Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Deklaracja Wiary to hołd, podziękowanie za kanonizację

30.05.2014

Zadaniem lekarzy jest ratować ludzkie zdrowie i życie, a aborcja i eutanazja nie mają z tym nic wspólnego - mówi poseł Jaworski.

Stefczyk.info: W mediach jednym z głównych tematów stała się „Deklaracja wiary” podpisana przez lekarzy. Jak pan poseł myśli – skąd to nagłe zainteresowanie kwestią, która przecież jest w społeczeństwie znana od dawna?

Andrzej Jaworski: Moje odczucie jest takie, że strona lewacka chciała tym przykryć dzisiejszy pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego i szukali tematu, który mógłby być na tyle medialny, aby spróbować trochę zmienić zainteresowanie opinii publicznej. Po części się to udało, ale nie do końca.

Pan się kilka razy w tej sprawie wypowiadał – co kieruje lekarzami, którzy podpisali tę deklarację? Dlaczego nagle postanowili tak otwarcie zaprezentować swoje poglądy?

Proszę pamiętać, że do całej tej akcji zachęcała lekarz – przyjaciółka św. Jana Pawła II dr Wanda Półtawska, która była inspiratorem całego tego przedsięwzięcia. To jest swoisty hołd, podziękowanie, za kanonizację. Myślę, że to był bardzo dobry pomysł, pokazujący, że są lekarze i studenci medycyny, dla których wartości chrześcijańskie są najważniejsze.

3000 osób podpisało tę deklarację...

Na chwilę, kiedy media się zainteresowały podpisało 3 tys. osób, ale cały czas dopisują się kolejne osoby.

Czy to pokazuje, że wśród lekarzy, chęć obrony życia – w każdym jego stadium – jest silna, pomimo wszystkich nacisków z zewnątrz?

Jest na pewno sytuacja taka, że dziś łatwiej lekarzom bronić życia. Dobrze, że nie przejmują się tymi chorymi atakami liberałów i nie boją się swoich przekonań. W tej deklaracji nie ma nic, o czym próbowała mówić wczoraj prof. Płatek z Uniwersytetu Warszawskiego. Ta deklaracja pokazuje, że te osoby, które się pod nią podpisały będą najbardziej, jak to tylko możliwe, za wszelką cenę, bronić życia swoich pacjentów.

Pojawiają się zarzuty, że ta deklaracja może łamać przysięgę Hipokratesa, którą składają lekarze i może być de facto zagrożeniem dla pacjenta.

To jest kłamstwo powtarzane przez środowiska lewackie. Ta deklaracja nie ma z tym nic wspólnego. Dziś obowiązuje lekarzy przysięga Hipokratesa, ale przede wszystkim ich zadaniem jest ratować ludzkie zdrowie i życie, a aborcja i eutanazja nie mają z tym nic wspólnego. Te osoby, które dziś dopuszczają się eutanazji czy aborcji powinny mieć zakaz sprawowania funkcji lekarskich, bo to jest przeciwstawianie się temu, do czego zostali zobowiązani.

mc
[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 2. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 3. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

 4. Google1477x83143-2016 23.10.2016

  W nowym numerze "wSieci"

  W numerze ekskluzywny wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

 5. wpolitycewildstein 23.10.2016

  Wildstein: Nie potrafimy odróżniać świata wirtualnego od rzeczywistego

  Telewizja cały czas sprawia takie wrażenie, że wszyscy możemy być tymi, którzy są najwyżej.

 6. money-3679731920 23.10.2016

  Kuźmiuk: PO i Nowoczesna przeciw zaostrzeniu sankcji za wyłudzenie VAT

  W ostatni piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji kodeksu karnego przewidujące zaostrzenie sankcji za wyłudzanie podatku VAT na wielką skalę.

 7. oopo32o423432 22.10.2016

  Prof. Piotrowski: "Kanadzie bardziej zależy na CETA"

  "Jeśli ta umowa wejdzie w życie, to zapewni dodatkowych 80 tys. miejsc pracy w Kanadzie. Pozostaje więc pytanie: co zapewni Europejczykom i Polakom?"

 8. zari 22.10.2016

  Zaremba: PiS nie stracił przez "Czarny protest"

  Publicysta "wSieci" o przewadze sondażowej Prawa i Sprawiedliwości.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook