Jedynie prawda jest ciekawa


Dorn: Wipler kopał więc dostał pałą

06.11.2014

- Jeżeli funkcjonariusz podejmuje interwencję i w trakcie tej interwencji zostaje kopnięty, to jednak jest to napaść na funkcjonariusza - mówi Ludwik Dorn, były minister spraw wewnętrznych i administracji w rządach Prawa i Sprawiedliwości, dziś poseł niezrzeszony, komentując ujawnione nagranie z monitoringu na temat zeszłorocznej interwencji policji w stosunku do posła Przemysława Wiplera.

Stefczyk.info: - Panie pośle, czy ujawnione dziś nagranie zmienia sposób postrzegania na tę sprawę?

Ludwik Dorn: - Zmienia w odniesieniu do jednego faktu. Nadal nie wiemy, czy poseł Wipler znieważał słownie policjantów - jest to wysoce prawdopodobne, bo czemu w ogóle podejmowali interwencję? Natomiast nie jest tak, że pierwotnie był agresorem. Przy interwencji w sposób oczywisty stawiał opór i kopał. I to nie był do końca bierny opór - nóżkami tam wymachiwał. 

Natomiast nie jest tak, że podszedł, poznieważał i jeszcze jako pierwszy uderzył. Nie. Zachowanie posła Wiplera było naganne, ale mniej naganne, niż sugerowały to wcześniejsze informacje.


A jak Pan skomentuje dotychczasowe twierdzenia policji i prokuratury, że to właśnie poseł Wipler pierwszy zaatakował funkcjonariuszy - zarzuca mu się przecież czynną agresję?

- Ale kopniaki ze strony pana posła podczas interwencji przecież widać, jak on tam leży i nogami...

Ale on się przecież broni przed uderzeniami i biciem pałką...

- Jeżeli funkcjonariusz podejmuje interwencję i w trakcie tej interwencji zostaje kopnięty to jednak jest to napaść na funkcjonariusza. Natomiast nie jest tak, że przed interwencją doszło do fizycznej agresji ze strony pana posła Wiplera. Nie wiemy, ale nawet z rachunku prawdopodobieństwa możemy założyć, że
doszło do znieważania słownego. W związku z tym, funkcjonariusze podjęli interwencję bo nie powinni dać się obrażać. A potem to się już potoczyło.

- A jak Pan oceni sposób interwencji przez funkcjonariuszy? To wielokrotne bicie leżącego już posła Wiplera pałką przez policjantkę?

- No nie, jak on kopał, to dostał pałą. No bo kopał. To w takim razie czego od funkcjonariuszy mamy wymagać - słownej perswazji: "Panie, pan mnie nie kop?"
Kopał to dostał pałą i w porządku.

not. zrk
[fot. YouTube/tvn24.pl]Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook