Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Do senatorów: Czy w Senacie są obrońcy praw dziecka?

09.07.2015

NIE MOŻNA poprzeć ustawy, w której zarodek ludzki sprowadzono do „grupy komórek” pozbawiając przymiotu człowieczeństwa, właśnie po to, aby to nieludzkie, niemedyczne, a hodowlane podejście względem człowieka umożliwić – podkreśla w liście otwartym do senatorów dr hab. Andrzej Lewandowicz, lekarz specjalista chorób wewnętrznych i doktor habilitowany nauk chemicznych.

Szanowni Państwo Senatorowie,

zwracam się do Państwa z apelem o rozsądek i odrzucenie ustawy o in vitro - ustawy o aktualnym tytule „o leczeniu niepłodności”, zamówionym przez prywatny lobbing klinik in vitro, tytule wprowadzającym w błąd opinię publiczną.

NIE MOŻNA poprzeć ustawy, która pod pretekstem „uregulowania sprawy in vitro”, legalizuje barbarzyński nieład moralny ubrany w nowoczesne szaty inżynierii i biotechnologii weterynaryjnej.

NIE MOŻNA poprzeć ustawy, w której zarodek ludzki sprowadzono do „grupy komórek” pozbawiając przymiotu człowieczeństwa, właśnie po to, aby to nieludzkie, niemedyczne, a hodowlane podejście względem człowieka umożliwić.

Ustawa tworzy fikcję ochrony zarodków. Liczbę 6 tworzonych zarodków pod wieloma wyjątkami można obejść, do tego implantując je nawet 70-letniej kobiecie. Czy Państwo czytali tekst ustawy czy pozwalacie sobie wmawiać nieprawdę ? Ustawa z założenia dopuszcza niszczenie zarodków chorych. Pod ochroną mają być tylko „zdolne do prawidłowego rozwoju”. Przejdźcie się więc Państwo również po szpitalach i oznajmijcie pacjentom, że "nie wolno zabijać tylko zdrowych". Do tego sprowadza się idea tej ustawy !

Ustawa legalizuje praktyki eugeniczne, a z drugiej strony sama procedura in vitro stwarza warunki do powstawania nieprzewidywalnych somatycznych wrodzonych wad genetycznych i epigenetycznych. Częstość tych wad jest zwiększona po in vitro, a wiele z nich ujawni się w wieku późniejszym, łącznie z już opisywanymi zaburzeniami psychicznymi (!) (www.stronaoinvitro.pl, np. Abstracts of the 30th Annual Meeting of ESHRE, Munich, Germany, 29 June – 2 July, 2014, Vol. 29 Supp 1 2014, p. i28).

NIE MOŻNA poprzeć ustawy, która legalizując proceder „anonimowego dawstwa” i „dawstwa niepartnerskiego”, odbiera dziecku poczętemu z in vitro możliwość poznania swoich biologicznych rodziców. W żadnych kraju nie ma ustawodawstwa, które szłoby w kierunku bezwzględnej i nieodwracalnej anonimowości dawców komórek rozrodczych. Wy chcecie do tego doprowadzić idąc za argumentacją min. Radziewicza-Winnickiego, który przyznał, że chodzi o rozwój klinik in vitro i de facto krycie dawców nasienia przed płaceniem alimentów (!) Gdzie tu troska o dobro dziecka ?

Jak będziecie mogli spojrzeć w twarz takiemu dziecku, które za ileś lat dowie się, że to Wy zatwierdziliście tą NIELUDZKĄ ustawę ? Że to Wy jesteście odpowiedzialni za legalizację procederu wyrywającego poczęcie z kontekstu małżeństwa i wiążącego jego życie z anonimowym dawcą materiału genetycznego, z niejasnych pobudek trywializującego swoją płciowość ?

Ustawowe pozbawienie dziecka PRAWA do poznania tożsamości rodziców oraz wiedzy o swoim pochodzeniu to PRAWDZIWY DRAMAT i NIEGODZIWOŚĆ.

GDZIE SCHOWALI SIĘ OBROŃCY PRAW DZIECKA W SENACIE ?

Ustawa otwiera furtkę surogacji i hodowli dzieci na zamówienie homoseksualistów. Czy czytaliście Państwo tekst tej ustawy, czy zamiast rzeczowych przemyśleń chcecie głosować pochopnie, bez zastanowienia, pod presją polityczną pani Ewy Kopacz ?

Nie tylko katolik nie może przyłożyć ręki do ustawy redukującej rodzicielstwo i poczęcie życia ludzkiego do weterynaryjnej hodowli. Ustawa uderza w zasady wynikające ze zdrowego rozsądku, które powinni respektować wszyscy.

Nie respektują ich tylko ci, którzy w imię rewolucji i fałszywych ideologii mających przynieść "powszechne szczęście ludzkości", chcą porządek naturalny niszczyć.

Nie dołączajcie Państwo do nich !

Dla osób świadomie przyznających się do Wiary, głosowanie za tą ustawą to jednak dodatkowa wielka wina moralna i PUBLICZNY akt niewiary. "Na sądzie Bożym zdamy sprawę ze wszystkiego. Bóg to nie zabawka. Nie można tak lekko brać rzeczy, czyniąc własną wolę." "Każdy uczynek odpowiada wieczności".

Każdy uczynek odpowiada wieczności. Szanowni Senatorowie, nie bądźcie tchórzami, wybierzcie wierność Bogu.

Z poważaniem,

dr hab. Andrzej Lewandowicz

Warszawa   09.07.2015

[Fot. wPolityce.pl]

Słowa kluczowe:

Senat

,

ustawa

,

list otwarty

Warto poczytać

 1. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 2. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 3. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 4. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

 5. tajanipapSIEPA 18.01.2017

  Kuźmiuk: No i wybraliśmy chadeka na przewodniczącego PE

  Wygląda na to, że Donald Tusk padnie ofiarą swoich kolegów z PO i PSL w Parlamencie Europejskim, którzy poparli na stanowisko przewodniczącego przedstawiciela swojej frakcji z nadzieją, że uda się jednak ocalić stanowisko Donalda Tuska.

 6. Zrzut-ekranu-2017-01-18-o-095110 18.01.2017

  Szef MON: Komorowski realizował cele obcych służb

  "Było to widać po stosunku do sowieckich służb specjalnych, którymi na terenie Polski miał kierować, czy też objął pieczę nad realizacją tamtych planów".

 7. f37195619187450391dc526f522e8febwsiecizajawka 17.01.2017

  Pyza i Wikło we „wSieci”: Jak Kijowski doił KOD

  „Sprawę już badają dwie prokuratury. Pachnie spektakularnym upadkiem Mateusza Kijowskiego”.

 8. AIW1808201605t57b5801dm800x997c0e72 17.01.2017

  Pietrzak: Opozycja nie ma nic do zaproponowania Polakom

  „W demokracji nie tylko jakość rządu jest istotna, jakość opozycji również”.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook