Jedynie prawda jest ciekawa


Dorn: PO jest nastawiona tylko na reprodukcję władzy

18.11.2011

W wywiadzie dla „Polski The Times” Ludwik Dorn powiedział, że kryzys może rozbić nie tylko koalicję, ale też całą Platformę. Dorn przypomina, że Donald Tusk w 2007 roku nie miał żadnego konkretnego planu politycznego.

Mówiąc o stanie państwa, były marszałek Sejmu zaznacza, że wiele obszarów wciąż nie zostało naprawionych. Wymienia tu politykę prorodzinną. W ocenie posła pomoc, która trafia do ludzi, jest kierowane tam, gdzie nie powinna. - Ten system wymaga restrukturyzacji. Ale ta restrukturyzacja nie powinna polegać na cięciach, ale na przemodelowaniu sposobu dystrybucji pieniędzy. Rząd Donalda Tuska do tej pory nie pokazał, że umie takich restrukturyzacji dokonywać - zauważa Dorn.

Podkreśla jednocześnie, że Polska nie potrzebuje zmian, w jakich specjalizuje się minister Rostowski. Mówi, że nie wystarczy restrukturyzację w sposób typowy dla naszego kraju, czyli cięć i zwolnień. Do tego potrzebna jest nowa umowa społeczna.

Pytany o oczekiwania w stosunku do nowego rządu Tuska Ludwik Dorn mówi, że oczekuje prawdy. - Ja nawet nie oczekuję od niego, że przedstawi gotowe recepty, wyliczenia, zestawienia, liczby. Oczekiwałbym natomiast jednego: mocnego komunikatu, który wyrwałby Polaków z drzemki. Do tej pory Platforma i rząd śpiewały kołysanki. Nikt nie umiał wyraźnie powiedzieć, że czekają nas ciężkie czasy. W takiej atmosferze demobilizacji przebiegły ostatnie wybory prezydenckie oraz parlamentarne – wskazuje Ludwik Dorn.

Na pytanie, co powinien zrobić rząd, aby przetrwać kadencję Dorn odpowiada, że rozwiązaniem jest współpraca z opozycją. - Ale premier tego nie zrobi – kwituje.

mk

(fot. PAP/ Andrzej Rybczyński)

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook