Jedynie prawda jest ciekawa


Droga przez mękę

07.06.2012

Oj, strzelaj, strzelaj, prędzej! Juuuż! Naprawdę już? Euro wali drzwiami i oknami.

Z głośników, anten, łamów, półek, wieszaków, konserw mięsnych, kefirów. I prezerwatyw. „Gram fair, używam prezerwatyw” – donosi Krajowe Centrum do spraw AIDS i przygotowuje się do rozdawania kondomów wraz z ulotkami i kalendarzem mistrzostw. Albowiem – czytam w gazecie – eksperci ostrzegają, że po Euro może lawinowo wzrosnąć liczba zarażonych HIV, kiła atakuje (kiła – mogiła, mówiono przed laty), a agencje towarzyskie liczą już tysiące dodatkowych euro, choć obfita podaż wpłynęła na spadek cen usług.

„Zasady fair play wspiera prezydent Komorowski”, czytam w innej gazecie i nie wierzę własnym oczom. Jedna dogłębniejsza lektura wskazuje, że Bronisławowi Komorowskiemu nie chodzi o grę w prezerwatywach, tylko w ogóle – o grę w życiu („od szczytów politycznych zaczynając, a kończąc na codziennych zajęciach…”), a swoją wypowiedź adresuje do uczniów, którzy skądinąd też powinni unikać „ryzykownych zachowań seksualnych” (cyt. za ulotką Krajowego Centrum).

Czy w unikach pomogą polowe izby wytrzeźwień, budowane we wszystkich strefach kibica? Przekonamy się niebawem. W każdym razie ich organizacja wydaje się przedsięwzięciem nieco na wyrost, albowiem piwo Carlsberg – jedyne dozwolone w strefach – ma być lekkie a w dodatku po 9 zł, więc nie wróżę izbom wielkiego powodzenia. Chyba że kibice nastawią się na własny wyszynk.

„Ukończono w stu procentach nakładanie całej masy ścieralnej na odcinku C” – zakomunikował zwycięsko minister Nowak, co oznacza, że A2 na mocy specjalnej ustawy sejmowej o przejezdności, będzie przejezdna, choć po otwarciu ją się zamknie, żeby dokończyć. Autostrada do Warszawy to prawdziwa droga przez mękę czego doświadczyły wykonujące ją firmy, najpierw chiński Covec (gdyby to rząd Jarosława Kaczyńskiego zaliczył taką wpadkę przy wyborze wykonawcy prestiżowej inwestycji, media rozwalcowałyby go walcem drogowym!) a potem Dolnośląskie Surowce Skalne (przy okazji pozdrowienia dla Kazimierza Marcinkiewicza), pozostawiając w szczerym polu nie popłaconych podwykonawców. Również podwykonawcy stadionów w Warszawie i Wrocławiu zostali bez pieniędzy i zagrożeni bankructwem zapowiadają protesty przed bramami. Delegaci UEFA dojadą co prawda na stadiony bez kłopotów bus-pasami, ale czy wejdą na mecze?

Kibice rosyjscy też dojadą, choć nie A2, ale czy wyjdą na manifestację w koszulkach z sierpem i młotem – jeszcze nie wiadomo. Po wczorajszych koncyliacyjnych słowach ambasadora Zajączkowskiego (w telewizji wyglądał nawet bardzo koncyliacyjnie) w „Rzepie” czytam konfrontacyjnego profesora Waltosia dla którego nie ma większej różnicy między sierpem i młotem a swastyką. Chyba również jestem konfrontacyjny.

W tym piłkarskim szaleństwie czasem mnie dręczą koszmary. Co też to będzie jeśli Polska nie wyjdzie z grupy? Sukces naszej reprezentacji będzie ponad wszelką wątpliwość zwycięstwem Donalda Tuska. A klęska? Oczywiście winą Jarosława Kaczyńskiego!

Maciej Łopiński

[Fot. bryłka asfaltu z ukończonej autostrady A2, którą premier Donald Tusk otrzymał od ministra transportu Sławomira Nowaka przed posiedzeniem rządu, 5 bm. w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook