Jedynie prawda jest ciekawa


Dr Jabłoński: Kampania Kopacz to desperacja akcja

29.06.2015

„W wyścigu autobusu Beaty Szydło i pociągu Ewy Kopacz musi wygrać ta pierwsza. U PO zwykły chaos”.

Dr Wojciech Jabłoński jest bezlitosny dla obecnej premier. W rozmowie z „Super Expressem” politolog krytykuje ostatnią kampanię promującą PO. W jego ocenie jeżdżenie po Polsce pociągiem robi fatalne wrażenie. „Ważny jest przekaz, a ten wypada fatalnie. Podróż pociągiem w kraju, w którym polikwidowano większość połączeń kolejowych, w którym pociągi nie dojeżdżają już na prowincję, to bardzo zły pomysł. Żeby chociaż do mediów trafiały dobre zdjęcia. Ale nie! Widzimy lekko zdenerwowaną obecnością zwykłych ludzi panią premier, której pojawienie się wcale nie budzi wielkiego entuzjazmu” – tłumaczy „SE”.

Dodaje, że „spoconym i sfrustrowanym pasażerom źle się to będzie kojarzyć” i zauważa, że „tak się nie da przyciągnąć wyborców”. Jabłoński wskazuje, że „można odnieść wrażenie, że w wykonaniu Ewy Kopacz to tak samo desperacka akcja jak w przypadku Bronisława Komorowskiego”. „Zupełnie jest to nieprzemyślane i nieprzygotowane. Można odnieść wrażenie, że ta wizerunkowa akcja skoordynowana jest jedynie z rozkładem jazdy pociągu. Żeby chociaż premier chciała zobaczyć, jak wygląda podróż zwykłych ludzi, których na podróż ekspresem nie stać” – zauważa politolog.

Pytany, co premier Kopacz musiałaby zrobić, by ta akcja była skuteczna, wyjaśnia: „Jakby chciała przekonać, że jest z ludem, polecałbym wyprawę niedofinansowanymi i zaniedbanymi pociągami regionalnymi, które dodatkowo jeżdżą raz na kilka godzin. Które zatrzymują się na nieremontowanych od kilku dekad dworcach zasiedlonych przez bezpańskie psy i kloszardów. Tak wygląda prawdziwa Polska, a nie tak jak na odnowionych na kredyt dworcach, które wizytuje Ewa Kopacz”.

W ocenie eksperta „w wyścigu autobusu Beaty Szydło i pociągu Ewy Kopacz musi wygrać ta pierwsza”. „Posłanka PiS jest bardziej mobilna, jest bliżej ludzi i wygląda, że jej kampania jest po prostu przemyślana. Po stronie PO mamy zwykły chaos” – zauważa Jabłoński.

Cała rozmowa w „SE”.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook