Jedynie prawda jest ciekawa


Dr. Kochan: Dobrze przygotowana manifestacja

14.09.2013

"Widziałem ludzi, którzy chcą coś ważnego wyrazić i czują, że nie ma na to innego miejsca, niż ulica. To było bardzo poruszające"- mówi dr Marek Kochan w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Stefczyk. info: Obserwował pan demonstracje związkowców w Warszawie. Jak pan ocenia je pod względem skuteczności przekazu?

Dr Marek Kochan, specjalista od wizerunku i marketingu politycznego: Była to bardzo dobrze zorganizowana manifestacja, przeprowadzona – pod względem komunikacji społecznej - w nowatorski sposób. Świetny chwyt popkulturowy  ze złotym pomnikiem Donalda Tuska przebił się w mediach. Ciekawe było wprowadzenie elementów karnawałowych, takich jak małpy z twarzami polityków,  żonglerzy, szczudlarze. Trochę za słabo – w końcowym przemówieniu Piotra Dudy – było wyartykułowane przesłanie, żeby Sejm doprowadził do swego samorozwiązania. Dominowały raczej postulaty ogólnego protestu, niezgody na konkretne posunięcia rządu, np. zgodę na elastyczny czas pracy, na złe warunki życia, brak perspektyw i ogólnie na zły styl rządzenia. A jeśli ktoś wyraźnie nie formułuje konstruktywnych postulatów, ryzykuje, że ktoś inny je zdefiniuje czy narzuci swoją interpretację protestu. Ogólnie manifestacja robiła z bliska duże wrażenie. Pokazała oddolną demokrację w działaniu. Widziałem ludzi, którzy chcą coś ważnego wyrazić i czują, że nie ma na to innego miejsca, niż ulica. To było bardzo poruszające.

Zainteresował Cię artykuł? Śledź nas na Facebooku!  

not. JKUB

[fot. PAP/ Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook