Jedynie prawda jest ciekawa


Dokąd zaprowadzi nas oszukańczy geniusz Tuska?

26.04.2012

W sejmie pierwsze czytanie ustawy, która ma na celu skrócenie czasu wypłacania emerytur. O takiej zmianie nie było słowa w programie wyborczym Platformy. Wniosek z tego może być tylko jeden. Polacy zostali bezczelnie oszukani przez Donalda Tuska i Platformę, bo sytuacja demograficzna, ekonomiczna nie zmieniła się radykalnie w ciągu kilku miesięcy, jakie minęły od kampanii wyborczej.

Znając prawdomówność Donalda Tuska i jego ekipy to oszustwo mnie nie dziwi. Dlaczego Donald Tusk w kampanii wyborczej nie powiedział uczciwie, że zamierza wprowadzić tak radykalne (szczególnie dla kobiet) zmiany? Jeżdżąc Tuskobusem miał wiele okazji aby powiedzieć Polakom, jaką niespodziankę im szykuje. Nie zrobił tego i wolał oszukiwać. Czyżby się bał, że taki „prezent” spowoduje nagły i na niespotykaną skalę wybuch entuzjazmu i uczuć miłosnych ze strony Polaków? A tymczasem premier jak wiadomo człowiek skromny, nieskory do pochwał, nagród, wyróżnień, tytułów „człowieka roku” etc., wolał  tego uniknąć, więc milczał o niespodziance jaką szykował Polakom.

Za Donaldem Tuskiem murem stoi jego partia, prezydent, a nawet ostatnio do tego frontu, który chce abyśmy krócej pobierali emerytury, dołączyła pani prezydentowa Anna Komorowska. PSL jak zawsze został spacyfikowany, a może czymś obłaskawiony, bo już popiera zmiany proponowane przez Tuska. Janusz Palikot przebiera nogami, aby tylko dołączyć do tego frontu, aby tylko miał szansę poprzeć ustawy. Tylko Polacy są jej przeciwni. Ponad 80 procent Polaków nie chce zmian, które proponuje Donald Tusk. Za tyle poświęceń, tyle niewdzięczności, niezrozumienia ze strony społeczeństwa. Smutny jest los premiera Tuska, przypomina pewną historię biblijną.

Miał rację jeden z posłów Platformy Andrzej Halicki przyrównując Donalda Tuska do Mojżesza, „który przeprowadza nasz lud przez Morze Czerwone ku tej zielonej wyspie”. Tak, dokładnie tak, przecież Donald Tusk prowadzi nas do „ziemi obiecanej” – krainy bezpiecznego i spokojnego życia. Tylko niewdzięczny i grzeszny naród ciągle szemrze, bluźni, narzeka, rzuca mu kłody pod nogi. Tylko jakieś „pętaki” ciągle przeszkadzają. A Donald Tusk, człowiek „dotknięty przez Pana Boga geniuszem” (to słowa ministra Sławomira Nowaka) chce tylko i wyłącznie jego dobra. Nic dla siebie.

Tak, tak, teraz wiemy, że wszystko co robi premier związane jest z naszym marszem ku zielonej wyspie. Donald Tusk prowadzi nas do niej niczym biblijny Mojżesz prowadził Izraelitów do Ziemi Obiecanej. Skoro zielonej wyspy, ziemi obiecanej dalej nie ma to marsz się musi wydłużać, oczywiście z winy szemrzącego i niewdzięcznego narodu. Bo przecież nie z powodu czterech lat rządów człowieka „dotkniętego przez Pana Boga geniuszem”. Ciekawe tylko dokąd nas zaprowadzi ten geniusz?

Marcin Mastalerek

[fot.platforma.org]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook