Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Dr Jabłoński: PO zmęczona i nieudolna

26.08.2015

„Zanika też strach przed PiS i ludzie po prostu chcą zmiany władzy”.

Dr Wojciech Jabłoński uważa, że dziś ludzie, którzy w sondażach deklarują chcę powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki to „twardy elektorat PO, który w tym momencie zdaje sobie sprawę, że rządy Ewy Kopacz mogą doprowadzić tę partię do zagłady”.

Odnosząc się do powrotu Tuska politolog wskazuje, że „okazuje się, że polityk, który nie pilnuje swoich spraw w kraju i wybiera emigrację zarobkową, nie tylko oddaje interes w ręce nieudolnych następców, jak Kopacz i spółka, ale również skazuje się na zatarcie się w pamięci opinii publicznej”. „Ta może i na razie zaczyna o Tusku zapominać, ale przypomni sobie o nim, kiedy PiS dojdzie do władzy i ludzie zaczną patrzeć na rządy PO nie przez pryzmat kampanii wyborczej, ale styl rządzenia. Może nic straconego” - zastanawia się Jabłoński.

Pytany, czy sprawa Tuska nie jest wezwaniem do wymiany elit, mówi: „Myślę, że tu się nałożyła i sprawa tego, że go po prostu w Polsce nie ma, i chęć zmiany generacyjnej, wynikająca ze zmęczenia ludzi breżniewizacją naszej polityki”.

„Zanika też strach przed PiS i ludzie po prostu chcą zmiany władzy, nawet jeśli nieudolną i zmęczoną PO zastąpi partia Kaczyńskiego, tyle że z twarzą Beaty Szydło” - zaznacza Jabłoński.

ez,„SE”
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Polska

,

polityka

,

rząd

,

Ewa Kopacz

,

Beata Szydło

,

PiS

Warto poczytać

 1. boj 30.03.2017

  "wSieci": Bój o MSZ

  Konrad Kołodziejski o poważnych zmianach w resorcie.

 2. zybert2017303 30.03.2017

  Zybertowicz: Wojna informacyjna prowadzona przez Rosję

  - Ostrzelanie konsulatu i próba zaaranżowania fałszywej rozmowy prezydentów Polski i Ukrainy to elementy wojny informacyjnej prowadzonej przez Rosję — tak wczorajsze wydarzenia ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.

 3. 1280px-AdamMichnik2012 30.03.2017

  Michnik: „ Kaczyński zrobi wszystko, żeby zniszczyć naszą gazetę”

  Adam Michnik udzielił wywiadu austriackiej gazecie „der Standard”, w którym stwierdził, że kłopoty "Gazety Wyborczej" są efektem działań prezesa PiS.

 4. bied11 30.03.2017

  Biedroń: Prior robił "porządek" w redakcjach

  Tajemniczy człowiek z Niemiec Peter Prior robił czystki w redakcjach gazet i wpływał na materiały prasowe, które w nich się ukazywały.

 5. jachvw 30.03.2017

  Jachowicz: Petru przygotowuje jakąś niespodziankę

  Jachowicz żartuje, że nie spał kilka nocy, bo martwił się, kto będzie premierem.

 6. met33 30.03.2017

  Abp Głódź: Chrześcijaństwo z Polski promieniuje na zewnątrz

  Chrześcijaństwo z Polski faktycznie promieniuje na zewnątrz i nie możemy nosić w sobie kompleksu - mówi w rozmowie z KAI abp Sławoj Leszek Głódź.

 7. flickrrrr-moody 29.03.2017

  Szewczak: Róbmy swoje, róbmy swoje

  "Dramat, nieszczęścia, upadek i bankructwa wieścił mistrz tanich frazesów prof. Leszka Balcerowicz i jego uczeń, ignorant ekonomiczny".

 8. Internet700x40013-2017 29.03.2017

  "wSieci": Kwaśne ciacho Makłowicza

  Dorota Łosiewicz pisze o aferze rozpętanej przez Roberta Makłowicza.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook