Jedynie prawda jest ciekawa


Duda: Komorowski podpisał szkodliwe ustawy

27.04.2015

Andrzej Duda zapowiada, że nie będzie "strażnikiem żyrandola".

Andrzej Duda, kandydat PiS w wyborach prezydenckich, w rozmowie z „Magazynem Solidarność”, zapewnia, że nie będzie „strażnikiem żyrandola”. Jeżeli zwycięży w majowych wyborach, to w odróżnieniu od Bronisława Komorowskiego, będzie korzystał z przysługujących mu prezydenckich uprawnień.

„Bronisław Komorowski w jednym z wywiadów przyznał, że podpisywał ustawy rządowe, także te szkodzące społeczeństwu, ponieważ prezydent nie jest od wkładania rządowi kija w szprychy. A przecież prezydent powinien być wolny od uwikłań politycznych, stojąc ponad politycznymi podziałami. Tymczasem doszło do podniesienia wieku emerytalnego kilka miesięcy po wyborach z 2011 roku. Ani prezydent Komorowski, ani jego partyjny kolega Donald Tusk nie mówili w kampaniach o obligatoryjnym podniesieniu wieku emerytalnego.” – powiedział Duda.

Krytykując działania rządu PO-PSL, Duda przypomniał upadek polskich stoczni i poddanie się przez Polskę żądaniom Brukseli.

„Tam, gdzie prowadzi się uczciwą, propaństwową politykę nie zamyka się całej gałęzi przemysłu. Mówimy o tysiącach miejsc pracy w samych stoczniach i w zakładach kooperujących, Francuzi i Niemcy nie poddali się dyktatowi Komisji Europejskiej by wstrzymać pomoc dla przemysłu stoczniowego.” – twierdzi Duda.

Kandydat PiS zapytany o problem tzw. umów śmieciowych, zwrócił uwagę na potrzebę zmiany sytuacji w sprawie tego typu rozwiązań.

„Wynikają z nich także problemy dla systemu ubezpieczeń społecznych. Obecna koalicja rządząca próbuje ratować konkurencyjność polskiej gospodarki poprzez obniżanie kosztów pracy, ale nie poprzez zmniejszenie obciążeń, ale przez umożliwianie omijania prawa i ciemiężenia pracowników.”  - mówił  Andrzej Duda.

Jednym z najważniejszych problemów poruszanych w kampanii Dudy, jest sprawa kwoty wolnej od podatku. W Polsce ta kwota jest wyraźnie niższa niż w innych krajać UE.

„Kwota wolna od podatku powinna wynosić minimum 8 tysięcy złotych. Opodatkowanie dochodu zapewniającego tylko minimum egzystencji to absurd.” – mówi kandydat na prezydenta.

mly/http://wybrzeze24.pl/aktualnosci/andrzej-duda-bede-arbitrem-nowa-prezydentura-lepsza-dla-polski

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook