Jedynie prawda jest ciekawa


Deklaracja Wiary to hołd, podziękowanie za kanonizację

30.05.2014

Zadaniem lekarzy jest ratować ludzkie zdrowie i życie, a aborcja i eutanazja nie mają z tym nic wspólnego - mówi poseł Jaworski.

Stefczyk.info: W mediach jednym z głównych tematów stała się „Deklaracja wiary” podpisana przez lekarzy. Jak pan poseł myśli – skąd to nagłe zainteresowanie kwestią, która przecież jest w społeczeństwie znana od dawna?

Andrzej Jaworski: Moje odczucie jest takie, że strona lewacka chciała tym przykryć dzisiejszy pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego i szukali tematu, który mógłby być na tyle medialny, aby spróbować trochę zmienić zainteresowanie opinii publicznej. Po części się to udało, ale nie do końca.

Pan się kilka razy w tej sprawie wypowiadał – co kieruje lekarzami, którzy podpisali tę deklarację? Dlaczego nagle postanowili tak otwarcie zaprezentować swoje poglądy?

Proszę pamiętać, że do całej tej akcji zachęcała lekarz – przyjaciółka św. Jana Pawła II dr Wanda Półtawska, która była inspiratorem całego tego przedsięwzięcia. To jest swoisty hołd, podziękowanie, za kanonizację. Myślę, że to był bardzo dobry pomysł, pokazujący, że są lekarze i studenci medycyny, dla których wartości chrześcijańskie są najważniejsze.

3000 osób podpisało tę deklarację...

Na chwilę, kiedy media się zainteresowały podpisało 3 tys. osób, ale cały czas dopisują się kolejne osoby.

Czy to pokazuje, że wśród lekarzy, chęć obrony życia – w każdym jego stadium – jest silna, pomimo wszystkich nacisków z zewnątrz?

Jest na pewno sytuacja taka, że dziś łatwiej lekarzom bronić życia. Dobrze, że nie przejmują się tymi chorymi atakami liberałów i nie boją się swoich przekonań. W tej deklaracji nie ma nic, o czym próbowała mówić wczoraj prof. Płatek z Uniwersytetu Warszawskiego. Ta deklaracja pokazuje, że te osoby, które się pod nią podpisały będą najbardziej, jak to tylko możliwe, za wszelką cenę, bronić życia swoich pacjentów.

Pojawiają się zarzuty, że ta deklaracja może łamać przysięgę Hipokratesa, którą składają lekarze i może być de facto zagrożeniem dla pacjenta.

To jest kłamstwo powtarzane przez środowiska lewackie. Ta deklaracja nie ma z tym nic wspólnego. Dziś obowiązuje lekarzy przysięga Hipokratesa, ale przede wszystkim ich zadaniem jest ratować ludzkie zdrowie i życie, a aborcja i eutanazja nie mają z tym nic wspólnego. Te osoby, które dziś dopuszczają się eutanazji czy aborcji powinny mieć zakaz sprawowania funkcji lekarskich, bo to jest przeciwstawianie się temu, do czego zostali zobowiązani.

mc
[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook