Jedynie prawda jest ciekawa


Dałkowska: "10 kwietnia mam akurat urodziny"

10.04.2014

Ewa Dałkowska przyjęła propozycję zagrania roli Marii Kaczyńskiej w filmie Antoniego Krauzego pt. "Smoleńsk". Podobnie więc jak inni, zaangażowani w sprawę największej polskiej tragedii po wojnie, naraziła się na nieprzyjemności. Czy ją też one spotkały? Czym jest dla aktorki 10 kwietnia?

STEFCZYK.INFO: Czy w związku z tym, że podjęła się pani roli śp. Marii Kaczyńskiej w filmie Antoniego Krauzego spotkała się pani z ostracyzmem?

Ewa Dałkowska: Nie wiem, nie zwracam na to uwagi. Jak już wiem co robię, to robię to nie zwracając na nic uwagi. Spotykały mnie za to sprawy urocze, od nieznanych mi ludzi. Gdy gram w „Egidzie”, to wygłupiam się na całego – jak to w kabarecie, jakaś pani patrzy na mnie i już wiedzi we mnie Marię Kaczyńską i mówi: „tak, nadaje się pani do tej roli”. To jest cudowne, bo może spełniam czyjeś marzenia. Ktoś uścisnął mnie w kościele i powiedział: „pani zagra Marię Kaczyńską? Niech panią Bóg błogosławi.” Popłakałam się aż. Mam naprawdę dużo miłych esemesów, maili w tej sprawie. To aż nie do wiary, że jest tak wielu ludzi, którzy chcą, aby ten obraz powstał.


Ale nie wszyscy tego chcą. Polacy są bardzo podzieleni...

Gdzieś przeczytałam, że „Kloss”, czyli Stanisław Mikulski za żadną cenę nie zagrałbym pułkownika Kuklińskiego. To jest po prostu zabawne! Nie wchodzę w to, dlaczego nie chce on zagrać tej postaci, a np. Marian Opania nie chce zagrać Lecha Kaczyńskiego. Pewnie ani jeden ani drugi nie znali scenariuszy, a zresztą i tak są za starzy (śmiech)


Może się bali ostracyzmu, o który zapytałem na początku?

Tak, myślę że tak. Ale nie chcę tego dłużej rozważać.


Czym jest dla pani osobiście 10 kwietnia?

W tym dniu są akurat moje urodziny – dziękuję za życzenia (śmiech).


Wszystkiego najlepszego!

Mamy w domu zwyczaj, żeby urodziny zaczynać tuż po północy – otwieramy szampana, prezenty itd. Tak też zrobiliśmy cztery lata temu. A rano usłyszałem to, co dzisiaj jest dla mnie nie do przejścia. Tak więc staram się obchdzić urodziny w wigilię 10 kwietnia, albo następnego dnia. Tak więc 10 kwietnia jest dla mnie wciąż nie uładzonym dniem. Powinien powstać ten film Antoniego.

ROZMAWIAŁ: Sławomir Sieradzki

[FOTO: Andrzej Wiktor - Ewa Dalkowska na okładce "Sieci"]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook