Jedynie prawda jest ciekawa


Dorota Sumińska: Odpuśćcie polskim zwierzętom!

12.06.2013

Krowa i koza czuje tak samo jak pies i kot. Większość weterynarzy sprzeciwia ubojowi rytualnemu - mówi Dorota Sumińska, która w imieniu środowiska weterynarzy apeluje o nie legalizowanie tego procederu.

Stefczyk.info: Odczytała pani w Sejmie apel weterynarzy do posłów o nieuchwalanie ustawy o uboju rytualnym. Czy środowisko weterynaryjne jest jednomyślne w tej kwestii?

Dorota Sumińska, weterynarz: Myślę, że ci którzy  akceptują taki ubój są w zdecydowanej mniejszości. Oczywiście to duże środowisko. Ale co najmniej dziewięć dziesiątych sprzeciwia się takiemu ubojowi.

Jednak główny lekarz weterynarii poparł postulaty PSL-u...

Ale to są wszystko sprawy związane z finansami. Myślę, że to straszne, gdy godzimy się na bestialstwo, kiedy ktoś nam płaci. To jest bardzo nie w porządku. Dlatego tak wielu weterynarzy powiedziało "nie".

Nie dalej niż wczoraj media nagłośniły przypadek mężczyzny, który okrutnie zabił 20 kotów. Grozi mu za to 3 lata więzienia. Tymczasem posłowie PSL-u i część PO są gotowi zalegalizować okrutne zabijanie setek tysięcy zwierząt...

Dla mnie to jest totalna schizofrenia. Ja tego nie rozumiem. Mnie się zawsze wydawało, że władze powinny bronić polskich obywateli i polskich zwierząt przed takimi strasznymi czynami. A tu się okazuje, że my musimy hurmem iść wszyscy razem i krzyczeć: "Ratunku" ! Odpuśćcie polskim zwierzętom!

Dla wielu mieszkańców miast krowa, owca, koza – to są dość obce zwierzęta. Nie takie jak pies i kot. Proszę powiedzieć, czy one czują tak samo?

Ależ to są takie same zwierzęta jak pies i kot. Tyle, że nie śpią z nami w łóżku i nie jedzą z naszego stołu. Natomiast tak samo czują i tak samo się boją . A fakt, że nie są ludźmi nie upoważnia nikogo do znęcania się nad nimi. Tymczasem ubój rytualny – to jest po prostu znęcanie się.

rozmawiała Anna Sarzyńska

[fot. PAP/ Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook