Jedynie prawda jest ciekawa

Dlaczego trzeba walczyć o dobre imię Polski?

15.08.2014

Jeżeli zostaniemy uznani za spadkobierców sprawców Holokaustu, to w razie agresji NATO nam nie pomoże - mówi Maciej Świrski, bloger, założyciel Reduty Dobrego Imienia w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi.


Reduta Dobrego Imienia powstała z gniewu?

Tak. Zobaczyłem „Pokłosie” i się wściekłem.

Dlaczego?

Fałszowanie obrazu Polski. To wymagało odpowiedzi. Aktywności.

Jakiej?

Organizacji. Po latach blogowania zrozumiałem, że nie mogę zatrzymać się na tym etapie, że muszę zrobić coś konkretniejszego niż tylko pisanie.

Czyli był moment, gdy stwierdził pan, że bycie znanym blogerem o pseudonimie „Szczurbiurowy” to za mało?

Ten moment to pojawienie się filmu „Pokłosie” fałszującego prawdę o Polsce. Czułem, że temu trzeba się przeciwstawić. No i rzecz jasna, swoje zrobiła tragedia smoleńska. Zobaczyłem, że sama refleksja na temat kondycji III RP niewiele zmieni. To było jak kostki domina – gdy zaczynasz przeciwstawiać się złu w jednym, musisz iść dalej, nie da się działać wycinkowo.

Co by pan uznał za największy sukces Reduty? Zablokowanie emisji serialu „Nasze matki, nasi ojcowie” w samolotach British Airways?

To rzeczywiście ważne, pokazuje, że naciskiem można osiągnąć konkretne rezultaty. To było zderzenie Dawida z Goliatem. Parę aktywnych os.b z Reduty działających w imieniu kilku tysięcy członków, których poparcie i udział w wysyłaniu listów protestacyjnych dały efekty. Presja ma sens. Obok działań protestacyjnych prowadzimy akcję rejestrowania zniesławień i ścigania ich środkami prawnymi. No i trzeba nakłonić prokuraturę do reagowania na doniesienia.

CAŁA ROZMOWA w tygodniku „wSieci”. POLECAMY także w wersji e-wydania

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook