Jedynie prawda jest ciekawa


Dlaczego Jasna Góra pamięta?

10.04.2012

Jasna Góra - duchowa stolica naszego narodu, przez wieki swojego istnienia była dla Narodu Polskiego prawdziwą przestrzenią wolności.

To właśnie tutaj w chwilach największych zagrożeń wołaliśmy do Najświętszej Maryi Panny o ratunek. Maryja zaś, zawsze przeciwstawiała się naszej zagładzie, przychodziła z pomocą swemu ludowi, abyśmy mogli żyć w wolności i pokoju i postępować drogą, którą jest Jezus Chrystus nasz Pan i Odkupiciel.

Wielki O. Augustyn Kordecki, obrońca Jasnej Góry podczas "potopu" szwedzkiego, dał nam czytelny drogowskaz, który prowadzi w kierunku obrony spraw najświętszych, odrzucenia pokusy uległości i rezygnacji w doświadczeniach dziejowych, wytrwałej walki w obronie wiary, tożsamości narodu i jego suwerennego bytu. Dlatego Henryk Sienkiewicz podczas pobytu na Jasnej Górze napisał w pamiątkowej księdze sanktuarium: "Na Jasnej Górze bije nieśmiertelne serce polskiego narodu".

Prymas Tysiąclecia Kard. Stefan Wyszyński z tego miejsca kierował przesłanie do Narodu Polskiego wyrażając swoją troskę o jego byt, a także jego duchowy i kulturalny rozwój. Na Jasnej Górze zawsze pamiętamy o bohaterach naszej Ojczyzny, którzy za nią przelali krew, abyśmy mogli żyć w pełnej wolności.

Błogosławiony Jan Paweł II, właśnie na Jasnej Górze wypowiedział znamienne słowa: "Tutaj zawsze byliśmy wolni". Tutaj niemal każdego dnia słyszymy słowa św. Pawła: "Nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem to i dziedzicem z woli Bożej".

Jasna Góra włącza się zatem w ogólnonarodowe obchody 2. rocznicy katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. w poczuciu solidarności ze wszystkimi Rodakami w Polsce i na świecie, którzy gromadzą się dzisiaj, aby oddać należny hołd poległym śp. Reprezentantom Narodu i Państwa Polskiego. Ogarniamy serdeczną modlitwą śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, oraz wszystkich, którzy polegli pod Smoleńskiem. Niech Pan przyjmie ich do życia wiecznego. Polecamy wszystkie Drogie Rodziny poległych, aby Bóg umocnił w nich wiarę w zmartwychwstanie i w zwycięstwo prawdy.

Dziś z głębi serca zanosimy modlitwę do Boga przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny, "abyśmy z zapałem walczyli w obronie wiary, a w niebie wysławiali zwycięstwo Chrystusa ".

O. Dariusz Cichor - Definitor Generalny Zakonu Paulinów

[Fot. Pos]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook