Jedynie prawda jest ciekawa


Dr Gajewski: NPW pomija część faktów

27.03.2015

Mówienie o winie pilotów Tu-154 M to absurd - podkreśla dr Bogdan Gajewski ekspert ds. badania katastrof lotniczych z Kanady, przypominając wcześniejsze ustalenia ws. przyczyn tragedii, które mówiły o rozpadaniu się samolotu w locie.Dr Gajewski na antenie Telewizji Republika podkreślił, że w dochodzeniu powinno się brać pod uwagę wszystkie fakty i wszystkie dowody. - Samolot zaczął się rozpadać w powietrzu, więc pilot nie mógł nic zrobić - podkreślił. - Mówienie o winie załogi jest w tym wypadku absurdalne – ocenił.

- Dziwi mnie, bardzo wybiórcze pokazywanie faktów - mówił ekspert komentując dzisiejszą konferencję Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

- Jedni mówią, że widzą białe, drudzy że czarne, a widzą to samo. Ta różnica w postrzeganiu rzeczywistości - mówił ekspert podkreślając jednocześnie, że wszelkie negowanie umiejętności i kwalifikacji załogi samolotu są niedorzeczne.

Zapytany jednak, czy prokuratura manipuluje faktami, podkreślił że NPW umiejętnie dobiera dowody. - Ja nie mówię, że manipuluje, ale wybiera fakty które są dla niej wygodne. W ogóle nie mówi się o tym, że nasi archeologowie znaleźli osmolone, spalone części samolotu, jeszcze przed brzozą - wskazał.

Dr Bogdan Gajewski przypomniał także, że ustalenia zawarte w raporcie MAK, które mówiły o zatrzymaniu komputera pokładowego jeszcze w czasie lotu. - Trudno mi powiedzieć, dlaczego prokuratura nie zdecydowała się analizować tego faktu. Dla mnie to jest absurd! - dodał ekspert.

Rozmówca Telewizji Republika odniósł się także do konferencji prasowej Antoniego Macierewicza, na której pokazał on osmolony fragment samolotu. - Ten fragment świadczy o tym, że osmolenia były, a prokuratura twierdzi, że nie było - mówił. - Trudno dyskutować z takim podejściem - dodał Gajewski, oceniając że takie wybiórcze podejście prokuratury sprawia, że nie ma sensu komentować wniosków jakie formują.

mmil/Telewizja Republika

[Fot. Beata Gosiewska - Facebook ]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook