Jedynie prawda jest ciekawa

Duda: Komorowski podpisał szkodliwe ustawy

27.04.2015

Andrzej Duda zapowiada, że nie będzie "strażnikiem żyrandola".

Andrzej Duda, kandydat PiS w wyborach prezydenckich, w rozmowie z „Magazynem Solidarność”, zapewnia, że nie będzie „strażnikiem żyrandola”. Jeżeli zwycięży w majowych wyborach, to w odróżnieniu od Bronisława Komorowskiego, będzie korzystał z przysługujących mu prezydenckich uprawnień.

„Bronisław Komorowski w jednym z wywiadów przyznał, że podpisywał ustawy rządowe, także te szkodzące społeczeństwu, ponieważ prezydent nie jest od wkładania rządowi kija w szprychy. A przecież prezydent powinien być wolny od uwikłań politycznych, stojąc ponad politycznymi podziałami. Tymczasem doszło do podniesienia wieku emerytalnego kilka miesięcy po wyborach z 2011 roku. Ani prezydent Komorowski, ani jego partyjny kolega Donald Tusk nie mówili w kampaniach o obligatoryjnym podniesieniu wieku emerytalnego.” – powiedział Duda.

Krytykując działania rządu PO-PSL, Duda przypomniał upadek polskich stoczni i poddanie się przez Polskę żądaniom Brukseli.

„Tam, gdzie prowadzi się uczciwą, propaństwową politykę nie zamyka się całej gałęzi przemysłu. Mówimy o tysiącach miejsc pracy w samych stoczniach i w zakładach kooperujących, Francuzi i Niemcy nie poddali się dyktatowi Komisji Europejskiej by wstrzymać pomoc dla przemysłu stoczniowego.” – twierdzi Duda.

Kandydat PiS zapytany o problem tzw. umów śmieciowych, zwrócił uwagę na potrzebę zmiany sytuacji w sprawie tego typu rozwiązań.

„Wynikają z nich także problemy dla systemu ubezpieczeń społecznych. Obecna koalicja rządząca próbuje ratować konkurencyjność polskiej gospodarki poprzez obniżanie kosztów pracy, ale nie poprzez zmniejszenie obciążeń, ale przez umożliwianie omijania prawa i ciemiężenia pracowników.”  - mówił  Andrzej Duda.

Jednym z najważniejszych problemów poruszanych w kampanii Dudy, jest sprawa kwoty wolnej od podatku. W Polsce ta kwota jest wyraźnie niższa niż w innych krajać UE.

„Kwota wolna od podatku powinna wynosić minimum 8 tysięcy złotych. Opodatkowanie dochodu zapewniającego tylko minimum egzystencji to absurd.” – mówi kandydat na prezydenta.

mly/http://wybrzeze24.pl/aktualnosci/andrzej-duda-bede-arbitrem-nowa-prezydentura-lepsza-dla-polski

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook