Jedynie prawda jest ciekawa


Do senatorów: Czy w Senacie są obrońcy praw dziecka?

09.07.2015

NIE MOŻNA poprzeć ustawy, w której zarodek ludzki sprowadzono do „grupy komórek” pozbawiając przymiotu człowieczeństwa, właśnie po to, aby to nieludzkie, niemedyczne, a hodowlane podejście względem człowieka umożliwić – podkreśla w liście otwartym do senatorów dr hab. Andrzej Lewandowicz, lekarz specjalista chorób wewnętrznych i doktor habilitowany nauk chemicznych.

Szanowni Państwo Senatorowie,

zwracam się do Państwa z apelem o rozsądek i odrzucenie ustawy o in vitro - ustawy o aktualnym tytule „o leczeniu niepłodności”, zamówionym przez prywatny lobbing klinik in vitro, tytule wprowadzającym w błąd opinię publiczną.

NIE MOŻNA poprzeć ustawy, która pod pretekstem „uregulowania sprawy in vitro”, legalizuje barbarzyński nieład moralny ubrany w nowoczesne szaty inżynierii i biotechnologii weterynaryjnej.

NIE MOŻNA poprzeć ustawy, w której zarodek ludzki sprowadzono do „grupy komórek” pozbawiając przymiotu człowieczeństwa, właśnie po to, aby to nieludzkie, niemedyczne, a hodowlane podejście względem człowieka umożliwić.

Ustawa tworzy fikcję ochrony zarodków. Liczbę 6 tworzonych zarodków pod wieloma wyjątkami można obejść, do tego implantując je nawet 70-letniej kobiecie. Czy Państwo czytali tekst ustawy czy pozwalacie sobie wmawiać nieprawdę ? Ustawa z założenia dopuszcza niszczenie zarodków chorych. Pod ochroną mają być tylko „zdolne do prawidłowego rozwoju”. Przejdźcie się więc Państwo również po szpitalach i oznajmijcie pacjentom, że "nie wolno zabijać tylko zdrowych". Do tego sprowadza się idea tej ustawy !

Ustawa legalizuje praktyki eugeniczne, a z drugiej strony sama procedura in vitro stwarza warunki do powstawania nieprzewidywalnych somatycznych wrodzonych wad genetycznych i epigenetycznych. Częstość tych wad jest zwiększona po in vitro, a wiele z nich ujawni się w wieku późniejszym, łącznie z już opisywanymi zaburzeniami psychicznymi (!) (www.stronaoinvitro.pl, np. Abstracts of the 30th Annual Meeting of ESHRE, Munich, Germany, 29 June – 2 July, 2014, Vol. 29 Supp 1 2014, p. i28).

NIE MOŻNA poprzeć ustawy, która legalizując proceder „anonimowego dawstwa” i „dawstwa niepartnerskiego”, odbiera dziecku poczętemu z in vitro możliwość poznania swoich biologicznych rodziców. W żadnych kraju nie ma ustawodawstwa, które szłoby w kierunku bezwzględnej i nieodwracalnej anonimowości dawców komórek rozrodczych. Wy chcecie do tego doprowadzić idąc za argumentacją min. Radziewicza-Winnickiego, który przyznał, że chodzi o rozwój klinik in vitro i de facto krycie dawców nasienia przed płaceniem alimentów (!) Gdzie tu troska o dobro dziecka ?

Jak będziecie mogli spojrzeć w twarz takiemu dziecku, które za ileś lat dowie się, że to Wy zatwierdziliście tą NIELUDZKĄ ustawę ? Że to Wy jesteście odpowiedzialni za legalizację procederu wyrywającego poczęcie z kontekstu małżeństwa i wiążącego jego życie z anonimowym dawcą materiału genetycznego, z niejasnych pobudek trywializującego swoją płciowość ?

Ustawowe pozbawienie dziecka PRAWA do poznania tożsamości rodziców oraz wiedzy o swoim pochodzeniu to PRAWDZIWY DRAMAT i NIEGODZIWOŚĆ.

GDZIE SCHOWALI SIĘ OBROŃCY PRAW DZIECKA W SENACIE ?

Ustawa otwiera furtkę surogacji i hodowli dzieci na zamówienie homoseksualistów. Czy czytaliście Państwo tekst tej ustawy, czy zamiast rzeczowych przemyśleń chcecie głosować pochopnie, bez zastanowienia, pod presją polityczną pani Ewy Kopacz ?

Nie tylko katolik nie może przyłożyć ręki do ustawy redukującej rodzicielstwo i poczęcie życia ludzkiego do weterynaryjnej hodowli. Ustawa uderza w zasady wynikające ze zdrowego rozsądku, które powinni respektować wszyscy.

Nie respektują ich tylko ci, którzy w imię rewolucji i fałszywych ideologii mających przynieść "powszechne szczęście ludzkości", chcą porządek naturalny niszczyć.

Nie dołączajcie Państwo do nich !

Dla osób świadomie przyznających się do Wiary, głosowanie za tą ustawą to jednak dodatkowa wielka wina moralna i PUBLICZNY akt niewiary. "Na sądzie Bożym zdamy sprawę ze wszystkiego. Bóg to nie zabawka. Nie można tak lekko brać rzeczy, czyniąc własną wolę." "Każdy uczynek odpowiada wieczności".

Każdy uczynek odpowiada wieczności. Szanowni Senatorowie, nie bądźcie tchórzami, wybierzcie wierność Bogu.

Z poważaniem,

dr hab. Andrzej Lewandowicz

Warszawa   09.07.2015

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook