Jedynie prawda jest ciekawa

Donald Tusk trafi przed Trybunał Stanu?

25.11.2015

„Ma wiele na sumieniu” – mówi polityk PiS. „To byłaby dobra sprawa” – zaznacza E. Witek.

PiS zamierza postawić byłego premiera Donalda Tuska (58 l.) przed Trybunałem Stanu! – pisze „Super Express”. „Tusk ma sporo na sumieniu! Wystarczy wspomnieć choćby oddanie śledztwa smoleńskiego Rosji. Należałoby go postawić przed Trybunałem Stanu” - stwierdza w rozmowie z gazetą Adam Lipiński, minister w Kancelarii Premiera i prawa ręka prezesa PiS.

Gazeta przypomina słowa Jarosława Kaczyńskiego z 2012 roku. Prezes PiS mówił wtedy: „Wszystko, co się zdarzyło przed katastrofą, jest z pana winy. To wynik pana polityki. W sensie politycznym ponosicie sto procent odpowiedzialności za katastrofę w Smoleńsku!”

 

Z informacji gazety wynika, że obecnie PiS będzie chciał postawić Tuska przed TS.

 

„Kiedy „król Europy” wróci do Polski i przestanie być przewodniczącym Rady Europejskiej. Nie na zasadzie odwetu, bo jak mówił prezes, żadnego odwetu nie będzie. Po prostu Tusk zasłużył na Trybunał Stanu i tyle. Chodzi o kwestię smoleńską i skandaliczne zaniedbania w śledztwie, o brak wraku” - mówi gazecie ważny polityk PiS.

 

Odnosząc się do tekstu „SE” rzecznik PiS Elżbieta Witek przyznała, że postawienie Tuska przed TS byłoby „dobrą sprawą”.

 

„Jak patrzymy teraz na stan polskiego państwa - a dowiadujemy się o tym powoli, bo od niedawna jesteśmy w rządzie - i patrząc na to, że wnioski o Trybunał Stanu były także dla naszych polityków i gdybym miała to przeanalizować i porównać, to powiedziałabym, że Trybunał Stanu byłby dobrą sprawą” – mówiła Witek w TVN24. Zaznaczyła jednak, że to jej prywatna opinia, a rząd nie będzie się tą sprawą zajmował.

 

TK
[Fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook