Jedynie prawda jest ciekawa


Dla kogo Trybunał Stanu?

17.07.2013

W czasie rządów Donalda Tuska wywołano kryzys w PLL LOT. Ciekawym jest fakt, że narodowy przewoźnik przez jakiś czas był naciskany przez tolerowaną przez ABW firmę Marcina P. OTL Ekspress, której doradzał syn premiera – pisze Adam Słomka.

Jaki ma to związek z faktem, że w czasach PRL w PLL LOT umiejscowionych było 148 agentów WSI? Raczej poważny! Jeśli komunistyczny generał, który brał udział w sporządzeniu audytu na rzecz narodowego przewoźnika ginie niedawno w „seryjnym samobójstwie”! Na odległość nieciekawie pachnie ewentualny związek byłych funkcjonariuszy z I Departamentu MSW PRL z funkcjonariuszami WSI jeśli się zaważy podobieństwo afery „Żelazo” (nielegalny handel służb specjalnych złotem i wyrobami jubilerskimi, walutami, etc.) z gromadzeniem złota przez Amber Gold!

Afera Amber Gold przesłania sprawę firmy lotniczej, której pojawienie się na lokalnym rynku lotniczym poważnie wpłynęło na kondycję narodowego przewoźnika. De facto obniżenie wartości LOT-u było na rękę rządowi Donalda Tuska, który przez „prywatyzację” jej resztek chce wkładać wymierne sumy do dziurawego i przeszacowanego budżetu. Cała sytuacja przypomina likwidację polskiego przemysłu stoczniowego, za którą przed Trybunałem Stanu powinien stanąć w przeszłości Mieczysław. Był on jednak chroniony przez lobby postkomunistów i ich okrągłostołowych apologetów.

Sztuczne obniżenie wartości i zwielokrotnienie zadłużenia doprowadziło do przejęcia przez niemieckie stocznie większości klientów naszych stoczni. Jeśli słyszę, że w zamian za pomoc publiczną mamy likwidować połączenia PLL LOT /do około 10 miast (Aten, Helsinek, Zurychu, Belgradu, Kairu, Bejrutu, Barcelony, Berlina czy Dusseldorfu). Skasowana będzie też część połączeń z lotnisk regionalnych do portów niemieckich./ czy sprzedać część nowoczesnej floty (15 samolotów Embraer), a 2 Dreamlinery wydzierżawić ... to oddajemy jedyne możliwości realnej konkurencji PLL LOT z Lufthansą.

Czas wzorem rządu węgierskiego Viktora Orbana powiedzieć Brukseli dosyć dyktatu. Nie jesteśmy tylko biernymi klientami dla waszych towarów i usług!

Dalsze rządy Platformy Obywatelskiej są dla Polski niekorzystne. Sprawa „prywatyzacji” PLL LOT czy lobbingu na rzecz sprzedaży Azotów Tarnów pokazuje, że trwa wyprzedaż resztek majątku narodowego, którą w zasadzie można nazwać aukcją.

Na to ze strony środowisk patriotycznych zgody nie ma i nie będzie. Zamiast mydlić oczy Polakom Trybunałem Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry za próby zwalczania korupcji i samobójstwo Barbary Blidy czas realnie zastanowić się nad postawieniem przez nim kilkunastu ministrów za działanie sprzeczne z żywotnymi interesami Polski. Oczywiście w dogodnym momencie, który nadchodzi.

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-Obóz Patriotyczny,

poseł na Sejm RP (1991-2001),

rzecznik Ruchu Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych "NIEZŁOMNI"

[fot: CCWikimedia]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook