Jedynie prawda jest ciekawa


Deklaracja Wiary to hołd, podziękowanie za kanonizację

30.05.2014

Zadaniem lekarzy jest ratować ludzkie zdrowie i życie, a aborcja i eutanazja nie mają z tym nic wspólnego - mówi poseł Jaworski.

Stefczyk.info: W mediach jednym z głównych tematów stała się „Deklaracja wiary” podpisana przez lekarzy. Jak pan poseł myśli – skąd to nagłe zainteresowanie kwestią, która przecież jest w społeczeństwie znana od dawna?

Andrzej Jaworski: Moje odczucie jest takie, że strona lewacka chciała tym przykryć dzisiejszy pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego i szukali tematu, który mógłby być na tyle medialny, aby spróbować trochę zmienić zainteresowanie opinii publicznej. Po części się to udało, ale nie do końca.

Pan się kilka razy w tej sprawie wypowiadał – co kieruje lekarzami, którzy podpisali tę deklarację? Dlaczego nagle postanowili tak otwarcie zaprezentować swoje poglądy?

Proszę pamiętać, że do całej tej akcji zachęcała lekarz – przyjaciółka św. Jana Pawła II dr Wanda Półtawska, która była inspiratorem całego tego przedsięwzięcia. To jest swoisty hołd, podziękowanie, za kanonizację. Myślę, że to był bardzo dobry pomysł, pokazujący, że są lekarze i studenci medycyny, dla których wartości chrześcijańskie są najważniejsze.

3000 osób podpisało tę deklarację...

Na chwilę, kiedy media się zainteresowały podpisało 3 tys. osób, ale cały czas dopisują się kolejne osoby.

Czy to pokazuje, że wśród lekarzy, chęć obrony życia – w każdym jego stadium – jest silna, pomimo wszystkich nacisków z zewnątrz?

Jest na pewno sytuacja taka, że dziś łatwiej lekarzom bronić życia. Dobrze, że nie przejmują się tymi chorymi atakami liberałów i nie boją się swoich przekonań. W tej deklaracji nie ma nic, o czym próbowała mówić wczoraj prof. Płatek z Uniwersytetu Warszawskiego. Ta deklaracja pokazuje, że te osoby, które się pod nią podpisały będą najbardziej, jak to tylko możliwe, za wszelką cenę, bronić życia swoich pacjentów.

Pojawiają się zarzuty, że ta deklaracja może łamać przysięgę Hipokratesa, którą składają lekarze i może być de facto zagrożeniem dla pacjenta.

To jest kłamstwo powtarzane przez środowiska lewackie. Ta deklaracja nie ma z tym nic wspólnego. Dziś obowiązuje lekarzy przysięga Hipokratesa, ale przede wszystkim ich zadaniem jest ratować ludzkie zdrowie i życie, a aborcja i eutanazja nie mają z tym nic wspólnego. Te osoby, które dziś dopuszczają się eutanazji czy aborcji powinny mieć zakaz sprawowania funkcji lekarskich, bo to jest przeciwstawianie się temu, do czego zostali zobowiązani.

mc
[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook