Jedynie prawda jest ciekawa

Dera: ZNP zachowało się karygodnie

20.11.2016

„To zdjęcie nie powinno mieć miejsca. Organizatorzy powinni zadbać o uszanowanie flagi. Zachowanie ZNP jest karygodne” - podkreślił w programie „Woronicza 17” Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta.

Dera odniósł się w programie do zdjęcia opublikowanego w internecie przez ZNP, które przedstawia kopiec usypany z kredy, na którym leży flaga Polski. Mówił również o reformie edukacji.

„Trzeba spojrzeć na to, co mamy w tej chwili i dlaczego to zmieniamy. System modułowy co trzy lata się nie sprawdził. O tym mówią wykładowcy akademiccy. Powrót do układu 4-4-4 zagwarantuje wyższy poziom. Mi zależy na wyższym poziomie nauczania dla mojego dziecka” - podkreślił minister.

Na temat fotografii wypowiedział się również Rafał Wójcikowski z Kukiz’15.

„ZNP pokazał, jak się uczy patriotyzmu i szanuje symbole narodowe” - podkreślił poseł.

Z kolei Adam Struzik z PSL odniósł się do reformy edukacji.

„Ta reforma wywołuje chaos i nie wiemy do czego doprowadzi. Ilekroć pytam o to, co ma przynieść ta reforma, to ludzie są przerażeni. Dziś młodzież w 3 gimnazjum to praktycznie dorośli ludzie. Jak ich w tej samej szkole pomieścić z sześciolatkami?” - pytał Struzik.

Polityk dodał, że sama likwidacja nie jest reformą.

Paweł Rabiej z Nowoczesnej stwierdził, że niepokojący jest brak przemyślenia skutków reformy.

„Nie chodzi o to, żeby zmieniać szkołę. Niepokoi nas tempo wprowadzania zmian i brak przemyślenia skutków. Ona wywoła chaos, bo jest słaba, nie skonsultowana, kosztowna. Tego rodzaju reformy nie przeprowadza się pochopnie. Powinny być bardzo szczegółowe konsultacje, a ich nie było” - mówił Rabiej.

W odpowiedzi na słowa Rabieja minister Sellin podkreślił, że było mnóstwo spotkań konsultacyjnych.

„Chyba żadna reforma nie była tak masowo konsultowana, jak reforma edukacji minister Zalewskiej. Nie odgranicza się tylko do likwidacji gimnazjum. Tam są nowe podstawy programowe, przywrócenie pełnego wymiaru nauczania historii i wiele innych rzeczy. Samorząd i rząd to srokowska usługowe wobec Polaków. Samorządowcy mają wykonywać usługi wobec oczekiwań społecznych” - przypomniał Sellin.

wkt

[fot. youtube.com]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook