Jedynie prawda jest ciekawa


Drugie dno nominacji dla Gowina?

17.11.2011

Wśród nominacji na członków nowego rządu największe zdziwienie komentatorów zdaje się budzić decyzja o powierzeniu teki ministra sprawiedliwości Jarosławowi Gowinowi. Sprawa może mieć drugie dno. Odejście Gowina do rządu osłabia bowiem konserwatystów z PO w Sejmie. To może okazać się zgubne dla wszelkich rozwiązań bioetycznych.

Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, poseł PiS zaznacza, że Gowin był jednym z aktywnych posłów PO, którzy opowiadali się za konserwatywnymi rozwiązaniami bioetycznymi. – Do tej pory poza Gowinem najwięcej w tej sprawie robili Marek Biernacki, Jacek Żalek, Ireneusz Raś, czy Mirosław Sekuła – wskazuje w rozmowie z portalem Stefczyk.info. Zaznacza, że kilku posłów opowiadających się za prawicowymi rozwiązaniami tych kwestii, nie dostało się ponownie do Sejmu.

Obecnie po wejściu do rządu Gowin będzie miał mniej czasu na pracę w Sejmie. Jego aktywność w komisjach zupełnie ustanie. To oznacza, że nie będzie miał wpływu na prace legislacyjne. Skutki tego mogą być widoczne przy okazji prac nad ustawami bioetycznymi. Sprawa jest niepokojąca, szczególnie, że jak zaznacza Piecha widać obecnie nieformalny sojusz w tej sprawie między PO a klubem Palikota. - Podskórnie wyczuwa się nieformalną koalicję liberalno-lewicowych polityków PO z Ruchem Palikota. Boję się o rozwiązania dotyczące spraw bioetycznych. W prawie dotyczącym aborcji, in vitro, bioetyki mogą zajść negatywne zmiany. Ten sojusz może przeforsować złe rozwiązania – wskazuje nasz rozmówca.

Coraz więcej świadczy o tym, że w obecnej kadencji Sejmu dojdzie do wielu rozstrzygnięć natury bioetycznej i światopoglądowej. In vitro, aborcja, eutanazja, czy związki homoseksualne staną się zapewne przedmiotem prac posłów. Osłabienie prawego skrzydła PO, wydarcie z Sejmu najbardziej rozpoznawalnego posła prawej strony, jest więc na korzyść liberałów i lewicowców działających w Sejmie. Szybko możemy się przekonać o skutkach nominacji dla Gowina. Testem będzie choćby kolejna inicjatywa Palikota, by krzyż znikną z sali posiedzeń Sejmu, czy regulacje dot. związków partnerskich. Podjęcie tej sprawy zapowiadał Tusk przed wyborami.

Bolesław Piecha pytany o ocenę nominacji Gowina wskazuje na jeszcze jeden jej skutek. Gowin, dotychczasowy krytyk wielu poczynań rządu i swojej formacji, zostanie włączony do władz. – Ta nominacja to rozgrywanie wewnętrznych spraw w Platformie Obywatelskiej. To próba opanowania całego skrzydła, którego symbolem był Gowin. Obecnie on wejdzie do rządu, będzie miał mniej do gadania, będzie zależny od premiera. Jako poseł miał większą niezależnośćtłumaczy Piecha w rozmowie z naszym portalem. Jarosław Gowin pod koniec ubiegłej kadencji Sejmu zapowiadał, że w Platformie po wyborach musi dojść do rozmów programowych. W obliczu coraz widoczniejszego skrętu w lewo, wzywał do debat ideowych i podjęcia decyzji, jaką partią chce być PO. Zapowiedzi te podtrzymał po wyborach w rozmowie z portalem Stefczyk.info. Niewykluczone jednak, że po wejściu do ekipy rządowej nie będzie miał, ani czasu, ani ochoty na inicjowani programowych rozmów.

Zdaniem wielu osób nominacja Gowina na szefa resortu sprawiedliwości jest dobrym pomysłem, jednak prawicy nakierowanej na obronę każdego życia ludzkiego powinna się ona wydać niepokojąca. Bowiem wygląda na to, że premier Tusk po raz kolejny upiekł kilka pieczeni przy jednym ogniu. Dał konserwatywnemu posłowi dobre stanowisko, w zamian za spokój i zielone światło dla prawno-sejmowych lewicowych eksperymentów społecznych.

Stanisław Żaryn

[Fot. Jgowin.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook