Jedynie prawda jest ciekawa


Duda: ciśnie się na usta słowo „dywersja”

04.04.2012

Jak dowodził w czasie posiedzenia parlamentarnego zespołu badającego katastrofę smoleńską prof., Grzegorz Szuladziński, przyczyną katastrofy w Smoleńsku nie było zderzenie samolotu z brzozą, ale wybuch na pokładzie TU-154M. Według niego świadczy o tym duża liczba fragmentów samolotu i ich rozmieszczenie na znacznej przestrzeni. - W moim przekonaniu prof. Szuladziński w sposób naukowy uzasadnia coś, co leży w głowach bardzo wielu osób w Polsce – mówi dla Stefczyk.info poseł PiS Andrzej Duda.

Mianowicie odpowiada na fundamentalne pytanie, jak to się stało, że ten samolot spadł z kilkunastu metrów i doznał tak daleko idącej destrukcji, rozbił się na strzępy? Pan profesor mówi krótko i wyraźnie: rozpadł się na strzępy, ponieważ doszło do eksplozji. Jak wyjaśnia, znajduje to potwierdzenie w wynikach badań.

Mamy w związku z tym z jednej strony raport MAK i komisji Millera, a z drugiej badania naukowców – prof. Szuladzińskiego oraz wcześniejsze ekspertów ze Stanów Zjednoczonych. Podważali oni zarówno wersję o utracie skrzydła w wyniku zderzenia z brzozą, jak również wysokość, na jakiej miał znajdować się samolot według raportu MAK, potwierdzonego raportem Millera.

Tych kilka już raportów naukowych jest całkowicie sprzecznych z oficjalnymi ustaleniami.

Wreszcie z trzeciej strony jest apel polskich naukowców na czele z panem profesorem Czachorem z Politechniki Gdańskiej, którzy domagają się, by rząd wreszcie zrobił coś w celu odzyskania wraku samolotu i przeprowadzenia rzetelnych badań laboratoryjnych, których do tej pory – co chciałbym powiedzieć jasno i wyraźnie – nie było.

Wrak w całości znajduje się na Siewiernym i konia z rzędem temu, kto wyjdzie do mediów i stwierdzi, że przeprowadzono poważne badania tego wraku. Na lotnisku w Smoleńsku poważnych badań nie da się przecież przeprowadzić. Wymaga to odpowiednio przygotowanego laboratorium. Potwierdzają to wszyscy eksperci. To kwestia zbadania mechaniki, pamięci napięć w poszczególnych częściach samolotu i to pozwoli – jak mówią naukowcy – w istotnym stopniu odtworzyć pewne procesy rozpadu maszyny.

Musi wreszcie zażądać tego wraku. Wspomóżmy się, jeżeli trzeba, również naszą pozycją międzynarodową – jesteśmy przecież członkami Unii Europejskiej i NATO. Są pewne polityczne możliwości pozwalające wymusić na Rosjanach zwrócenie nam naszej własności. To trzeba ciągle podkreślać – zarówno czarne skrzynki, jak i wrak samolotu są polską własnością.

A Rosjanie mówią – gdy zakończymy proces sądowy, to będzie można wam to zwrócić. Dla mnie to oznacza: nigdy wam tego nie oddamy.

Jeżeli Rosjanie przeprowadzili badania śledcze tego wraku, to do czego jest on im jeszcze potrzebny? Przecież sąd nie będzie oglądał szczątków samolotu, ale oprze się na ekspertyzach. Jeżeli w dwa lata nie zdążyli przeprowadzić ekspertyz, które są konieczne, to co robią? Jest jasne, że nie prowadzą żadnego rzetelnego postępowania.

Tu jest pole do popisu przede wszystkim dla polskiego rządu. Musi wreszcie zacząć działać. Dotychczasowa postawa gabinetu Donalda Tuska jest niezrozumiała. Do czego rząd zmierza? Oczekuję, że zacznie prowadzić tę sprawę zgodnie z polską racją stanu. Dotychczas ciśnie się na usta słowo: dywersja.

not. ruk

[fot. fragment prezentacji dr. Szuladzińskiego. Fot. Marek Dąbrowski]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook