Jedynie prawda jest ciekawa


"Do tego trzeba nie mieć wstydu"

21.01.2012

Pisałem wczoraj, że dziennikarze Wyborczej zostaną w sprawie smoleńskiej zmuszeni, przez nowe fakty, do uciążliwej gimnastyki. Dziś już wiemy, jak im ona wychodzi.

Wczoraj prokuratura rozesłała WSZYSTKIM redakcjom komunikaty na temat ułożenia ciał po katastrofie. Wynikało z niego, że nie było żadnych ciał w kokpicie, że zwłoki zostały porozrzucane po strefach, a generał Błasik i owszem leżał w miejscu do dawnego kokpitu zbliżonego, ale nie leżeli tam na przykład… piloci.

Jednym słowem wszelkie wnioskowanie „z ułożenia ciał” jest absurdem. A jeszcze wczoraj dziennikarze mainstreamowych mediów, po tym jak upadł „dowód z głosu” na tym opierali swoją rekonstrukcję zdarzeń.

Dziś już wiemy, jak sobie poradzili. Po prostu komunikat prokuratury pominęli. Za to z premedytacją brną w nowy wątek, wrzucony dopiero teraz przez eksministra Millera. Wątek „wielu głosów” brzmiących podobno w kokpicie na kilka minut przed katastrofą. I imienia „Tadek”, które ma wytworzyć podejrzenie, że obecny tam był nie tylko generał Błasik, ale i generał Buk, szef wojsk lądowych.

Tajemnica tych „wielu głosów” także się wkrótce wyjaśni i nie trzeba szczególnej inteligencji aby się domyśleć jaka jest prawda. Nie chcę swoim kolegom zajmującym się newsami (naturalnie nie w Wyborczej) zabierać chleba. Niemniej warto się już teraz zastanowić dlaczego nad „wieloma głosami” i „Tadkiem” nie debatowano wcześniej. Dlaczego komisja Millera nie poświęciła im choć paru zdań?

Sprawa jest prosta: wrzucono ją teraz aby osłonić zdemaskowany właśnie mechanizm mistyfikacji z rzekomym rozpoznaniem głosu Błasika i rzekomym znalezieniem go w kokpicie. W tym procederze uczestniczy nieoceniony Edmund Klich, chwilami pogubiony, ale chwilami przywracany do przytomności i angażujący się coraz mocniej w obronę rosyjskiej wersji zdarzeń. I na przykład pułkownik Piotr Łukaszewicz, przedstawiony przez Wyborczą jako były szef oddziału szkolenia lotniczego dowództwa sił powietrznych. Który mówi, że w kokpicie „było jak w Parku Łazienkowskim”.

Zobaczymy, czy za kilka dni będzie pan bronił tej tezy, panie pułkowniku. I czy powinien się pan naigrawać w ten sposób ofiar.

O gazecie, która temu patronuje, więcej nie wspomnę. Na koniec polecę tekst Pawła Reszki i Michała Majewskiego w jutrzejszej „Rzeczpospolitej”. Ci sprawni dziennikarze śledczy i z pewnością nie smoleńscy radykałowie, opowiadają krok po kroku, jak komisja Millera przyjmowała bez żadnych podstaw tezę o głosie generała Błasika. Dziś ta porażka nie ma swego ojca. Tym bardziej trzeba ją zaciemniać. „Parkiem Łazienkowskim.

Czytelnicy wiedzą, że rzadko używam mocnych słów. Ale do tego aby uczestniczyć w preparowaniu prowokacji kosztem teraz już nie jednego a kilku generałów, trzeba nie mieć wstydu.

Piotr Zaremba

[Fot. Mik]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook