Jedynie prawda jest ciekawa


Dorn: PO jest nastawiona tylko na reprodukcję władzy

18.11.2011

W wywiadzie dla „Polski The Times” Ludwik Dorn powiedział, że kryzys może rozbić nie tylko koalicję, ale też całą Platformę. Dorn przypomina, że Donald Tusk w 2007 roku nie miał żadnego konkretnego planu politycznego.

Mówiąc o stanie państwa, były marszałek Sejmu zaznacza, że wiele obszarów wciąż nie zostało naprawionych. Wymienia tu politykę prorodzinną. W ocenie posła pomoc, która trafia do ludzi, jest kierowane tam, gdzie nie powinna. - Ten system wymaga restrukturyzacji. Ale ta restrukturyzacja nie powinna polegać na cięciach, ale na przemodelowaniu sposobu dystrybucji pieniędzy. Rząd Donalda Tuska do tej pory nie pokazał, że umie takich restrukturyzacji dokonywać - zauważa Dorn.

Podkreśla jednocześnie, że Polska nie potrzebuje zmian, w jakich specjalizuje się minister Rostowski. Mówi, że nie wystarczy restrukturyzację w sposób typowy dla naszego kraju, czyli cięć i zwolnień. Do tego potrzebna jest nowa umowa społeczna.

Pytany o oczekiwania w stosunku do nowego rządu Tuska Ludwik Dorn mówi, że oczekuje prawdy. - Ja nawet nie oczekuję od niego, że przedstawi gotowe recepty, wyliczenia, zestawienia, liczby. Oczekiwałbym natomiast jednego: mocnego komunikatu, który wyrwałby Polaków z drzemki. Do tej pory Platforma i rząd śpiewały kołysanki. Nikt nie umiał wyraźnie powiedzieć, że czekają nas ciężkie czasy. W takiej atmosferze demobilizacji przebiegły ostatnie wybory prezydenckie oraz parlamentarne – wskazuje Ludwik Dorn.

Na pytanie, co powinien zrobić rząd, aby przetrwać kadencję Dorn odpowiada, że rozwiązaniem jest współpraca z opozycją. - Ale premier tego nie zrobi – kwituje.

mk

(fot. PAP/ Andrzej Rybczyński)

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook