Jedynie prawda jest ciekawa


Dorn o współpracy z PiS i SP

29.11.2011

"Będę współpracował z „Solidarną Polską”, nie wykluczając pracy z PiS - jeśli tam zmienią zdanie" - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl poseł niezależny Ludwik Dorn.

wPolityce.pl: „Super Express” donosi, że przechodzi pan do grupy ziobrystów. To prawda?

Ludwik Dorn, poseł niezrzeszony, wybrany z listy PiS: Nie.

Była taka propozycja?

Nie.

Nie wybiera się pan nigdy z pozycji posła sprzymierzonego z ludem pisowskim i samym PiS?

Mógłbym odpowiedzieć tak, ale to by nie było ścisłe. Trzeba bowiem zauważyć, że doszło do rozejścia się pojęć ludu pisowskiego i PiS. Dla mnie „Solidarna Polska” to także odłam ludu pisowskiego. To jest trochę tak jak po śmierci Salomona nastąpił podział jego królestwa na królestwo Izraela i królestwo Judy. One nawet ze sobą walczyły, ale i jedni i drudzy to byli Żydzi. Dla mnie i kaczyści i ziobryści to dwa odłamy ludu pisowskiego.. Przy tym „Solidarna Polska” chce ze mną współpracować, a PiS dał mi jednoznacznie do zrozumienia, że nie jest zainteresowany. Wyciągając wnioski pozycji posła niezrzeszonego nie porzucam ale współpracować będę z „Solidarną Polską”, nie wykluczając współpracy z PiS jeśli tam kierownictwo zmieni zdanie.

Do klubu „SP” pan nie wstępuje?

Nie. Nie wchodzę i się nie wybieram choć współpraca moja z tym klubem będzie dość ścisła. Koleżanki i koledzy z „Solidarnej Polski” zwrócili się do mnie np. bo chcą przedłożyć projekt wniosku o dymisję ministra Sikorskiego. Chcą zwrócić się do PiS bo trzeba 46 podpisów. Zaproponowali, a ja przyjąłem, bym był przedstawicielem wnioskodawców. Zgodziłem się.

Jak to wszystko ma się do pana umowy z PiS?

Ona wygasła z dniem wyborów. Teraz obowiązuje mnie tylko jeden z artykułów tej umowy – pozostaję posłem niezrzeszonym, a jeżeli zrezygnuję z tego statusu to nie wstąpię do klubu lub koła, które jest w koalicji wspierającej rząd wobec którego PiS jest w opozycji. A oba kluby, PiS i SP, są w opozycji do rządu. Umowy więc nie łamię.

Jak Pan Marszałek generalnie ocenia szanse „Solidarnej Polski”? To może być ośrodek krystalizacji prawicy pozapisowskiej?

Może, ale czy będzie – zobaczymy. Istotniejsze jest, czy zwiększy swoje wpływy w „ludzie pisowskim” i zwiąże ze sobą ludu tego sprzymierzeńców.

Pierwsze sondaże nie są zachęcające.

Tak, ale do najbliższych wyborów zostało 2 i pół roku. W tym czasie można wiele zrobić, a można stracić. Powtarzam – chcę działać, polityka to działanie zbiorowe, nie zamierzam całej kadencji spędzać w roli posła odstawionego na boczny tor.

Jak

[Fot. Maz]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook