Jedynie prawda jest ciekawa


Dawid Wildstein: Parszywe zagranie antysemityzmem przez GW

12.07.2016

„Przynajmniej w kwestii bezpieczeństwa powinniśmy osiągnąć konsensus. Natomiast ci ludzie marzą, by ten szczyt został zignorowany, negatywnie oceniony, byle tylko udowodnić, że ten rząd jest zły. Są w stanie zanegować polskie bezpieczeństwo tylko po to, by zwiększyć poparcie, co jest już patologiczną sytuacją” – powiedział w rozmowie z Fronda.pl publicysta Dawid Wildstein.

Wildstein mówił, że opozycja każdą możliwą sytuację chce przedstawić na niekorzyść rządu. „Istnieje bowiem coś, co do czego wszystkie grupy polityczne powinny się zgadzać, czyli bezpieczeństwo kraju. To rzecz bezcenna” – dodał.  

Powiedział dalej, że powinno się osiągnąć konsensus przynajmniej w kwestii bezpieczeństwa, lecz opozycja marzy, „by ten szczyt został zignorowany, negatywnie oceniony, byle tylko udowodnić, że ten rząd jest zły”. Ocenił, że politycy, by zwiększyć poparcie, mogą posunąć się nawet do negacji polskiego bezpieczeństwa i określił to mianem patologii.   

Wildstein zwrócił uwagę, że rząd popełnił błąd w związku z wystawą historyczną. „Oczywiście, zarówno Wyborcza jak i NaTemat podały nieprawdziwe informacje, że na wystawie pominięto Aleksandra Kwaśniewskiego czy Bronisława Geremka, jednak dobór zdjęć był w moim odczuciu rzeczywiście zupełnie niepoważny, należało pokazać tych ludzi i moment podpisywania deklaracji” – powiedział.  

Publicysta odniósł się także do publikacje „Gazety Wyborczej”, w której starano się udowodnić antysemityzm Antoniego Macierewicza. Uznał to za atak z jednym tylko celem: „osłabienie pozycji Macierewicza w momencie najbardziej strategicznym”. Wildstein stwierdził, że „GW” mogła poczekać z publikacją tekstu, który określił jako „wyjątkowo kretyński”, a całą akcję nazwał „parszywym zagraniem”. 

„Jeśli natomiast chodzi o „Gazetę Wyborczą” tropiącą antysemityzm, to radziłbym jej zacząć od siebie. Patrząc na ostatnią akcję z memami kpiącymi z obchodów rocznicy Pogromu Kieleckiego, naprawdę radziłbym Czerskiej walkę z antysemityzmem zacząć od siebie, zamiast produkować kuriozalne zarzuty w stosunku do Macierewicza” - powiedział Wildstein. 

Publicysta skomentował na koniec zamieszanie wokół przemówienia Baracka Obamy podczas szczytu NATO w Warszawie. Powiedział, że interpretacja słów prezydenta Obamy przez opozycję jest „dalece niesłuszna”, ale rozumie, że opozycja stara się wykorzystać każdy pretekst do walki z rządem. „Jednak próby „przykrycia” nie tylko ogromnego sukcesu naszego kraju, ale przede wszystkim wydarzenia, na którym zapadły ustalenia fundamentalne dla bezpieczeństwa Polski, bezpieczeństwa wszystkich Polaków, niezależnie od poglądów politycznych, usiłuje się przykryć czymś takim, świadczą o tym, że stopień infantylizmu części opozycji wręcz zagraża państwu” – powiedział Dawid Wildstein.   


ak/Fronda.pl 

[fot. Youtube/Maskacjusz TV]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook