Jedynie prawda jest ciekawa

Doda: Wyklęci to nasi bohaterowie

03.03.2016

"Cenię ludzi, którzy są patriotami i stawiają honor i i dobro Polski ponad własne".

Dorota „Doda” Rabczewska zamieściła na Instagramie wspólne zdjęcie z Antonim Macierewiczem. W rozmowie z "Faktem" piosenkarka wskazuje, że spotkanie z szefem MON było bardzo miłe, a ona ceni ludzi, którzy są patriotami.

"Spotkanie z panem Macierewiczem było bardzo miłe" – wspomina Doda. Premiera filmu „Historia Roja” odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki. Jak twierdzi „Fakt”, Doda i Macierewicz ucięli sobie krótką pogawędkę w kuluarach. Piosenkarka przyznaje przy tej okazji, że została wychowana w duchu patriotyzmu. "Rodzina ojca, który urodził się w Wilnie, to byli piłsudczycy, którzy walczyli w partyzantce wileńskiej. To właśnie dlatego cenię ludzi, którzy są patriotami i stawiają honor i i dobro Polski ponad własne" – wyjaśnia Doda.

Twierdzi, że historią Polski interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnie bliski jest jej temat Żołnierzy Wyklętych. "Cieszę się, że powstał taki film, a ja mogę zachęcić młodych ludzi, żeby przypomnieli sobie o naszych bohaterach. To bardzo ważne, aby młodzież znowu kierowała się honorem, a słowo patriotyzm nie brzmiało egzotycznie" - podkreśla Dorota Rabczewska.

Trzeba mieć nadzieję, że dzięki takim wypowiedziom wielu młodych ludzi być może po raz pierwszy zainteresuje się historią Żołnierzy Wyklętych.

ez
[Fot. Doda/Instagram]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook