Jedynie prawda jest ciekawa

Dr Zarzecki: "Oczekiwania wobec nowego rządu są wielkie"

17.11.2015

"Fakt, że PO runęła tak w dramatyczny sposób, powoduje, że oczekiwania wobec nowego rządu będą na pewno większe niż wobec poprzedniej ekipy."

"Pamiętajmy, że wewnątrz obozu prawicy istnieją pewne różnie i nawet jeżeli są one niuansowane, to w realizacji programu rząd będzie musiał pewne kwestie na nowo definiować."

- Niewątpliwie w skład Rady Ministrów weszły osoby ze sporym doświadczeniem politycznym - powiedział w „Naszym Dzienniku” dr Marcin Zarzecki, socjolog polityki.

- Gdy spojrzymy na nazwiska nowych ministrów, widzimy również ludzi z doświadczeniem w sektorze bankowo-ekonomicznym czy na poziomie samorządności - dodał.

Według niego nie będzie łatwo z wypełnieniem obietnic wyborczych.

- Być może będą one wymagały pewnej korekty. Pamiętajmy, że wewnątrz obozu prawicy istnieją pewne różnie i nawet jeżeli są one niuansowane, to w realizacji programu rząd będzie musiał pewne kwestie na nowo definiować.

Socjolog zauważył, że rząd Szydło będzie działał pod ogromną presją, także medialną.

- Fakt, że PO runęła tak w dramatyczny sposób, powoduje, że oczekiwania wobec nowego rządu będą na pewno większe niż wobec poprzedniej ekipy.

Dr Zarzecki odniósł się też do tekstu Konrada Szymańskiego opublikowane na portalu wPolityce.pl, który został skrytykowany na Zachodzie.

- Pamiętajmy, że te słowa padły w bardzo konkretnym kontekście, a argumenty wysuwane wcześniej przez PiS nabierają dzisiaj uwiarygodnienia - tłumaczy naukowiec.

Slaw/ "Nasz Dziennik"

[FOTO: PAP/Radek Pietruszka]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook