Jedynie prawda jest ciekawa

Dr Jabłoński: Kampania Kopacz to desperacja akcja

29.06.2015

„W wyścigu autobusu Beaty Szydło i pociągu Ewy Kopacz musi wygrać ta pierwsza. U PO zwykły chaos”.

Dr Wojciech Jabłoński jest bezlitosny dla obecnej premier. W rozmowie z „Super Expressem” politolog krytykuje ostatnią kampanię promującą PO. W jego ocenie jeżdżenie po Polsce pociągiem robi fatalne wrażenie. „Ważny jest przekaz, a ten wypada fatalnie. Podróż pociągiem w kraju, w którym polikwidowano większość połączeń kolejowych, w którym pociągi nie dojeżdżają już na prowincję, to bardzo zły pomysł. Żeby chociaż do mediów trafiały dobre zdjęcia. Ale nie! Widzimy lekko zdenerwowaną obecnością zwykłych ludzi panią premier, której pojawienie się wcale nie budzi wielkiego entuzjazmu” – tłumaczy „SE”.

Dodaje, że „spoconym i sfrustrowanym pasażerom źle się to będzie kojarzyć” i zauważa, że „tak się nie da przyciągnąć wyborców”. Jabłoński wskazuje, że „można odnieść wrażenie, że w wykonaniu Ewy Kopacz to tak samo desperacka akcja jak w przypadku Bronisława Komorowskiego”. „Zupełnie jest to nieprzemyślane i nieprzygotowane. Można odnieść wrażenie, że ta wizerunkowa akcja skoordynowana jest jedynie z rozkładem jazdy pociągu. Żeby chociaż premier chciała zobaczyć, jak wygląda podróż zwykłych ludzi, których na podróż ekspresem nie stać” – zauważa politolog.

Pytany, co premier Kopacz musiałaby zrobić, by ta akcja była skuteczna, wyjaśnia: „Jakby chciała przekonać, że jest z ludem, polecałbym wyprawę niedofinansowanymi i zaniedbanymi pociągami regionalnymi, które dodatkowo jeżdżą raz na kilka godzin. Które zatrzymują się na nieremontowanych od kilku dekad dworcach zasiedlonych przez bezpańskie psy i kloszardów. Tak wygląda prawdziwa Polska, a nie tak jak na odnowionych na kredyt dworcach, które wizytuje Ewa Kopacz”.

W ocenie eksperta „w wyścigu autobusu Beaty Szydło i pociągu Ewy Kopacz musi wygrać ta pierwsza”. „Posłanka PiS jest bardziej mobilna, jest bliżej ludzi i wygląda, że jej kampania jest po prostu przemyślana. Po stronie PO mamy zwykły chaos” – zauważa Jabłoński.

Cała rozmowa w „SE”.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook