieci handlowych, stoczni i mediów, Naród bez własności nie staje się przypadkiem Narodem bez przyszłości?

 

Czy temu złu da się jeszcze zaradzić i jak to zrobić? W tej debacie z własnym narodem kandydat A.Duda musi uświadomić milionom Polaków, że jest ostatnią szansą i że jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy. Wielu ma już dziś świadomość, że obecny prezydent B.Komorowski z piasku bicza nie ukręci i że żaden budzik, ani nawet Dzwon Wawelski tu nie pomoże - ciepła woda w kranie i słodka drzemka to dziś stanowczo za mało. Do tej prawdziwej debaty trzeba wciągnąć jak najwięcej tych zniechęconych i otumanionych, medialnym przekazem polskich wyborców.

 

Trzeba ich ostrzec i to całkiem na serio, że tym razem, przy urnach wyborczych gra idzie o być, albo nie być państwa polskiego i Narodu, rozgrywka idzie o naszą godność i bezpieczeństwo i to nie tylko to ekonomiczne. I nie ma co zwalać na brak politycznego ADHD. Owa ogólnonarodowa debata z kandydatem A.Dudą ma dać milionom oszukanych zawiedzionych, a często ograbionych i poniżonych obywateli znad Wisły, ten upragniony i oczekiwany promyk nadziei na normalność, szacunek dla tradycji i przyjazne, sprawne, a nie teoretyczne państwo. Ma dać wiarę w to, że są jeszcze w Polsce ludzie, którym warto uwierzyć, którzy potrafią sprawić, że będzie lepiej, mądrzej, uczciwiej i co bardzo ważne sprawiedliwie, że to się spełni, że to się uda, jak przyjdzie Majster Duda.

 

By przetrwać to kolejne 25-lecie trzeba liczyć na siebie, trzeba mieć własną, silną, dobrze uzbrojoną armie, własne banki i przedsiębiorstwa, własne sieci handlowe, własne serwery i uczciwe wybory i że to nie są żadne odmęty szaleństwa, a wprost przeciwnie, niezbędny warunek polskości.                     Tej szansy nie wolno nam zmarnować. Polsce potrzeba figtherów, a nie frajerów. Wystarczy tylko mądra rozmowa ze zwykłymi ludźmi, stojącymi w tasiemcowych kolejkach do lekarza, z młodymi odlatującymi do Londynu i Dublina, z niewolnikami XXI wieku - "frankowiczami" - z emerytami, dostającymi 36zł brutto rocznej podwyżki. Ta debata to powinna być obietnica prawdziwej troski o polską rację stanu, aktywności i zmian na lepsze, a nie przysypiania i debaty głównie z zaufanymi dziennikarzami - celebrytami w przyjaznych mediach głównego nurtu. W tej debacie trzeba wytłumaczyć Polakom społeczny i ekonomiczny bezsens wydłużenia wieku emerytalnego  do 67 roku życia, podwyżki podatku VAT do 23 proc. podwyżek akcyzy, czy wprowadzenia podatku od kopalin czy innych szkodliwych głupstw, które obecny prezydent B.Komorowski tak chętnie żyrował. To my - Polacy, my - Naród jesteśmy tym prawdziwym "Gościem", a tak naprawdę Gospodarzem,  z którym naprawdę warto debatować.

 

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook