Jedynie prawda jest ciekawa


Dr Jabłoński: PO zmęczona i nieudolna

26.08.2015

„Zanika też strach przed PiS i ludzie po prostu chcą zmiany władzy”.

Dr Wojciech Jabłoński uważa, że dziś ludzie, którzy w sondażach deklarują chcę powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki to „twardy elektorat PO, który w tym momencie zdaje sobie sprawę, że rządy Ewy Kopacz mogą doprowadzić tę partię do zagłady”.

Odnosząc się do powrotu Tuska politolog wskazuje, że „okazuje się, że polityk, który nie pilnuje swoich spraw w kraju i wybiera emigrację zarobkową, nie tylko oddaje interes w ręce nieudolnych następców, jak Kopacz i spółka, ale również skazuje się na zatarcie się w pamięci opinii publicznej”. „Ta może i na razie zaczyna o Tusku zapominać, ale przypomni sobie o nim, kiedy PiS dojdzie do władzy i ludzie zaczną patrzeć na rządy PO nie przez pryzmat kampanii wyborczej, ale styl rządzenia. Może nic straconego” - zastanawia się Jabłoński.

Pytany, czy sprawa Tuska nie jest wezwaniem do wymiany elit, mówi: „Myślę, że tu się nałożyła i sprawa tego, że go po prostu w Polsce nie ma, i chęć zmiany generacyjnej, wynikająca ze zmęczenia ludzi breżniewizacją naszej polityki”.

„Zanika też strach przed PiS i ludzie po prostu chcą zmiany władzy, nawet jeśli nieudolną i zmęczoną PO zastąpi partia Kaczyńskiego, tyle że z twarzą Beaty Szydło” - zaznacza Jabłoński.

ez,„SE”
[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook