Jedynie prawda jest ciekawa


Dość tych kłamstw pod wąsem, Jarosławie!

13.04.2014

Wyjaśnij, mości Kalinowski, dlaczego pod rządami PSL liczba świń spadła z 19 do 11 milionów, a polscy rolnicy leżą i kwiczą? - pisze europoseł PiS Janusz Wojciechowski.

Ledwie wróciłem z wizyty z prezesem Kaczyńskim u rolników w Wielkopolsce, a to w telewizji co widzę?

Kolega zmarszczył brew, wąs przekrzywił – i wypalił do kamery – a premier Kaczyński w Brukseli proponował likwidację dopłat dla rolników!

W imię ojca i syna.. mości Kalinowski! - kiedy Kaczyński w Brukseli to proponował? Gdzie wniosek, gdzie protokół posiedzenia, zawierający taka propozycję? Jakieś akta, jakaś sygnatura?

Przecież to kłamstwo, to wierutna bzdura. Kaczyński i PiS zawsze był za pełnym wyrównaniem dopłat dla polskich rolników,. Składaliśmy o to wnioski, poprawki, podczas gdy PSL zdradliwie przekonywało, że nie można mówić o wyrównaniu dopłat, bo trzeba by Niemcom czy Francuzom zabrać, żeby nam zwiększyć.

Przestańcie kłamać rano, w południe i wieczorem, bo to wy oskubaliście polską wieś jak gęś z pieniędzy UE. Przywieźliście ich z Brukseli o 4 miliardy Euro mniej, niż przywiózł rzad PiS w 2006 roku .

W sprawie dopłat dla rolników radzę koledze Kalinowskiemu nie tracić okazji siedzenia cicho.

A skoro już jestem przy głosie – kolego Kalinowski! Zamiast kłamać pod wąsem w sprawie dopłat, może by kolega – wzywam do tego publicznie – wytłumaczył Polakom, jak wy to zrobiliście, że w 2007 roku, podczas rządów PiS mieliśmy w Polsce 19 milionów świń, a dziś, po siedmiu latach waszych rządów, świń jest jest ledwie 11 milionów.

Mamy w Polsce mniej świń, niż osiem razy od nas mniejsza Dania. Polskie rzeźnie nie skupują od rolników świń, tylko zajmują się dystrybucją duńskiej wieprzowiny.

Za rządów PiS Polacy 19 milionów świń Polacy zjedli, a nadwyżkę sprzedali za granicę, a wy tych 11 milionów nie umiecie zagospodarować? Ceny grubo poniżej kosztów hodowli, dziś Kaczyński i ja słyszeliśmy to od wielkopolskich rolników...

Czy mógłby kolega Kalinowski wytłumaczyć przystępnie ten fenomen waszego na wsi rządzenia, że brakuje w Polsce świń, a rolnicy nie mają co zrobić z ich nadmiarem?

Może kolega Kalinowski wyjaśni, dlaczego pod rządami PSL polscy rolnicy leżą i kwiczą?

Janusz Wojciechowski

europoseł PiS

[fot: PAP/

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook