Jedynie prawda jest ciekawa


Dr. Kochan: Dobrze przygotowana manifestacja

14.09.2013

"Widziałem ludzi, którzy chcą coś ważnego wyrazić i czują, że nie ma na to innego miejsca, niż ulica. To było bardzo poruszające"- mówi dr Marek Kochan w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Stefczyk. info: Obserwował pan demonstracje związkowców w Warszawie. Jak pan ocenia je pod względem skuteczności przekazu?

Dr Marek Kochan, specjalista od wizerunku i marketingu politycznego: Była to bardzo dobrze zorganizowana manifestacja, przeprowadzona – pod względem komunikacji społecznej - w nowatorski sposób. Świetny chwyt popkulturowy  ze złotym pomnikiem Donalda Tuska przebił się w mediach. Ciekawe było wprowadzenie elementów karnawałowych, takich jak małpy z twarzami polityków,  żonglerzy, szczudlarze. Trochę za słabo – w końcowym przemówieniu Piotra Dudy – było wyartykułowane przesłanie, żeby Sejm doprowadził do swego samorozwiązania. Dominowały raczej postulaty ogólnego protestu, niezgody na konkretne posunięcia rządu, np. zgodę na elastyczny czas pracy, na złe warunki życia, brak perspektyw i ogólnie na zły styl rządzenia. A jeśli ktoś wyraźnie nie formułuje konstruktywnych postulatów, ryzykuje, że ktoś inny je zdefiniuje czy narzuci swoją interpretację protestu. Ogólnie manifestacja robiła z bliska duże wrażenie. Pokazała oddolną demokrację w działaniu. Widziałem ludzi, którzy chcą coś ważnego wyrazić i czują, że nie ma na to innego miejsca, niż ulica. To było bardzo poruszające.

Zainteresował Cię artykuł? Śledź nas na Facebooku!  

not. JKUB

[fot. PAP/ Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook