Jedynie prawda jest ciekawa


Dlaczego prezydentura Lecha Kaczyńskiego była wielka

23.12.2013

Osiem lat temu Lech Kaczyński złożył w Sejmie przysięgę i rozpoczął swoja prezydenturę, której wielkość dopiero poznajemy. Najważniejszym dniem prezydentury Lecha Kaczyńskiego był ten dzień w Gruzji, na którą jechały rosyjskie czołgi.

"Dzisiaj Gruzja, jutro Ukraina, a potem może i Polska" - powiedział wtedy Prezydent i mężnie stanął przeciw odradzającemu się rosyjskiemu imperializmowi.

Głupcy tego nie rozumieli. Głupcy drwili sobie nawet wtedy, gdy w stronę polskiego prezydenta padły strzały. Jaka wizyta, taki zamach – ktoś wtedy powiedział i zarechotał - chłe, chłe, chłe...

Niektórym w Polsce się wydaje, że historia się skończyła, w szczęśliwym dla nas momencie, gdy mamy niepodległość i tak już będzie nam dane raz na zawsze.

Jest Unia Europejska, NATO! Na zachodzie przyjazne i zatroskane o nas Niemcy, na wschodzie demokratyczna, życzliwa dla nas Rosja, z której nagle wyparował cały jej odwieczny imperializm. Polska, od trzystu lat zgniatana przez dwie sąsiednie potęgi, nagle znalazła się w najszczęśliwszym miejscu i nic jej nie grozi! Nie potrzeba nam armii, nie potrzeba nam hut ani stoczni, wystarczy że mamy ciepłą wodę w kranie, rubasznego prezydenta i premiera „łatwego w obsłudze”, jak to się ostatnio cieszył niemiecki „Spiegel”.

I żeby tylko jeszcze Platforma w Polsce rządziła wiecznie, to Polska pozostanie krajem szczęśliwości, któremu nikt nie zabierze nawet guzika.

Lech Kaczyński wiedział, że tak różowo i tęczowo z nami nie jest. Lech Kaczyński rozumiał, że historia się nie kończy, a obecną niepodległość możemy kiedyś stracić, jeśli o nią mądrze nie zadbamy. I Lech Kaczyński o niepodległość dbał, stanowczo i rozważnie.

Mówili, ze to spiskowa teoria dziejów, że Kaczyński wszędzie tylko widzi intrygi i spiski, że pobrzękuje szabelką, że do wojny nas prowadzi.

Chcesz mieć pokój, szykuj się do wojny.... ograniczone umysły tego nie rozumieją. Niepodległość to dla nich uległość wobec możnych tego świata. Merkel klepnie po ramieniu – prawie orgazm. Ławrow przyjechał, co za radość, cyrograf podpisują, ze nie będziemy rosyjskich firm dyskryminować, witaj Gazpromie!

Pamięć Prezydenta atakują nie tylko ci fachowcy od ciepłej wody w kranie, ale także narodowcy, ża Traktat Lizboński podpisał. Podpisał, ale najpierw twardo i skutecznie negocjował poprawę jego warunków dla Polski. Pokazał, że można skutecznie negocjować. I podpisał, bo nie warto było umierać za blokowanie traktatu. Zagrożenie niepodległości Polski, jeśli przyjdzie, to nie z Brukseli, ze słabnącej UE. Ono może przyjść z Berlina albo z Moskwy, czyli stąd, skąd zawsze przychodziło.

Rzeczywistość polityczna zaczyna się obracać w tym kierunku, który przewidywał Lech Kaczyński.

Wczoraj Gruzja, dziś Ukraina. Rosja może i nie potrafi zwalczyć biedy swojego społeczeństwa, ale budowanie imperium to jej specjalność, w której sprawdza się

doskonale. Na Ukrainie sprawdziła tak, że nawet prezydent Obama cmokał z uznaniem i samokrytycznie przyznał – daliśmy ciała...

Lech Kaczyński ciała nie dawał. Czołgi rosyjskie nie weszły do Tbilisi.

Słyszę, że to nie Kaczyński, że to Unia, to Sarkozy. Tylko kto zmusił Sarkozego do ruszenia czterech liter?

Historia się nie skończyła, historia trwa, a jej koło zaczyna się toczyć w złym dla nas kierunku.

Niemcy piszą na nowo przeszłość swoich ojców i swoich matek, a „wypędzenie” coraz bardziej jawnie uznają za krzywdę i niesprawiedliwość, która kiedyś pewnie trzeba będzie jakoś naprawić.

Rosja już zakotwiczyła przy sobie Ukrainę, teraz zacznie sięgać wzrokiem dalej. Polsza nie taka znów zagranica...

A my będziemy sobie znowu lepić orły z czekolady i z głową w piasku udawać, że nic się nie dzieje.

Obawiam się, że prawdziwą wielkość prezydentury Lecha Kaczyńskiego dopiero poznamy, gdy z Polską zacznie być naprawdę źle.

I wtedy też chyba zrozumiemy, dlaczego ta prezydentura zakończyła się tak nagle...


Janusz Wojciechowski
[fot. wPolityce.pl]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

  1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

    „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

    Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

  2. 1270tomaszlis 12.03.2018

    Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

    Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

  3. 1270michalik 26.02.2018

    Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

    Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

  4. 1270grubszybolek 23.02.2018

    Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

    „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

  5. szacki21022018 21.02.2018

    Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

    Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

  6. BayernTT 14.02.2018

    Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

    Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

  7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

    Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

    Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

  8. 1270mumin 13.02.2018

    To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

    To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook