Jedynie prawda jest ciekawa


Dr Gajewski: NPW pomija część faktów

27.03.2015

Mówienie o winie pilotów Tu-154 M to absurd - podkreśla dr Bogdan Gajewski ekspert ds. badania katastrof lotniczych z Kanady, przypominając wcześniejsze ustalenia ws. przyczyn tragedii, które mówiły o rozpadaniu się samolotu w locie.Dr Gajewski na antenie Telewizji Republika podkreślił, że w dochodzeniu powinno się brać pod uwagę wszystkie fakty i wszystkie dowody. - Samolot zaczął się rozpadać w powietrzu, więc pilot nie mógł nic zrobić - podkreślił. - Mówienie o winie załogi jest w tym wypadku absurdalne – ocenił.

- Dziwi mnie, bardzo wybiórcze pokazywanie faktów - mówił ekspert komentując dzisiejszą konferencję Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

- Jedni mówią, że widzą białe, drudzy że czarne, a widzą to samo. Ta różnica w postrzeganiu rzeczywistości - mówił ekspert podkreślając jednocześnie, że wszelkie negowanie umiejętności i kwalifikacji załogi samolotu są niedorzeczne.

Zapytany jednak, czy prokuratura manipuluje faktami, podkreślił że NPW umiejętnie dobiera dowody. - Ja nie mówię, że manipuluje, ale wybiera fakty które są dla niej wygodne. W ogóle nie mówi się o tym, że nasi archeologowie znaleźli osmolone, spalone części samolotu, jeszcze przed brzozą - wskazał.

Dr Bogdan Gajewski przypomniał także, że ustalenia zawarte w raporcie MAK, które mówiły o zatrzymaniu komputera pokładowego jeszcze w czasie lotu. - Trudno mi powiedzieć, dlaczego prokuratura nie zdecydowała się analizować tego faktu. Dla mnie to jest absurd! - dodał ekspert.

Rozmówca Telewizji Republika odniósł się także do konferencji prasowej Antoniego Macierewicza, na której pokazał on osmolony fragment samolotu. - Ten fragment świadczy o tym, że osmolenia były, a prokuratura twierdzi, że nie było - mówił. - Trudno dyskutować z takim podejściem - dodał Gajewski, oceniając że takie wybiórcze podejście prokuratury sprawia, że nie ma sensu komentować wniosków jakie formują.

mmil/Telewizja Republika

[Fot. Beata Gosiewska - Facebook ]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook