Jedynie prawda jest ciekawa


Dorn: Państwo zalatuje g... em. A Giertycha do wora!

07.09.2015

Nowy wyborczy nabytek Platformy na ostro: pytany o Romana Giertycha przypomina wulgarne hasło!

W rozmowie z dziennikiem "Polska The Times" Ludwik Dorn - niegdyś szef MSW w rządzie PiS, dziś kandydat do Sejmu z list Platformy Obywatelskiej - zaczął naigrawać się z Romana Giertycha. Na uwagę dziennikarza, że krytyka wobec Giertycha oznacza dziś krytykę Platformy (mecenas startuje z nieformalnym poparciem tej partii) Dorn dość ostro odparł: "On nie ma formalnego poparcia PO, także jeśli ktoś mnie o niego zapyta, to powiem: Giertych do wora, a wór do jeziora". 


Równie mocny (językowo) fragment rozmowy dotyczy oceny polskiego państwa. "W takich sytuacjach lubię cytować Edouarda Herriota, zasłużonego mera Lyonu i świetnego znawcę kuchni francuskiej, a przy tym wielokrotnego premiera Francji i ministra spraw zagranicznych w III Republice. On użył metafory, porównując politykę do kiełbasy z flaków - przysmaku z Lyonu, który jest rzeczywiście przepyszny, ale nieco trąci. Na tym właśnie polega jej urok. Jeśli flaki się za bardzo wyczyści, to zabije się zapach, ale też smak. Herriot kiedyś powiedział: polityka powinna być jak kiełbasa z flaków - zalatywać gównem, ale nie za bardzo. To nie jest tak, że Polska pod rządami Platformy Obywatelskiej stała się szambem. Może ostatnio za bardzo zaczęło zalatywać gównem, ale na pewno nie zamieniła się w szambo" - przekonuje były marszałek Sejmu. 

W wywiadzie poruszono także wątek mandatów drogowych, które policjanci przyznają, by wyrobić normy statystyczne. Pytany, dlaczego Teresa Piotrowska nie potrafi sobie poradzić z problemem (jako szefowa MSW), Dorn dyplomatycznie ucieka w unik: "Powiedzmy, że ciągle się uczy, co to znaczy być szefem MSW" - odpowiada po chwili milczenia.

Naszym zdaniem Platforma z panem Ludwikiem Dornem i jego harcami będzie miała jeszcze nie lada problem...

LL

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook