Jedynie prawda jest ciekawa

Dr Żukowski: Kaczyńskiemu nie zależy na władzy

21.12.2015

„On chce zmienić Polskę na lepsze. Chce, żeby Polska była silniejsza, sprawiedliwsza dla ludzi”.

Tomasz Żukowski uważa, że Jarosławowi Kaczyńskiemu wcale nie zależy na władzy, ale na tym, co z niej może wyniknąć. „Jarosław Kaczyński jest człowiekiem, któremu zależy nie na władzy, ale na tym, co z władzy wynika. Chce zmienić Polskę na lepsze. Chce, żeby Polska była silniejsza, jako państwo. Chce, żeby była sprawiedliwsza dla ludzi, stąd projekt 500 zł. Chce, żeby była skuteczniejsza w egzekwowaniu praw, stąd pomysł, żeby wreszcie egzekwować w Polsce podatki według zachodnich, a nie wschodnich wzorców” – stwierdził w TVP Info dr Żukowski.

Zdaniem socjologa ostatnie demonstracje Komitetu Obrony Demokracji to nie jest de facto odpowiedź na rządy PiS. „Duża część ludzi protestuje dlatego, że zostało naruszone ich poczucie wyższości. Zostali od poprzedniej władzy poczucie wspólnoty w wyższości. Co prawda nie mamy wiele, ale jesteśmy ważniejsi od tych strasznych moherów, bo jesteśmy po stronie, która wygrywa” — zauważał socjolog. Dodał, że według konstytucji wszyscy obywatele są według prawa równi, a kwestionowanie tego jest jej łamaniem.

Zdaniem socjologa, próbuje się wywołać rewolucję, tworząc "wspólnotę negacji". „Mamy do czynienia z próbą plastikowej rewolucji” - stwierdził Żukowski, przypominając że Pacewicz, jako najlepszy w Polsce specjalista od rewolucji, wydał w 1983 roku książkę o rewolucjach społecznych. „Świadomie uczestniczy w niszczeniu po to, by budować „wspólnotę negacji”. Piotrze, nie rób tego, bo się z ciebie śmieją” — zaapelował, dodając że Pacewicz jest jedną z głównych twarzy tego ruchu.

ez

[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook