Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Dorn: Państwo zalatuje g... em. A Giertycha do wora!

07.09.2015

Nowy wyborczy nabytek Platformy na ostro: pytany o Romana Giertycha przypomina wulgarne hasło!

W rozmowie z dziennikiem "Polska The Times" Ludwik Dorn - niegdyś szef MSW w rządzie PiS, dziś kandydat do Sejmu z list Platformy Obywatelskiej - zaczął naigrawać się z Romana Giertycha. Na uwagę dziennikarza, że krytyka wobec Giertycha oznacza dziś krytykę Platformy (mecenas startuje z nieformalnym poparciem tej partii) Dorn dość ostro odparł: "On nie ma formalnego poparcia PO, także jeśli ktoś mnie o niego zapyta, to powiem: Giertych do wora, a wór do jeziora". 


Równie mocny (językowo) fragment rozmowy dotyczy oceny polskiego państwa. "W takich sytuacjach lubię cytować Edouarda Herriota, zasłużonego mera Lyonu i świetnego znawcę kuchni francuskiej, a przy tym wielokrotnego premiera Francji i ministra spraw zagranicznych w III Republice. On użył metafory, porównując politykę do kiełbasy z flaków - przysmaku z Lyonu, który jest rzeczywiście przepyszny, ale nieco trąci. Na tym właśnie polega jej urok. Jeśli flaki się za bardzo wyczyści, to zabije się zapach, ale też smak. Herriot kiedyś powiedział: polityka powinna być jak kiełbasa z flaków - zalatywać gównem, ale nie za bardzo. To nie jest tak, że Polska pod rządami Platformy Obywatelskiej stała się szambem. Może ostatnio za bardzo zaczęło zalatywać gównem, ale na pewno nie zamieniła się w szambo" - przekonuje były marszałek Sejmu. 

W wywiadzie poruszono także wątek mandatów drogowych, które policjanci przyznają, by wyrobić normy statystyczne. Pytany, dlaczego Teresa Piotrowska nie potrafi sobie poradzić z problemem (jako szefowa MSW), Dorn dyplomatycznie ucieka w unik: "Powiedzmy, że ciągle się uczy, co to znaczy być szefem MSW" - odpowiada po chwili milczenia.

Naszym zdaniem Platforma z panem Ludwikiem Dornem i jego harcami będzie miała jeszcze nie lada problem...

LL

Warto poczytać

 1. mid-epa05991340 29.05.2017

  Gowin: W 2020 r. Duda zmierzy się z Tuskiem

  „Nie mam wątpliwości, że to jest początek kampanii prezydenckiej Donalda Tuska".

 2. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 3. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 4. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 5. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 6. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 7. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 8. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook