Jedynie prawda jest ciekawa


Dr Fedyszak: Opozycja dalej stosuje pogardę i wykluczenie

05.05.2017

- Niestety, nie jestem zaskoczona sposobem, w jaki tę propozycję komentują politycy partii opozycyjnych - mówi dr Fedyszak-Radziejowska w rozmowie z wPolityce.pl.

Doradca prezydenta Andrzeja Dudy dr Barbara Fedyszak-Radziejowska powiedziała w rozmowie z portalem wPolityce.pl, że nie dziwi jej stosunek opozycji do prezydenckiej propozycji wprowadzenia zmian w konstytucji.

- Niestety, nie jestem zaskoczona sposobem, w jaki tę propozycję komentują politycy partii opozycyjnych, głównie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Po raz kolejny budują swoją pozycję polityczną i sympatię swoich wyborców odwołując się do instrumentu wykluczania i pogardy używanego w czasach prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego; nie macie prawa do rządzenia, do wprowadzania zmian, do zmiany konstytucji RP etc. – oceniła socjolog. I dodała: Nie dlatego, że są wadliwie skonstruowane, lecz tylko dlatego, że proponuje je ugrupowanie, (czy prezydent RP) którego – zdaniem polityków opozycji – nie można traktować jak partnera, czy merytorycznego rywala w aktywności politycznej i parlamentarnej.

Odniosła się również do kwestii projektu prezydenckiego: - Pan prezydent nie powiedział, że ma gotowy zestaw konkretnych pytań, które podda pod głosowanie w referendum. Powiedział coś zupełnie innego, że zmiana konstytucji to niełatwy proces dochodzenia do wspólnych ustaleń , w którym powinni wziąć udział obywatele zarówno debatując, jak i uczestnicząc w referendum. Ten udział jest możliwy i realny, a referendum jest ważnym elementem tego procesu – stwierdziła pani dr Barbara Fedyszak-Radziejowska. Tak więc prezydent uruchomił demokratyczny proceder debatowania i proponowania zmian w konstytucji z udziałem suwerena, czyli narodu. W swoim wystąpieniu z 3 maja pan Andrzej Duda powiedział bardzo wyraźnie, że to nie jakaś wąska elita, czy jedna partia polityczna, ale społeczeństwo ma współdecydować o kształcie konstytucji – podkreśliła.

W rozmowie z portalem wPolityce.pl doradca prezydenta Andrzeja Dudy wskazała, że to może być najbardziej społeczna konstytucja w dziejach Polski. - Myślę, że przyjęta procedura, sprawi, że w porównaniu z konstytucją 3 Maja, dwiema konstytucjami z II RP i tą obecną, bo tych z PRL nie liczę, będzie głębiej przemyślana, bardziej przedyskutowana i przygotowana poprzez procedury obywatelskie i demokratyczne – oceniła socjolog.

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ.

[fot. blogpress.pl]

ems/wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook