Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Dorn: PO jest nastawiona tylko na reprodukcję władzy

18.11.2011

W wywiadzie dla „Polski The Times” Ludwik Dorn powiedział, że kryzys może rozbić nie tylko koalicję, ale też całą Platformę. Dorn przypomina, że Donald Tusk w 2007 roku nie miał żadnego konkretnego planu politycznego.

Mówiąc o stanie państwa, były marszałek Sejmu zaznacza, że wiele obszarów wciąż nie zostało naprawionych. Wymienia tu politykę prorodzinną. W ocenie posła pomoc, która trafia do ludzi, jest kierowane tam, gdzie nie powinna. - Ten system wymaga restrukturyzacji. Ale ta restrukturyzacja nie powinna polegać na cięciach, ale na przemodelowaniu sposobu dystrybucji pieniędzy. Rząd Donalda Tuska do tej pory nie pokazał, że umie takich restrukturyzacji dokonywać - zauważa Dorn.

Podkreśla jednocześnie, że Polska nie potrzebuje zmian, w jakich specjalizuje się minister Rostowski. Mówi, że nie wystarczy restrukturyzację w sposób typowy dla naszego kraju, czyli cięć i zwolnień. Do tego potrzebna jest nowa umowa społeczna.

Pytany o oczekiwania w stosunku do nowego rządu Tuska Ludwik Dorn mówi, że oczekuje prawdy. - Ja nawet nie oczekuję od niego, że przedstawi gotowe recepty, wyliczenia, zestawienia, liczby. Oczekiwałbym natomiast jednego: mocnego komunikatu, który wyrwałby Polaków z drzemki. Do tej pory Platforma i rząd śpiewały kołysanki. Nikt nie umiał wyraźnie powiedzieć, że czekają nas ciężkie czasy. W takiej atmosferze demobilizacji przebiegły ostatnie wybory prezydenckie oraz parlamentarne – wskazuje Ludwik Dorn.

Na pytanie, co powinien zrobić rząd, aby przetrwać kadencję Dorn odpowiada, że rozwiązaniem jest współpraca z opozycją. - Ale premier tego nie zrobi – kwituje.

mk

(fot. PAP/ Andrzej Rybczyński)

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook