Jedynie prawda jest ciekawa


Dość tych kłamstw pod wąsem, Jarosławie!

13.04.2014

Wyjaśnij, mości Kalinowski, dlaczego pod rządami PSL liczba świń spadła z 19 do 11 milionów, a polscy rolnicy leżą i kwiczą? - pisze europoseł PiS Janusz Wojciechowski.

Ledwie wróciłem z wizyty z prezesem Kaczyńskim u rolników w Wielkopolsce, a to w telewizji co widzę?

Kolega zmarszczył brew, wąs przekrzywił – i wypalił do kamery – a premier Kaczyński w Brukseli proponował likwidację dopłat dla rolników!

W imię ojca i syna.. mości Kalinowski! - kiedy Kaczyński w Brukseli to proponował? Gdzie wniosek, gdzie protokół posiedzenia, zawierający taka propozycję? Jakieś akta, jakaś sygnatura?

Przecież to kłamstwo, to wierutna bzdura. Kaczyński i PiS zawsze był za pełnym wyrównaniem dopłat dla polskich rolników,. Składaliśmy o to wnioski, poprawki, podczas gdy PSL zdradliwie przekonywało, że nie można mówić o wyrównaniu dopłat, bo trzeba by Niemcom czy Francuzom zabrać, żeby nam zwiększyć.

Przestańcie kłamać rano, w południe i wieczorem, bo to wy oskubaliście polską wieś jak gęś z pieniędzy UE. Przywieźliście ich z Brukseli o 4 miliardy Euro mniej, niż przywiózł rzad PiS w 2006 roku .

W sprawie dopłat dla rolników radzę koledze Kalinowskiemu nie tracić okazji siedzenia cicho.

A skoro już jestem przy głosie – kolego Kalinowski! Zamiast kłamać pod wąsem w sprawie dopłat, może by kolega – wzywam do tego publicznie – wytłumaczył Polakom, jak wy to zrobiliście, że w 2007 roku, podczas rządów PiS mieliśmy w Polsce 19 milionów świń, a dziś, po siedmiu latach waszych rządów, świń jest jest ledwie 11 milionów.

Mamy w Polsce mniej świń, niż osiem razy od nas mniejsza Dania. Polskie rzeźnie nie skupują od rolników świń, tylko zajmują się dystrybucją duńskiej wieprzowiny.

Za rządów PiS Polacy 19 milionów świń Polacy zjedli, a nadwyżkę sprzedali za granicę, a wy tych 11 milionów nie umiecie zagospodarować? Ceny grubo poniżej kosztów hodowli, dziś Kaczyński i ja słyszeliśmy to od wielkopolskich rolników...

Czy mógłby kolega Kalinowski wytłumaczyć przystępnie ten fenomen waszego na wsi rządzenia, że brakuje w Polsce świń, a rolnicy nie mają co zrobić z ich nadmiarem?

Może kolega Kalinowski wyjaśni, dlaczego pod rządami PSL polscy rolnicy leżą i kwiczą?

Janusz Wojciechowski

europoseł PiS

[fot: PAP/

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook