Jedynie prawda jest ciekawa


Dorn: Państwo zalatuje g... em. A Giertycha do wora!

07.09.2015

Nowy wyborczy nabytek Platformy na ostro: pytany o Romana Giertycha przypomina wulgarne hasło!

W rozmowie z dziennikiem "Polska The Times" Ludwik Dorn - niegdyś szef MSW w rządzie PiS, dziś kandydat do Sejmu z list Platformy Obywatelskiej - zaczął naigrawać się z Romana Giertycha. Na uwagę dziennikarza, że krytyka wobec Giertycha oznacza dziś krytykę Platformy (mecenas startuje z nieformalnym poparciem tej partii) Dorn dość ostro odparł: "On nie ma formalnego poparcia PO, także jeśli ktoś mnie o niego zapyta, to powiem: Giertych do wora, a wór do jeziora". 


Równie mocny (językowo) fragment rozmowy dotyczy oceny polskiego państwa. "W takich sytuacjach lubię cytować Edouarda Herriota, zasłużonego mera Lyonu i świetnego znawcę kuchni francuskiej, a przy tym wielokrotnego premiera Francji i ministra spraw zagranicznych w III Republice. On użył metafory, porównując politykę do kiełbasy z flaków - przysmaku z Lyonu, który jest rzeczywiście przepyszny, ale nieco trąci. Na tym właśnie polega jej urok. Jeśli flaki się za bardzo wyczyści, to zabije się zapach, ale też smak. Herriot kiedyś powiedział: polityka powinna być jak kiełbasa z flaków - zalatywać gównem, ale nie za bardzo. To nie jest tak, że Polska pod rządami Platformy Obywatelskiej stała się szambem. Może ostatnio za bardzo zaczęło zalatywać gównem, ale na pewno nie zamieniła się w szambo" - przekonuje były marszałek Sejmu. 

W wywiadzie poruszono także wątek mandatów drogowych, które policjanci przyznają, by wyrobić normy statystyczne. Pytany, dlaczego Teresa Piotrowska nie potrafi sobie poradzić z problemem (jako szefowa MSW), Dorn dyplomatycznie ucieka w unik: "Powiedzmy, że ciągle się uczy, co to znaczy być szefem MSW" - odpowiada po chwili milczenia.

Naszym zdaniem Platforma z panem Ludwikiem Dornem i jego harcami będzie miała jeszcze nie lada problem...

LL

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook