Jedynie prawda jest ciekawa


Do senatorów: Czy w Senacie są obrońcy praw dziecka?

09.07.2015

NIE MOŻNA poprzeć ustawy, w której zarodek ludzki sprowadzono do „grupy komórek” pozbawiając przymiotu człowieczeństwa, właśnie po to, aby to nieludzkie, niemedyczne, a hodowlane podejście względem człowieka umożliwić – podkreśla w liście otwartym do senatorów dr hab. Andrzej Lewandowicz, lekarz specjalista chorób wewnętrznych i doktor habilitowany nauk chemicznych.

Szanowni Państwo Senatorowie,

zwracam się do Państwa z apelem o rozsądek i odrzucenie ustawy o in vitro - ustawy o aktualnym tytule „o leczeniu niepłodności”, zamówionym przez prywatny lobbing klinik in vitro, tytule wprowadzającym w błąd opinię publiczną.

NIE MOŻNA poprzeć ustawy, która pod pretekstem „uregulowania sprawy in vitro”, legalizuje barbarzyński nieład moralny ubrany w nowoczesne szaty inżynierii i biotechnologii weterynaryjnej.

NIE MOŻNA poprzeć ustawy, w której zarodek ludzki sprowadzono do „grupy komórek” pozbawiając przymiotu człowieczeństwa, właśnie po to, aby to nieludzkie, niemedyczne, a hodowlane podejście względem człowieka umożliwić.

Ustawa tworzy fikcję ochrony zarodków. Liczbę 6 tworzonych zarodków pod wieloma wyjątkami można obejść, do tego implantując je nawet 70-letniej kobiecie. Czy Państwo czytali tekst ustawy czy pozwalacie sobie wmawiać nieprawdę ? Ustawa z założenia dopuszcza niszczenie zarodków chorych. Pod ochroną mają być tylko „zdolne do prawidłowego rozwoju”. Przejdźcie się więc Państwo również po szpitalach i oznajmijcie pacjentom, że "nie wolno zabijać tylko zdrowych". Do tego sprowadza się idea tej ustawy !

Ustawa legalizuje praktyki eugeniczne, a z drugiej strony sama procedura in vitro stwarza warunki do powstawania nieprzewidywalnych somatycznych wrodzonych wad genetycznych i epigenetycznych. Częstość tych wad jest zwiększona po in vitro, a wiele z nich ujawni się w wieku późniejszym, łącznie z już opisywanymi zaburzeniami psychicznymi (!) (www.stronaoinvitro.pl, np. Abstracts of the 30th Annual Meeting of ESHRE, Munich, Germany, 29 June – 2 July, 2014, Vol. 29 Supp 1 2014, p. i28).

NIE MOŻNA poprzeć ustawy, która legalizując proceder „anonimowego dawstwa” i „dawstwa niepartnerskiego”, odbiera dziecku poczętemu z in vitro możliwość poznania swoich biologicznych rodziców. W żadnych kraju nie ma ustawodawstwa, które szłoby w kierunku bezwzględnej i nieodwracalnej anonimowości dawców komórek rozrodczych. Wy chcecie do tego doprowadzić idąc za argumentacją min. Radziewicza-Winnickiego, który przyznał, że chodzi o rozwój klinik in vitro i de facto krycie dawców nasienia przed płaceniem alimentów (!) Gdzie tu troska o dobro dziecka ?

Jak będziecie mogli spojrzeć w twarz takiemu dziecku, które za ileś lat dowie się, że to Wy zatwierdziliście tą NIELUDZKĄ ustawę ? Że to Wy jesteście odpowiedzialni za legalizację procederu wyrywającego poczęcie z kontekstu małżeństwa i wiążącego jego życie z anonimowym dawcą materiału genetycznego, z niejasnych pobudek trywializującego swoją płciowość ?

Ustawowe pozbawienie dziecka PRAWA do poznania tożsamości rodziców oraz wiedzy o swoim pochodzeniu to PRAWDZIWY DRAMAT i NIEGODZIWOŚĆ.

GDZIE SCHOWALI SIĘ OBROŃCY PRAW DZIECKA W SENACIE ?

Ustawa otwiera furtkę surogacji i hodowli dzieci na zamówienie homoseksualistów. Czy czytaliście Państwo tekst tej ustawy, czy zamiast rzeczowych przemyśleń chcecie głosować pochopnie, bez zastanowienia, pod presją polityczną pani Ewy Kopacz ?

Nie tylko katolik nie może przyłożyć ręki do ustawy redukującej rodzicielstwo i poczęcie życia ludzkiego do weterynaryjnej hodowli. Ustawa uderza w zasady wynikające ze zdrowego rozsądku, które powinni respektować wszyscy.

Nie respektują ich tylko ci, którzy w imię rewolucji i fałszywych ideologii mających przynieść "powszechne szczęście ludzkości", chcą porządek naturalny niszczyć.

Nie dołączajcie Państwo do nich !

Dla osób świadomie przyznających się do Wiary, głosowanie za tą ustawą to jednak dodatkowa wielka wina moralna i PUBLICZNY akt niewiary. "Na sądzie Bożym zdamy sprawę ze wszystkiego. Bóg to nie zabawka. Nie można tak lekko brać rzeczy, czyniąc własną wolę." "Każdy uczynek odpowiada wieczności".

Każdy uczynek odpowiada wieczności. Szanowni Senatorowie, nie bądźcie tchórzami, wybierzcie wierność Bogu.

Z poważaniem,

dr hab. Andrzej Lewandowicz

Warszawa   09.07.2015

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook