Jedynie prawda jest ciekawa


Drzwi ciasne, ale z kluczami!

25.08.2013

Jesteśmy tak naprawdę na uprzywilejowanej pozycji, z kluczami do tych wąskich drzwi wręczonymi nam na chrzcie świętym!

Jezus nauczając, szedł przez miasta i wsie i odbywał swą podróż do Jerozolimy. Raz ktoś Go zapytał: Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni? On rzekł do nich: Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie będą mogli. Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: Panie, otwórz nam! lecz On wam odpowie: Nie wiem, skąd jesteście. Wtedy zaczniecie mówić: Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, i na ulicach naszych nauczałeś. Lecz On rzecze: Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy dopuszczający się niesprawiedliwości! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych. Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym. Tak oto są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi. (Łk 13,22-30)

 

To niemożliwe…

Wiele razy dzisiaj słyszy się opinie, że to niemożliwe, aby opisy końca świata i sądu ostatecznego, były właśnie tak dosłowne jak choćby ten z dzisiejszej Ewangelii. Nie brak nam także tych, którzy próbują uspokajać stwierdzając, że nie można brać wszystkiego dosłownie, a tym samym uczynić grzech nie takim strasznym, jak go malują choćby niektórzy księża. To przecież niedawno, bo w zeszłym tygodniu, kilku księży i dziennikarzy mieniących się katolickimi, straszyli Polskę mianowanymi przez biskupów egzorcystami tłumacząc, że tak naprawdę ta brama do nieba będzie o wiele szersza niż mówił Jezus i spokojnie zmieści się tam i joga i szamanizm i nawet diabeł… Jak można bowiem widzieć diabła w diable (tym jasełkowym) – stwierdzi ks. Redaktor senior!

 

Wyrzuceni precz…

Tymczasem Jezus nie chce straszyć, a jedynie przestrzega. Niekoniecznie bowiem, musi być tak kolorowo jak głosi tzw. katolicyzm otwarty, ale rzeczywiście osoby, które odrzucą Boga nie tylko w sposób bezpośredni, ale także „wszyscy dopuszczający się niesprawiedliwości”, nie będą mogli wejść na ucztę w niebie. Brama jest bowiem wąska, a zmieścić możemy się w niej jedynie stając się jak dzieci – z sercami czystymi i prostymi.

Odrzucić potrzeba więc pychę dzisiejszego czasu i przed Bogiem stanąć w pokorze. Róbmy wszystko, by nie iść za duchem świata, który przenika dzisiaj także Kościół, ale w posłuszeństwie Duchowi Świętemu stawajmy się z dnia na dzień coraz to bardziej gotowi na przekroczenie bram nieba!

 

Nadzieja dla nas…

Nadzieją dla nas jest sam Jezus, który w bardzo jasny i prosty sposób pokazuje nam tę drogę wejścia. Ewangelię dzisiejszą, trzeba bowiem odczytywać przez pryzmat całej misji Jezusa i tego najwspanialszego faktu, że zostaliśmy przez Chrystusa odkupieni! Jesteśmy tak naprawdę na uprzywilejowanej pozycji, z kluczami do tych wąskich drzwi wręczonymi nam na chrzcie świętym! Postarajmy się więc, by tych kluczy łaski nie zgubić i cieszyć się po śmierci upragnionym niebem!

 

Z błogosławieństwem +

ks. Michał Olszewski SCJ

[Fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook