Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Dr Jabłoński: Kampania Kopacz to desperacja akcja

29.06.2015

„W wyścigu autobusu Beaty Szydło i pociągu Ewy Kopacz musi wygrać ta pierwsza. U PO zwykły chaos”.

Dr Wojciech Jabłoński jest bezlitosny dla obecnej premier. W rozmowie z „Super Expressem” politolog krytykuje ostatnią kampanię promującą PO. W jego ocenie jeżdżenie po Polsce pociągiem robi fatalne wrażenie. „Ważny jest przekaz, a ten wypada fatalnie. Podróż pociągiem w kraju, w którym polikwidowano większość połączeń kolejowych, w którym pociągi nie dojeżdżają już na prowincję, to bardzo zły pomysł. Żeby chociaż do mediów trafiały dobre zdjęcia. Ale nie! Widzimy lekko zdenerwowaną obecnością zwykłych ludzi panią premier, której pojawienie się wcale nie budzi wielkiego entuzjazmu” – tłumaczy „SE”.

Dodaje, że „spoconym i sfrustrowanym pasażerom źle się to będzie kojarzyć” i zauważa, że „tak się nie da przyciągnąć wyborców”. Jabłoński wskazuje, że „można odnieść wrażenie, że w wykonaniu Ewy Kopacz to tak samo desperacka akcja jak w przypadku Bronisława Komorowskiego”. „Zupełnie jest to nieprzemyślane i nieprzygotowane. Można odnieść wrażenie, że ta wizerunkowa akcja skoordynowana jest jedynie z rozkładem jazdy pociągu. Żeby chociaż premier chciała zobaczyć, jak wygląda podróż zwykłych ludzi, których na podróż ekspresem nie stać” – zauważa politolog.

Pytany, co premier Kopacz musiałaby zrobić, by ta akcja była skuteczna, wyjaśnia: „Jakby chciała przekonać, że jest z ludem, polecałbym wyprawę niedofinansowanymi i zaniedbanymi pociągami regionalnymi, które dodatkowo jeżdżą raz na kilka godzin. Które zatrzymują się na nieremontowanych od kilku dekad dworcach zasiedlonych przez bezpańskie psy i kloszardów. Tak wygląda prawdziwa Polska, a nie tak jak na odnowionych na kredyt dworcach, które wizytuje Ewa Kopacz”.

W ocenie eksperta „w wyścigu autobusu Beaty Szydło i pociągu Ewy Kopacz musi wygrać ta pierwsza”. „Posłanka PiS jest bardziej mobilna, jest bliżej ludzi i wygląda, że jej kampania jest po prostu przemyślana. Po stronie PO mamy zwykły chaos” – zauważa Jabłoński.

Cała rozmowa w „SE”.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Polska

,

polityka

Warto poczytać

 1. Google1477x83143-2016 28.10.2016

  "wSieci": Zacięta walka o Nowy Porządek Świata

  "Dla amerykańskiego mainstreamu jest ważne, by USA były globalną wioską, w której, jak u Orwella, po wypędzeniu ludzi światowym folwarkiem będą rządzić świnie".

 2. malejonek 28.10.2016

  Malejonek: Byliśmy w przedsionku piekła

  "To jest konflikt biblijny, który wchodzi już w rozumienie apokaliptyczne".

 3. januskorminwikke 28.10.2016

  Korwin-Mikke: Clinton to zimna suka

  "Hillary Clinton to zimna suka, ona doprowadzi do wojny".

 4. 1232sdasdasd222 28.10.2016

  Wildstein: Dziennikarze chcą walczyć z PiS!. WIDEO

  "Mamy do czynienia z ludźmi, którzy nie cofną się przed niczym, aby walczyć o odzyskanie szeroko pojętej władzy".

 5. kukiz-mucha 28.10.2016

  Kukiz: Mija 66. rocznica skoku władzy na prywatne pieniądze

  "28 października 1950 roku rozpoczął się proces zagrabiania naszych pieniędzy przez zmieniające się rządy i ich zaplecza w postaci aparatu urzędniczego".

 6. sadsadasd 28.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech da pani w mordę wszystkim KOD-ziarzom!

  Na spotkaniu Michnika z KOD było sympatycznie, dopóki młody człowiek, wychodząc z sali, nie rzucił "do widzenia, panie Adamie, pan brata pozdrowi".

 7. dgfdfgfdg 27.10.2016

  Ks. Chrostowski: "Rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem". WIDEO

  "Mądra i rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem. Jej brak stanowi wielki grzech zaniechania skutkujący ignorancją, bezmyślnością i bezradnością".

 8. kowalczyk 27.10.2016

  "wSieci": Kowalczyk miała rację

  Cezary Kowalski we "wSieci" o aferze dopingowej w norweskiej kadrze narciarek.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook